Горещ слух в политическите среди: Бившият шеф на пожарната сменя Калин Стоянов в МВР?
Спрягат Никола Николов за нов вътрешен министър в служебния кабинет "Главчев-2"
Главен комисар Николай Николов е сред най-вероятните имена за бъдещ министър на вътрешните работи, който да смени Калин Стоянов, мълви се усилено в политическите кръгове. Николов бе дългогодишен директор на „Пожарна безопасност и защита на населението“ от 2006 до 2022 г., а след пенсионирането си от системата на МВР първоначално стана съветник по въпросите за намаляването на риска от бедствия на вицепремиера и МВР министър, а в последствие бе назначен от Гълъб Донев и за заместник-министър на вътрешните работи. Последната му професионална позиция му пък бе съветник на досегашния МВР шеф Калин Стоянов.
За разговори с него потвърдиха неофициално източници от Министерски съвет. Самият Николов също, потърсен от в. "Труд" за коментар, не отрече да е воден подобен диалог с него. Той бе лаконичен в изказването си, като нарочно отказа да коментира настоящите драми около МВР, и също така не отрече да е сериозна опция за бъдещ министър. „Ще говорим по-късно“, очерта отворен хоризонт той.
Спекулациите относно министерското кресло в силовото ведомство в последните дни са немалко. Така например се спрягаше и фигурата на бившия вътрешен служебен министър по време на кабинетите на Радев и Гълъб Донев Иван Демерджиев, но той няколко пъти категорично отрече да е бил търсен по този повод и съзря в тези спекулации страх от "определени кръгове" МВР да бъде оглавено от човек, който наистина да се бори с купения вот.
Сред възможните опции за МВР министър са също и Стоян Темелакиев, настоящ заместник на Калин Стоянов. Той бе уволнен по време на „некоалицята" след протестите срещу БФС и последвалите екцесии, но през април отново бе върнат на поста. Останалите замове - Христо Стефанов и Тони Тодоров също са били обсъждани, както и Атанас Илков, шеф на Националната полиция.
Полицайка е разследвана за еротични снимки
Мони Николов с поредна магия в Русия
ЦСКА с огромна трансфера бомба?
Многохилядни протести срещу планове на Тръмп в Европа
Семейството на Любо Пенев благодари на Валтер Папазки
Масови мита: Тръмп размаха пръст дори на Великобритания, започва ли война за Гренландия
Два удара с евро менте: българка разпозната и заловена
35-годишен чужденец почина внезапно на улицата във Варна
11-годишно дете загина при нелеп инцидент в училищен двор
Нефтохимик е на финал за Купата на България, блестящ Ади Османович
Защо хората слагат дафинов лист в гащите
Какво означават етикетите на плодовете? Истина, която повечето хора не знаят

Тоз алкохолик ще продаде изборите за едно шише рикия, пфф
Прост фатмак, слаба държава!