Слънцето показа огромната си мощ! Нови магнитни бури на хоризонта
Две изригвания от най-висок клас за два часа
Слънцето показа огромната си мощ на 5 август с две изригвания от най-висок клас за два часа, съобщиха ТАСС и електронното издание "Спейс".
Клас Х е най-високият в скалата за измерване на слънчевите бури. Първата е била със сила X1.7 от региона, определен като AR3767. Скоро след това тя е била последвана от изригване клас X1.1 от AR3780. Слънчевата динамична обсерватория на НАСА е заснела изригванията. Второто изригване е продължило 14 минути.
През миналия уикенд подобно явление предизвика силна геомагнитна буря със сила G3 и северно сияние над някои части на Западното крайбрежие на САЩ. В началото на май слънчевите изригвания предизвикаха най-силната от 2005 г. магнитна буря на Земята, която бе и много продължителна, като в нощта на 11 май достигна най-високата степен на мощност G5.
Специалистите от обсерваторията на НАСА прогнозират, че до средата на седмицата са възможни още изригвания от три активни региона на повърхността на Слънцето. В зависимост от силата им и посоката им спрямо Земята са възможни и геомагнитни бури, пише БТА.
Докато спасява съпруга си от наводнение: Жена разбра, че той има любовница
Още четирима задържани за обира на Лувъра
Една и съща e причината в над 1600 жалби за авиационна безопасност
Ръководството на Реал Мадрид с реакция след скандала с Шаби и Вини
Падналият на покрив в Молдова дрон е "Гербер"
Разкошни млади певци и актьори в Поморие за шоу, вдъхновено от поезията на Христо Фотев
Владимир Зографски със страхотен резултат в ски скоковете
БФС със съобщение за Боби Михайлов
Почина младежът, намушкан с нож в "Студентски град"
Дженифър Лопес пя на сватба, взе 2 милиона долара хонорар
Почина легендарен вратар
Венци Стефанов за състоянието на Боби Михайлов: Приказките в подобни моменти са излишни
