Благодаря на България за подкрепата, каза Светлана Каменова
След като преминаха част от емоциите, тя застана пред медиите в боксовия център, за да каже своето мнение за участието й в Париж
Българката Светлана Каменова, която по-рано днес отпадна на четвъртфиналите в категория до 57 килограма на турнира по бокс на Игрите в Париж, благодари на всички за подкрепата. Настоящата европейска шампионка от Белград 2024 и бронзова медалистка от последното Световно първенство в Ню Делхи 2023 Каменова загуби с 0:5 (27:30, 28:29, 28:29, 27:30, 27:30) съдийски гласа от действащата шампионка от Азиатските игри и номер 1 в схемата в Париж - Лин Ю-тин от Тайван.
След като преминаха част от емоциите, тя застана пред медиите в боксовия център, за да каже своето мнение за участието й в Париж. Тя говори както за мача на четвъртфинала, така и за скандалите около него.
"Благодаря на България за подкрепата след случилото се. Всички видяха, няма смисъл от думи, действията бяха достатъчни. Аз също съм треньор, броя ударите, виждам какво се случва и като видях 5:0 за съперника, това ми бяха думите към треньора: "Сваляй, сваляй, няма смисъл". Той ми каза: "Не, тръгнали сме". Аз съм му се доверила на него и на 100 процента вярвам, че няма да ме хвърли в нещо, в което няма да мога да се справя. Това е работата между треньор и състезател, да си имаме доверие, а аз му имам страхотно доверие", заяви Каменова.
Относно опцията за бойкот или протест, тя заяви: "Те са взели решение от МОК, не мога аз да се оплаквам. Съобразявам се, но не съм съгласна това, което се случва, да е по този начин. Смятам, че някои от представителите имат физическо превъзходство над други и това не е равенство в спорта. Бойкот, каквото и да е било, си остава между нас. Важно беше да изиграя този мач. Казах, че истината ще излезе наяве и ето - каквото и да направиш, ще е много трудно да победиш по този начин. Ситуацията е патова. Ако бойкотираш ти казват - страх те е. Ако се качиш - луд си. И като треньор и като спортист не го одобрявам".
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
