Има ресторант, в който целият персонал е от роми и е ужасно вкусно
Няма по-гостоприемен етнос от нашия, казва собственикът
Геза Ашош е собственик на първия ромски ресторант в Унгария. Всички готвачи и келнери там са роми. И всички рецепти за ястията са ромски. Днес това е най-големият ресторант в град Бекеш. "В нашето семейство храната е култ. Многолюдни сме и когато се приготвя обяд или вечера на масата сядат десетки. Ромите имат поговорка, че колкото повече хора сядат на масата, толкова по-вкусна е храната", казва Ашош пред Deutshe Welle. Преди ресторантът на Геза е бил най-малкият в града, а сега е най-посещаваният.
"Мисля, че ако собственикът на ресторанта работи в своето собствено заведение, той просто повишава качеството и създава добавена стойност. Имам много клиенти, които изрично искат по време на вечерята да поседя на тяхната маса. Когато се налага и пийвам с тях. "
Геза е наясно, че предразсъдъците спрямо ромите в Унгария са широко разпостранени. В Бекеш ромският ресторант помага тези предразсъдъци да бъдат преодолени.
"Ромите могат да събират боклуци, да тършуват из контейнерите, да търгуват със старо желязо, но истинската ни сила е да посрещаме гости. Много малко етнически групи могат да бъдат толкова гостоприемни, както ромите. С ресторанта ми искам да покажа, че ние, ромите, не сме по-малоценни от другите. Нашата етническа група има много положителни страни и именно тях трябва да изкараме на преден план.", допълва Ашош.
Гърция остава в капана на жегата: До 40 градуса днес, рискът от пожари расте
От Ламанша директно в Поморие: Цанко Цанков влиза в морето с деца и туристи за безплатни уроци
Радостин Василев влиза в битката за президент, МЕЧ издига Красимир Манов за вице
Малко Търново става духовен център: Започва Юбилейната година за поклонение в Светилището на Пресвета Богородица
НАП затяга контрола: Всеки внос на земеделска продукция ще минава през проверки
Голямата промяна за шофьорите е факт: 5 години щети ще диктуват цената на Гражданската
Киселова подкрепи правителството за усилията да изчисти държавата от криминални зависимости
България осъдена за събарянето на ромско гето в Орландовци, плаща общо 578 000 евро
Жена от Кранево подарява морска ваканция на хората, които не могат да си я позволят
Европа за под 100 евро на ден: Ето къде почивката излиза най-евтино
Кутев: Прокуратурата в момента е спирачка, нов ВСС може да има до Нова година
Созопол гледа към Куба: Общи културни инициативи могат да доведат нови туристи в града

By the way в Сл.бряг 70% от ресторантите са горе доло така!
By the way в Сл.бряг 70% от ресторантите са горе доло така!