×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Консултациите при президента за служебно правителство. Кой какво поиска от държавния глава (ВИДЕО)


Консултациите при президента за служебно правителство. Кой какво поиска от държавния глава (ВИДЕО)
Държавният глава иска да чуе мнението на парламентарните сили за определянето на бъдещия служебен премиер
08 Август 2024, Четвъртък, 17:06 ч.
Автор: Флагман.бг

Разговорите ще се проведат, след като и третият мандат за съставяне на правителство се оказа неуспешен

Консултациите при държавния глава Румен Радев за съставяне на следващото служебно правителство започнаха се проведоха днес. В президенството бяха поканени представители на парламентарните групи в 50-ото НС. в началото на дискусията президентът обърна внимание на това, че неговите правомощия вече са ограничени.

След промените в Конституцията за служебен министър-председател държавният глава може да избира измежду председателя на Народното събрание, управителя или подуправител на Българската народна банка (БНБ), председателя или заместник-председател на Сметната палата и омбудсмана или негов заместник. В момента няма нито омбудсман, нито заместник.

"Те не са приключили окончателно. Мое убеждение е, че не трябва повече да бавим процеса и трябва да има яснота в държавата по отношение на нейното управление и затова ви поканих на тези консултации", каза Румен Радев. и подчерта, че очаква да чуе становищата на политическите лидери.

Бившият председател на парламента Росен Желязков от ГЕРБ заяви, че партиите не бива да се месят в подбора на служебно правителство. "Използвам момента да Ви благодаря с отговорната позиция - да не се допуска председател на парламента да бъде обект на политически инжинеринг", каза Желязков.

Бившият премиер Николай Денков каза, че ПП-ДБ не се доверяват на служебния вътрешен министър Калин Стоянов, което е притеснително, защото основната работа на служебния кабинет е да осигури провеждането на честни избори.

Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов коментира думите на президента - че не би избрал този човек ако е и Господ. "Значи между Господ и Пеевски, ще изберете Пеевски", каза Костадинов и обяви консултацията за безсмислена.

Румен Радев каза, че не може да приеме, че председателят в НС ще бъде подменен само и само, за да стане назначение на удобен човек. "За мен по-скоро съм изказал подкрепа за българския парламентаризъм. Така не се подхожда към председател на НС", заяви президентът.

Йордан Цонев каза, че не може да приеме да се говорят откровени неистини за председателя на ДПС Делян Пеевски. Той помоли президента да не допуска подобно говорене на консултациите.

"Мога само да кажа, че г-н Пеевски, нашият лидер, няма никакво отношение към тази т.нар. домова книга", заяви Цонев. Според ДПС този парламент трябва да приключи да заседава възможно най-бързо, защото иначе застрашава стабилността на страната. 

Борислав Гуцанов от БСП обърна внимание на това, че до 30 август трябва да е готова номинацията за български еврокомисар. Той призова Радев да води разговора на публична основа.

Радев даде думата на "основния виновник към когото хвърлил спасителния пояс" на третия мандат - Тошко Йорданов от ИТН. Йорданов отвърна, че провалът на преговорите на значи, че вината е на ИТН. Той посочи ГЕРБ и ПП-ДБ (б.а - ПП) за виновни.

"Ако трябва да прехвърля топката - едната половинка вие я докарахте на власт", каза Тошко Йорданов.

Президентът каза, че усеща неудобство във всички, участвали в консултацията, но че тя е разписана вече в Конституцията и трябва да се спази.

На края на срещата Костадинов притисна президента и го пита кога ще прави своя партия и защо мисли, че и следващия парламент ще е в същата ситуация.

"Колко избори правим и все вие същите сте тука!", отговори шеговито Румен Радев, а думите му предизвикаха шумен смях. 

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
2
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето 06/08/2026, Четвъртък 20:30 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург 06/08/2026, Четвъртък 19:49 0
2
Коментара по темата
2.
митко
08.08.2024 17:57:42
2
6
От това което видях разбрах че ППДБ са уплашени ужасно от новите избори с вътрешен министър Калин Стоянов който направи перфектни предишните избори нямаше ала бала и променкаджиите се оттекоха в канала с 300 хил гласа по малко а сега ги очаква още един спад сериозен и са ужасно уплашени То не бяха очни явки по зали за пак мюшенгии със служебен премиер сега ги тресе страх от честни избори Ей тия мошеници докато не се махнат от властта барабар с комуниста Насето нищо напред няма да тръгне Тошенцето пък изля цяла кофа шербет върху президента ама ние си знаем че те са залепени за него като гербова марка Е най интересното го видях и най уплашените също Дано на народа му дойде акъла в главата и да ги изгоним всички тези преоблечени комунисти пишещи се за големи демократи че отгоре на всичко и големи крадци
1.
митко
08.08.2024 17:56:44
2
7
От това което видях разбрах че ППДБ са уплашени ужасно от новите избори с вътрешен министър Калин Стоянов който направи перфектни предишните избори нямаше ала бала и променкаджиите се оттекоха в канала с 300 хил гласа по малко а сега ги очаква още един спад сериозен и са ужасно уплашени То не бяха очни явки по зали за пак мюшенгии със служебен премиер сега ги тресе страх от честни избори Ей тия мошеници докато не се махнат от властта барабар с комуниста Насето нищо напред няма да тръгне Тошенцето пък изля цяла кофа шербет върху президента ама ние си знаем че те са залепени за него като гербова марка Е най интересното го видях и най уплашените също Дано на народа му дойде акъла в главата и да ги изгоним всички тези преоблечени комунисти пишещи се за големи демократи че отгоре на всичко и големи крадци
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Жега до 37 градуса, но се задават тъмни облаци и се очакват бури Жега до 37 градуса, но се задават тъмни облаци и се очакват бури В планините на Западна и Централна България следобед ще превали и прегърми Предимството на Бургас пред София е, че може да предложи Евровизия с дъх на море Предимството на Бургас пред София е, че може да предложи Евровизия с дъх на море Смисълът не е просто да имаш голяма зала, а да дадеш на конкурса характер, атмосфера и история Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112 Жилото трябва да се отстрани бързо, а студеният компрес намалява болката и подуването при лека реакция THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август THE1 Sunny Beach: Меди, Емануела, Галена и Преслава през август Програмата обещава безсънни нощи, първокласно изживяване и селекция от най-големите имена на родната музикална сцена Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват Държавата следи произхода, документите и безопасността на стоките, след като вносни домати бяха декларирани по 30 евроцента за килограм Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО) Рапър възпя контрастите на Бургас - град на греха, баровците и трите черти (ВИДЕО)  Чуйте летния хит на Крисо М  Седем сигнала за прекаляване с кафето Седем сигнала за прекаляване с кафето Кофеинът нарушава съня, засилва тревожността и предизвиква сърцебиене при чувствителните хора Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Само във Флагман.бг! Тошко от Бургас е закопчаният с 1 кг дрога. Той смята, че ще се размине с условна присъда (ОБНОВЕНА) Ударът е част от невижданата по мащабите си операция на ОДМВР-Бургас срещу разпространението на наркотици край морето Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час На терен продължават да работят пожарникари, горски служители и 85 доброволци с 16 автомобила, както и два военни хеликоптера 
Тръмп подписа два нови указа за ограничаване на американското гражданство по рождение Тръмп подписа два нови указа за ограничаване на американското гражданство по рождение Единият документ е насочен срещу родилния туризъм и предвижда затягане на условията за издаване на визи Руски удари по складове ще вдигнат цените в Украйна, ефектът се очаква към зимата Руски удари по складове ще вдигнат цените в Украйна, ефектът се очаква към зимата Високата конкуренция засега задържа рязкото поскъпване, но бизнесът ще прехвърли загубите към потребителите Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Само Милена Милотинова иска „Евровизия“ в София Правителството и организаторите на фестивала предпочитат Бургас, но шефката на БНТ вече шести ден не отстъпва ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0 Ебонг, Годой и Цварц разкъсаха израелския гранд в Батуми и доближиха червените до плейофа на Лига Европа Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви Осем пациенти са в интензивни отделения, а 54 от заразените са развили усложнения на централната нервна система NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден Тънката атмосфера не пренася ефективно топлината и създава температурна разлика от десетки градуси само на метър над повърхността 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив 37-годишният мъж бил извикан на Младежкия хълм от 17-годишно момиче, представяло се онлайн за 15-годишно Почина известен неврохирург Почина известен неврохирург Поклонението ще бъде на 8 август от 13:30 часа в храм Св. Седмочисленици Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Цветан Мирчев отново е задържан, обвиняват го като ръководител на престъпна група Бившият директор на ВиК - Бургас попада за четвърти път в центъра на полицейска операция след акцията през 2023 г. и двете му задържания през юли Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Кметът на Сеута обяви приблизително 100 жертви след масовото преминаване на границата Между 3000 и 5000 мигранти остават в испанския автономен град, без право да отпътуват към континентална Европа
Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Мирослав СЕВЛИЕВСКИ, бивш министър: Назначенията в енергетиката ще покажат дали Радев прави нов бардак със стари муцуни Виц на деня Виц на деня Майка към дъщеря си:
- Слушай, не позволявай на това момче да идва при теб. Мен това ме безпокои!
- Добре, днес тогава аз ще отида у тях. Нека неговата майка да се безпокои.
Виц на деня Виц на деня Два комара си говорят:
- Ех, какви времена настанаха... хората вече не са като едно време...
- Да, така е, сега са пълна химия!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Имам 20 кинта, къде предлагаш да се помотаем?
- В седемдесетте години...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори