Затвориха АМ "Тракия" заради тежка катастрофа (ОБНОВЕНА)
Инцидентът е станал в посока София, преди Ихтиман
АМ "Тракия" в посока София е затворена, съобщават читатели на Флагман.бг. Причината е тежка катастрофа. Трафикът се отклонява през Ихтиман.
Все още няма официална информация, но според източници на Флагман.бг има две ПТП-а в тази част на аутобана.
Първата е до Мотела, с участието на три автомобила, а втората е на километър след това.
ОБНОВЕНА В 18:30 часа:
Три леки автомобила са катастрофирали на автомагистрала „Тракия", съобщиха от пресцентъра на МВР. От там уточниха, че по първоначална информация няма данни за тежко пострадали хора. Инцидентът е станал при км 41 в посока София.
От Агенция „Пътна инфраструктура" съобщиха, че движението се осъществява в активна лента, тъй като инцидентът е настъпил в изпреварващата лента. Въвежда се обходен маршрут само за тежкотоварни автомобили, както следва: по път I-8 от пътен възел „Мухово" до пътен възел „Ихтиман" и отново на АМ „Тракия". Трафикът се регулира от екип на "Пътна полиция".
Припомняме, че днес трафикът на магистралата бе ужасен. Още по обяд пламна лек автомобил, което образува голяма тапа в посока Бургас, а след това - около 15 часа имаше ПТП в района на Карнобат.
Последният уикенд цялото Южно Черноморие бе пълно до краен предел - от Синеморец до Обзор. Голяма част от туристите бяха българи, които идваха с личните си автомобили. Над 10 хил. от тях посетиха Бургас за фестивала Spice music и този следобед всички започнаха да се прибират към вътрешността на страната.
По информация на Флагман.бг в последните часове в посока София са станали поне 6-7 ПТП-а, има и още няколко в посока Бургас.
Кои имена празнуват на Голяма Богородица и какви са традициите?
Москва отхвърля примирие, което замразява фронта в Украйна
Кармичните изпитания и предизвикателства най-накрая приключиха за 4 зодиакални знака
Жълт код за бурно море: Има риск от локални наводнения по крайбрежието
Луната преминава във Везни, забравете за диети, а Девата да избягва и шумните компании
Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия
Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г.
Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара
