×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Приятелка от детството ми сподели рецептата за най-вкусия ябълков десерт, с малко продукти излизат 6 порции


08 Август 2024, Четвъртък, 09:07 ч.
Автор: Флагман.бг

Задължително трябва да го опитате

Днес ви представям рецепта за десерт, която ми издаде приятелка от детството. Трябват ви килограм ябълки, малко продукти и става божествен сладкиш.

Продукти за 6 порции
За  тестото:
200 грама – масло
4 броя –  яйца
160 грама – брашно
10 грама – ванилия
2 чаени лъжици – бакпулвер
20 грама – пудра  захар

За пълнежа:
1 килограм – ябълки
100 грама – захар
лимонов сок
Начин на приготвяне:
За начало вземете яйцата и отделете белтъците от жълтъците и ги сложете на студено в хладилника. В отделна купа, трябва да пасирате маслото и жълтъците до получаване на хомогенна смес.

Прибавете ванилията, брашното и бакпулвера и веднага замесете тестото. Когато направите тестото е необходимо да го разделите на 2 части – малка и голяма.

Вземете по-малката част и я увийте добре във фолио, пъхнете в камерата. Следващото нещо, което, трябва да направите е да приготвите пълнежа.

За целта измийте добре и обелете ябълките и бавно настържете пулпата на ренде с големи отвори. Сложете ги в подходящ тиган, добавете лимонения сок и захарта, след което оставете да къкри на среден огън за период от 15 минути.

Когато време мине оставете да изстине. С помощта на миксер разбийте белтъците със захарта до получаване на твърда пяна. Бавно и старателно разпределете по-голямата част от тестото върху дъното и стените на съда за печене.

Върху него поставете ябълковата плънка, отгоре трябва да настържете с ренде с големи отвори половина от замръзналото тесто. Веднага след това е нужно да разпределите равномерно белтъчената смес.

Останалата част от замръзеното тесто се настъргва. За период от около 45 минути пъхнете сладкиша във фурната на температура от 180 градуса. Когато стане готово можете да поръсите с пудрата захар.

Да Ви е сладко!


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Лекари скочиха срещу наредбата за диагноза по Вайбър и Месинджър Според д-р Гергана Николова това ще прекъсне връзката между медиците и пациентите Четирима задържани за стрелбата по автобус в Перник, полицията откри оръжието Четирима задържани за стрелбата по автобус в Перник, полицията откри оръжието Установени са всички участници в инцидента, сред които има и непълнолетни Победителят в „Биг Брадър 2025” Давид мие коли Победителят в „Биг Брадър 2025” Давид мие коли Риалити шампионът събира пари за инвестиция Близо 12% от населението у нас няма достъп до медицинска помощ Близо 12% от населението у нас няма достъп до медицинска помощ Аптеките обаче в малките населени места са мираж Вестник "Дума" спира да излиза, това бе последното партийно издание Вестник "Дума" спира да излиза, това бе последното партийно издание Преминава изцяло в електронен формат „Съпругата ми ме влачеше до леглото“: Стилиян Петров с разтърсваща изповед „Съпругата ми ме влачеше до леглото“: Стилиян Петров с разтърсваща изповед Бившият капитан на България говори пред Мон Дьо за болката, оцеляването и истината за родния футбол Имотният пазар се пропуква. Купувачите свалят цените с хиляди евро Имотният пазар се пропуква. Купувачите свалят цените с хиляди евро Сделките рязко намаляват, а продавачите започват да отстъпват под натиска на пазара За 10 години: 10% по-малко население, 10% повече администрация За 10 години: 10% по-малко население, 10% повече администрация Как може да бъде спряно нарастването на администрацията? Повечето зеленчуци поевтиняват на борсите у нас, докато плодовете поскъпват Повечето зеленчуци поевтиняват на борсите у нас, докато плодовете поскъпват Поскъпват сиренето и кашкавала тип "Витоша" За 4 зодии май ще бъде най-късметлийският месец през 2026 г. За 4 зодии май ще бъде най-късметлийският месец през 2026 г. Астрологични влияния отварят врати към нови възможности, силни емоции и неочаквани обрати
Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Круизният кораб „Хондиус“, засегнат от огнище на хантавирус, пристигна на Тенерифе Корабът с пътници и екипаж, засегнати от хантавирус, акостира в Гранадиля, където започва евакуацията на пасажерите Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Осем години след ядрената сделка: Тръмп отново преговаря с Иран Ново примирие, стари обещания и риск САЩ да не спечелят повече от сделката на Обама Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Габрово излезе на улицата - не заради битов скандал, а системна агресия Полицията и удобните анализатори побързаха да обяснят как всичко било „битов скандал“. Само че габровци ясно казват друго – години наред търпят агресия, безнаказаност и страх, докато държавата се прави, че проблем няма Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него Мигрантски скандал в Полша: Арабин призова местните да бачкат повече заради него „Работете 12-14 часа, за да имам пари!“, реди той във видео, което публикува в тик-ток Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Краят на ерата „Орбан”: Новото унгарско правителство положи клетва и се закани за сериозни реформи Петер Мадяр пое управлението с обещания за медийни реформи и завръщане към ценностите на ЕС Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Тръмп с чудесна новина за Русия и Украйна: тридневно примирие за Деня на победата Споразумението е постигнато с посредничеството на Доналд Тръмп Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Голям скандал във Варна: Кметът иска оставката на главния архитект Общината готви конкурс, МРРБ е сезирано за нарушения, касаещи разрешителни за строеж Фицо носи на Путин послание от Зеленски Фицо носи на Путин послание от Зеленски Посещението на словашкия лидер в Москва е планирано за утре, 9 май Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Зуека се връща в България, но няма да се качи на сцената за финала на Капките Той ще представи новата си изложба "Аз, клоунът" Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Джиро дИталия: Благодарим за тази впечатляваща Grande Partenza* Страст, вълнение и истинско желание да бъдеш част от шоуто: благодаря, България, за тази впечатляваща
Мариус Куркински Мариус Куркински Писна ми от BG, искам България Виц на деня Виц на деня Отива един в публичен дом и казва:
- Искам момиче с огромни гърди и тясна слива.
След пет минути идва една от работничките, оглежда се и пита:
- Къде е тоя с големите ръце и малката пишка?!
Виц на деня Виц на деня Медицинска сестра се кара на болния:
- Стига си гледал телевизия! Айде лягай в леглото!
- Ами ако ни хванат?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук С*ксът е като висшето образование! Редовно, задочно и платено!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори