×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Силен трус разлюля Неапол
  • Почитаме светците Константин и Елена
  • Пожар опустоши голяма част от остров в Калифорния
  • Турция предлага на НАТО проект за военен тръбопровод за гориво
  • САЩ повдигнаха обвинения срещу бившият кубински президент Раул Кастро
  • Парламентът обсъжда ограничаване правомощията на особения търговски управител на „Лукойл“ в България
  • Жълт код за значителни валежи в Източна България днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Незаконно сметище се появи в центъра на Бургас - на мястото на недостроения Дом на металурга


Незаконно сметище се появи в центъра на Бургас - на мястото на недостроения Дом на металурга
Живущите в района твърдят, че подават сигнали от месец, но никой не им обърнал внимание
16 Август 2024, Петък, 18:30 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, видео: Димитър КИРЯКОВ

Докато собствениците спорят за терена там има голямо бунище, което е потенциална опасност

Незаконно сметище се е образувало в имота на недостроения "Дом на металурга" в Бургас - на кръстовището на ул."Уилям Гладстон" с ул."Фердинандова", сигнализираха живущите.

В сигнал до Флагман.бг те алармираха, че бунището се увеличава с всеки изминал ден и по думите им никой не реагира, въпреки множеството подадени сигнали през последния месец.

"Обадихме се на телефон 112, информирахме Община Бургас, РИОСВ, но няма никакъв резултат. Боклуците продължават да се трупат, появиха се и клошари. Получава се грозна картинка, а сме в центъра на града. Благодарим за всичко, което бе направено в района в последните години, но нека да има и контрол, за да не плъзнат зарази", зове Петър Ставрев чрез рубриката "Вашият сигнал до Флагман.бг".

Имотът е частна собственост - на реститутите и техните наследници, които от години водят спорове и не могат да развържат гордиевият възел, за да продадат иначе супер атрактивното парче земя. В един момент имаше идея там да се изгради паркинг, но явно собствениците нямат разбирателство дори и по тази тема.

Багери събарят до дни недостроения Дом на металурга на ул.”Гладстон” в Бургас, собствениците делят парцела чрез съда

Припомняме, че на настоящото сметище допреди няколко години се издигаше 3-етажна бетонна недостроена сграда, която беше предназначена да стане „Дом на металурга“. Тя бе съборена, защото се превърна в свърталище на наркомани и просяци, а за капак там започнаха да влизат и много деца, а конструкцията бе потенциално опасна. 

Вижте повече в нашето видео:

 




Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
8
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Bangaranga превзе глобалните стрийминг платформи Bangaranga превзе глобалните стрийминг платформи 21/05/2026, Четвъртък 16:00 4
Михаил ДИМИТРОВ Цените на имотите в София започнаха леко да падат Цените на имотите в София започнаха леко да падат 21/05/2026, Четвъртък 15:41 1
Тервел ИЛИЕВ Депутатка завърши университет Депутатка завърши университет 21/05/2026, Четвъртък 15:06 1
Тервел ИЛИЕВ Стряскаща сметка в сервиза Стряскаща сметка в сервиза 21/05/2026, Четвъртък 15:00 7
Михаил ДИМИТРОВ Прокуратурата поиска 14 години затвор за Пепи Еврото Прокуратурата поиска 14 години затвор за Пепи Еврото 21/05/2026, Четвъртък 14:49 1
8
Коментара по темата
8.
До 7
17.08.2024 10:27:18
5
3
Започвай бизнес с боклук, явно си мега-супер-гига интелигентен човек и определено ставаш за боклукчия!
7.
Възмутен
17.08.2024 08:19:53
3
12
Той целият Бургас се е превърнал в едно сметище, за голямо съжаление и моя болка!!! Откъдето и да минеш торбички, бутилщлки, кенчета, хартия, фасове се търкалят в тревните площи. Този начин на сметоизвозване е потресаващо замърсяващ. Когато контейнера се вдигне нагоре и се отвори отдолу, целия боклук се разхвърчава от вятъра из улиците, тротоарите и тревните площи, вместо да попадне в сметоизвозващата кола! Преди 4 години Бургас беше чист град, но вече не е така. Не знам коя е сметопочистващата фирма, дали е същата отпреди 4 години, но положението е ужасно!
6.
Стария елен
16.08.2024 23:19:23
3
8
Някой да вземе да го застрои отлична локация е Италианската,а.к.а беше кото беше Бургас
5.
Реалист
16.08.2024 22:28:40
8
7
Когато нещо е струпано в даден частен имот, няма как да го наречете незаконно сметище! Все пак всеки собственик има право да прави каквото желае с имота си. Никой закон не задължава собствениците да ограждат имотите си!
Навътре в имота някой си отглежда зеленчуци, виждам патладжан в инпровизирана висока леха. Изглежда някой ходи редовно да полива зеленчуците, защото изглеждат сравнително добре, пък и пътека пт картон си е направил както съветват английските сайтове за биодинамично земеделие "но тийл"
Тези дини и патладжани са отглеждани по най щадящия природата начин и са най-полезни плодовете на така отгледани растения.
4.
Ганчо
16.08.2024 21:06:24
6
6
Запалете го и готово, ще има внимание
3.
Леле
16.08.2024 20:09:45
1
20
И 30 години още спорят за имота? Малоумници алчни. Май и наследниците на титулярите няма да се облажат.
2.
Това новина ли е...?
16.08.2024 19:30:53
11
30
Целият град е едно огромно сметище!

Голям принос имат и хилядите разноцветни кофи, чието съдържание отива на едно и също място. И те преливат, и около тях се хвърлят допълнителни боклуци. Дори да оставим настрана спора относно това безсмислено занимание, чиято единствена цел е създаване на неудобства на хората и пълнене на нечии бездънни джобове, важното е жабата, чието възпитание няма нищо общо с това на вола, и тя да си вдигне крака като го подковават...

Еврогейска гордост, като всяка друга присадена но изродена на местна почва идея! Нищо че тук няма нито организация, нито мисъл и желание да се направи нещо както трябва, нито пък население което има нужда от чистота и красота. Нещо повече, дивото варварско племе дори унищожава малкото красота и създадени удобства.
1.
Кмете
16.08.2024 19:14:55
3
15
Иди на с.о.Батака,защото от цял свят ходят орнитолози и е въпрос на време да се появи видео с мръсотията и компетентноста на кадрите ви.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Bangaranga превзе глобалните стрийминг платформи Bangaranga превзе глобалните стрийминг платформи Дара успя с тоталния си хит да подобри българския рекорд за най-много слушания в рамките на един ден Цените на имотите в София започнаха леко да падат Цените на имотите в София започнаха леко да падат През първото тримесечие на 2026 г. средната цена на реално сключените сделки в София е 2680 евро на квадратен метър Черешата излиза на цена от 2 €, в склада на борсата е 2,50 €, а в магазина 10 € Черешата излиза на цена от 2 €, в склада на борсата е 2,50 €, а в магазина 10 € Земеделците се оплакват и от нерегламентиран евтин внос, който допълнително срива цените, и заплашват, че изобщо няма да започнат беритбата, ако изкупните нива се запазят Защо ИКЕА остава първи избор за обзавеждане на хиляди семейства у нас? Защо ИКЕА остава първи избор за обзавеждане на хиляди семейства у нас? Достъпните цени, модулният дизайн и решенията за малки пространства превръщат ИКЕА в предпочитан избор за дома Депутатка завърши университет Депутатка завърши университет Тя благодари специално на майка си и на дипломния си ръководител Мила Минева, както и на съпартийците си от "Да, България" Д-р Лилия Гюдюлева: Когато един бранд расте, най-голямата му отговорност е да пази доверието Д-р Лилия Гюдюлева: Когато един бранд расте, най-голямата му отговорност е да пази доверието Клиентите ни знаят какво да очакват – независимо в кой град се намират Стряскаща сметка в сервиза Стряскаща сметка в сервиза Разликата не е символична – тя е реална и измерима, независимо от начина на калкулация Прокуратурата поиска 14 години затвор за Пепи Еврото Прокуратурата поиска 14 години затвор за Пепи Еврото Освен това съдът отмени мярката за неотклонение „задържане под стража“ и оттегли европейската заповед за арест  Какви дрехи да изберем според фигурата и ръста си? Какви дрехи да изберем според фигурата и ръста си? Правилните кройки, дължини и акценти помагат на всяка жена да балансира силуета си според формата на тялото и ръста Край на кандидатстването „на сляпо“: Работодателите ще обявяват заплатите предварително Край на кандидатстването „на сляпо“: Работодателите ще обявяват заплатите предварително Работодателите ще отчитат разликите в заплащането между мъже и жени
Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Английска радиостанция по погрешка обяви смъртта на крал Чарлз III Радио „Каролайн“ призна, че грешката е резултат от „компютърна повреда“ в основното им студио нa 19 май, която е задействала автоматизирана процедура, използвана при смърт на монарх КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици КЗК разследва „Кауфланд“ и „Т-Маркет“ за натиск върху доставчици Междинните данни от анализа, представени през декември м.г., показаха тежки структурни деформации на пазара на храни  Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли Няма да повярвате колко милиона китайци карат електрически коли 44 млн. автомобила са по китайските пътища Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа Държавата крие жертви на пътя, системата се разпада - време е за генерална реформа ИПБ разкрива сериозни манипулации в официалната статистика за загиналите през 2024–2025 г., които според тях прикриват управленски провал. От документа става ясно, че за периода незнайно как от статистиката са "изчезнали" 62-ма загинали Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Брекзит на заден ход: Защо ЕС не трябва да бърза с Великобритания Лондон търси сближаване с Брюксел, но историята на Брекзит, старите привилегии и липсата на солидарност поставят ЕС пред труден избор Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне Путин и Си Дзинпин бият рекорда по споразумения, а Тръмп се хвали с по-бляскаво посрещне  Само 21 от тях обаче са са публично обявени, а сред останалите 19 не е ясно дали е постигнато съгласие за военно сътрудничество и за сателитно разузнаване Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 15 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 186 000 дружества и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Тайланд върна визите за българските туристи Тайланд върна визите за българските туристи Решението поставя страната ни в периферията на тайландската визова политика Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Шер навършва 80 години днес, планира да се омъжи за трети път Певицата остава провокативна и готова да експериментира Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред.
Фридрих Мерц към Радев Фридрих Мерц към Радев Общата ни цел е да засилим Европа – и честито за "Евровизия"
Виц на деня Виц на деня - По какво се познава, че една обувка е правена в Китай?
- Подметката се отлепва когато случайно настъпиш дъвка.
Виц на деня Виц на деня Зет-хирург ще оперира тъста си.
- За всеки случай да те предупредя, че ако умра, тъща ти веднага ще дойде да живее при вас.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените не следват лоши съвети – те ги изпреварват.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори