Лятото свършва, щъркелите се събират на ята, готвят се да отлитат на юг
Скоро ще оповестят резултатите от преброяването им
У нас вече се сформират малки щъркелови ята, които започват своята миграция на юг, съобщават от Българското дружество за защита на птиците (БДЗП) в публикация в официалната си Фейсбук страница.
Най-многобройни са ятата около 20 август, казват от организацията.
От БДЗП информират, че скоро ще оповестят резултатите от преброяването на белия щъркел. И напомнят за кампанията си за проучването и опазването на белите щъркели, предава dnes.gb.
Над 5000 населени места бяха предвидени да бъдат обхванати в рамките на осмото преброяване на белия щъркел. Промените в климата също оказват влияние върху живота на белите щъркели. По-топлите зими провокират птиците, сред които и щъркелите, да се връщат по-рано у нас, а дори и да остават през цялата зима. В района на град Бургас бели щъркели се срещат целогодишно. В България се среща и черен щъркел, разказа в началото на кампанията за БТА природозащитникът от БДЗП Свилен Чешмеджиев.
Рецепта за класически пържени картофи - стават перфектни
Николай Димитров-Хичо с голям жест към бургазлия
Европа пред невиждана транспортна криза
Рецепта за бързи палачинки
Оперират спешно световна легенда
Грандиозни глоби се задават в Реал Мадрид
Колоездачи в болница преди Джирото
Кои зодии са най-честни
07/05/2026, Четвъртък 20:00
0
МОК с категорично решение за Беларус
Рецепта за класически пържени картофи - стават перфектни
07/05/2026, Четвъртък 19:20
0
Александър Николов с невероятни показатели за кампанията в Италия
07/05/2026, Четвъртък 19:00
0
Мъж застреля две жени и се самоуби
Футболна бомба: Асове на Реал се сбиха, единият е в болница
