×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пътят София-Самоков е затворен заради срутване на земна маса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Създаването на правителство невъзможно и след изборите, ако бъде свалена Рая Назарян


Създаването на правителство невъзможно и след изборите, ако бъде свалена Рая Назарян
Отказът на Рая Назарян да оглави новото служебно правителство е неправилен, коментира Нидал Алгафари
07 Август 2024, Сряда, 09:30 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Най-вече се събират да я сменят, но Бойко Борисов вече каза, че ще има много сърдит ГЕРБ, което прави невъзможна новата сглобка, коментира Алгафари

Политическата криза, в която е изпаднала България, ще се задълбочи и след седмите поред поредните предсрочни избори пак няма да бъде съставено правителство. Това прогнозира политическият анализатор, режисьор и пиар Нидал Алгафари. 

Според него най-вероятно политиците, които са настроени срещу ГЕРБ и Пеевски, се събират и обмислят сваляне на председателят на Народното събрание Рая Назарян, което ще спомогне да намиране на алтернатива за служебен премиер, който да не от от партията на Бойко Борисов. 

„Никой няма да отрече, че искат да я свалят. Най-вероятно се събират и обсъждат варианти. Това показва, че в следващото Народно събрание правят коалиционното споразумение между политическите партии невъзможно, защото Бойко Борисов ясно каза, че свалят ли председателят на парламента, ще има един много сърдит ГЕРБ. Това ще направи невъзможно създаването на правителство“, обясни Алгафари. 

Журналистът Веселин Стойнев пък изтъкна, че някои виждали в Рая някакъв женски Главчев. Ситуацията е комична, добави той.

„Процедурите и новите възможности за утвърждаване на служебно правителство са толкова изпразнени от съдържание, че започваме да ги обвиняваме. Няма институция или закон, който да може да работи сам по себе си, ако няма воля и желание това да се случи. Неслучайно са измислени такива понятия като сглобка, домова книга“, коментира Стойнев. 

„Досега беше възможно да откажеш да си премиер, но за Назарян това е невъзможно, защото самата тя е гласувала тази Конституция и знае, че при избор за председател на Народно събрание е твърде вероятно да бъде и служебен премиер, защото е на челно място в списъка. Тя обаче отказа“, добави той.

Отказът й е неправилен, каза пък пиар експертът. 

„След като сме парламентарна република е логично председателят на Народното събрание да е най-висшият и когато се налага, трябва да поеме функциите на изпълнителната власт. Когато човек стане министър-председател, той вече е много ярка политическа фигура“, добави той.

„За да бъде там, ще бъде посочен от някого. Този, който го е посочил, може да го кара да изпълнява длъжности или неща, които не са по волята му“, заяви Алгафари. 

„Ако Главчев не се беше съгласил да е премиер, оставаше само заместника му. При отказ и от негова страна какво правим? Изпадаме в ужас“, коментира той.

Главчев се оказа, че не е от ГЕРБ, а е човек на Пеевски, защото много бързо бяха поставени областни управители от ДПС, каза пък Стойнев. 

„Не може да избягаме от това положение да имаме политически оцветен служебен премиер или да е абсолютно безличен. Главчев се оказа най-неяркият“, коментира той.
 




Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
4
Коментара
Флагман.БГ Криза при „Пиленцата от Монако“? Криза при „Пиленцата от Монако“? 21/02/2026, Събота 16:40 4
Флагман.БГ Цакаме китайците със знамето за 3 март Цакаме китайците със знамето за 3 март 21/02/2026, Събота 16:19 1
4
Коментара по темата
4.
Ха ха
07.08.2024 13:20:42
2
1
Тази "някоя си Рая" е председател на народното събрание, Онуфри. На парламента, а България е парламентарна република.
3.
Байрактаров
07.08.2024 12:07:46
4
2
Някоя си Рая означава и някоя Айше от столипеново и факултето да са премиерши, тая поне си знае гьола.
2.
Байрактаров
07.08.2024 12:07:04
5
1
Някоя си Рая означава и някоя Айше от столипеново и факултето да са премиерши, тая поне си знае гьола.
1.
ванко
07.08.2024 10:02:23
2
9
дойде времето за други действия ама скапания българин чака София да се вдигне после Пловдив Варна .....карлово карлуково и стават много лудите така че положението е лошо .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Втори ден от голямото плувно състезание в Парк Арена ОЗК, залата беше препълнена Втори ден от голямото плувно състезание в Парк Арена ОЗК, залата беше препълнена SHARKS SWIMMING CUP събира най-добрите млади таланти по плуване от цялата страна в оспорвана надпревара Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат Бившият председател на парламента коментира оставката на Стоил Цицелков, съдебната реформа и очакванията си за честни избори Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия Бившият вътрешен министър коментира кадровата политика, служебния кабинет и отговорността на ръководството на МВР Пропаднала почва и компрометирана алея около строежа на църква „Филаделфия“ в този бургаски парк Пропаднала почва и компрометирана алея около строежа на църква „Филаделфия“ в този бургаски парк Жители в района призовават за спешни мерки Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан  Думите на София Андреева за тунел под хижата се потвърждават, съоръжението е 8-километрово и оттам може да са минали екзекуторите  Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил Движението по магистрала "Тракия" е затруднено Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта Бившият шеф на ДАНС призова за пълна експертиза и предупреди срещу прибързани заключения в разследването Криминалисти от Първо РУ разбиха схемите на ало измамници, спасиха парите на двама наивни бургазлии Криминалисти от Първо РУ разбиха схемите на ало измамници, спасиха парите на двама наивни бургазлии Благодарение на бързата реакция на служители на ОДМВР-Бургас измамата е пресечена Иван Кръстев: БСП е алтернатива на десния модел и ще влезе в следващия парламент Иван Кръстев: БСП е алтернатива на десния модел и ще влезе в следващия парламент Водачът в Стара Загора защити новото ръководство на партията и коментира ролята на социалистите в управлението и предстоящия вот Коварни капани по магистрала „Тракия“ до Българово, шофьорите да внимават! Коварни капани по магистрала „Тракия“ до Българово, шофьорите да внимават! Траповете са огромни и в момента на мястото там има полицаи
Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Сняг и поледици в Северна България, валежите продължават и през нощта Температурите падат под нулата, вятърът създава условия за виелици и навявания, в неделя времето се стабилизира „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация „Другая Украина“ с разкритие за грабежи и отвличания от бойци на „Азов“ при мобилизация Вестникът оповести за страшни престъпления в Тернополска област, но украинските власти не са излезли с официална позиция CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му CNN: Руски агенти подготвяли покушение срещу Зеленски от наети жилища до резиденцията му Източник, близък до украинския президент, твърди за десетки опити за ликвидирането му в началото на войната Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Шестгодишно дете измъчвано от сатанисти либерали, Виктор Медведчук топи и Зеленски Опозиционният украински лидер, който е собственик на 23 хектара земи край Бургас, говори за ужасни извращения в замъка Ротшилд до Париж, за кукли на бебета с отрязани крайници и оскубани коси Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Сериалът "Peaky Blinders" се завръща, но под формата на един последен филм Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Четирима военнослужещи са арестувани след инцидента край Париж Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС В Брюксел не очакват присъединяване още през 2027 г. – по-реалистичният хоризонт остава 2028–2030 година Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Мамо, утре има родителска среща.
- Знам, но предпочитам с тези пари да отидем на Банско.
Виц на деня Виц на деня Полицай спира бургазлия:
- Книжка имате ли?
- Имам!
- Технически преглед минала ли е колата?
- Да!
- А защо си без колан?
- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между шкембе чорбата и свирката?
- Навсякъде ги правят различно!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори