Ф-Студио: Как бургазлията Ангел Христов стана втори по математика в света
Скромният млад мъж решава задачи по 3-4 часа на ден, предпочита геометрията, вместо алгебрата
Един от най-добрите млади български математици гостува в подкаста на Флагман Ф-Студио, за да разкаже за невиждания успех, който донесе на страната си преди месец във Великобритания. Ангел Христов, който догодина ще бъде абитуриент, завоюва сребърния медал на състезанието.
Той е възпитаник на елитната ППМГ „Акад. Никола Обрешков“, която в последните години е в топ 10 на средните училищата в България заради невероятния успех на завършващите на матурите.
Кой е той, с какво се занимава в свободното си време, как се готви за тежките задачи и каква е емоцията да си на второ място в света по математика. На тези и още въпроси ще даде отговор младият възпитаник на математическата гимназия.
Гледайте повече в нашия подкаст:
БФС поздрави Георги Иванов за голям празник
Апаш от Бургас задържан с "коктейл" от дрога
Времето не е за подценяване, жълт код в цялата страна
Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници
Спипаха нафиркана украинка с 2,06 промила зад волана в Слънчев бряг, колата ѝ била и без Гражданска отговорност
Булката на „Калашника“ Краси Принца направи засада на свидетелка, плаши я с ликвидиране
Сагата с „отвлечения“ самолет в Сарафово приключи, но дали не е имало опасен товар на борда
Огнен ад в София: Металните халета на „Екобулпак“ провиснаха от жегата, сухи хидранти спъват огнеборците
Ужас по време на разходка: Мъж се бори геройски с огромен алигатор, но не успя да спаси любимата си
Мощна буря в София! Дърво затрупа майка с деца, улици преливат от вода
Трагедия на Световното: Трима души мъртви след празненства в Мексико
Внимавайте къде оставяте колата си - сянката под това дърво може да съсипе боята
