На Балканите полудяха по тази рецепта за лютеница на фурна – лесна и божествено вкусна!
Непременно опитайте тази рецепта
Много домакини обичат лютеницата и приготвянето на зимнина, но често нямат условия да пекат чушки на дърва. Много от нас живеят в апартаменти и затова всичко около приготвянето на лютеницата е проблем.
Как да опечете чушки, да ги обелите и при това да не изцапате цялата къща? За да приготвите тази лесна и божествено вкусна лютеница на фурна ще ви трябват само два по-големи съда. Ето рецептата:
Необходими продукти за лесна и божествено вкусна лютеница на фурна:
3 килограма чушки;
1 голям патладжан;
10 скилидки чесън;
морска сол;
200 мл зехтин;
черен пипер.
Начин на приготвяне:
Чушките се измиват добре и се слагат в голяма тенджера, след което се заливат с вода. Направете същото и с патладжана. След няколко минути ги смелете в месомелачка. Сложете получената смес в голяма и дълбока тава, добавете нарязан на ситно чесън и подправки, а след това и олиото.
Поставете тавата във фурната на 200 градуса по Целзий и оставете сместа да се пече около 4 часа. От време на време изваждайте тавата и разбърквайте сместа.
След известно време лютеницата трябва да е готова, но може да зависи и от самите чушки.
Когато е готова, насипете лютеницата в буркани, които предварително сте затоплили. Покрийте всеки буркан с целофан и ластик, след това затворете бурканите и ги оставете да изстинат.
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"
Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол
Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи
Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила
Звездите ни дават златен шанс да успеем в следващите седем дни да си подредим живота
Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него?
Весела Лечева: Служителите на БОК не са получавали заплати от няколко месеца
Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Добре ли е Тръмп: Докторът каза, че съм 10 пъти по-здрав от Обама!
