×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Асен Тутеков ще е и.ф председател на Държавна агенция „Разузнаване“
  • Депутатите въведоха съдебен контрол върху 72-часовото прокурорско задържане
  • Г-7 ще произвежда ракети с голям обсег директно в Украйна
  • Вижте верните отговори от НВО по български език и литература за 10.клас
  • Издирват шофьор след инцидент със загинал мъж край Ценово
  • ЕК препоръчва България да подобри киберсигурността и обучението в новите технологии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавата дава пожизнена пенсия от 2799 лева на наркотрафикант


Държавата дава пожизнена пенсия от 2799 лева на наркотрафикант
Парите ще влизат в банковата сметка на Гълъбин Боевски, докато той излежава присъдата си за трафик на кокаин в Португалия
04 Август 2024, Неделя, 11:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Мотивът е, че е прославил родината си

Докато ексщангистът Гълъбин Боевски излежава 6-годишната си присъда в Португалия заради трафик на 1 тон кокаин и 3.6 тона марихуана от Южна Америка към Европа, държавата ни му изплаща пожизнена държавна пенсия всеки месец в размер на 2 799 лв. (сума, равняваща се на 3 минимални работни заплати) заради златния му медал от Олимпийските игри в Сидни през 2000 г.

Оказва се, че въпреки гнусния криминален занаят, на който се е посветил 49-годишният спортист от Кнежа след приключването на славната си кариера и двете ефективни осъдителни присъди, произнесени в Бразилия и в Португалия за трафик на наркотици, Гълъбин Боевски все още прибира всеки месец апетитна пенсия от държавата с мотив, че е прославил родината ни.

Според приетите през 2012 г. от Народното събрание изменения в Закона за спорта спечелилите златни олимпийски медали български спортисти получават ежемесечна държавна пенсия в размер на три минимални работни заплати, след като прекратят активната си спортна дейност.

Цяла България му се възхищаваше, а днес лежи в затвора за трафик на кокаин

Проверка сочи, че Боевски прибира пожизнената си пенсия за олимпийското злато от Сидни още от есента на 2012 г., когато са приети промените в Закона за спорта, като парите на щангиста се превеждат по дебитната му карта.

Според непотвърдена официално информация дебитната карта на Гълъбин е използвана от неговия син Пол Боевски, тъй като татко му лежи вече четвърта година в затвор в Португалия.

Интересен детайл е, че синът на Гълъбин също има в досието си осъдителна присъда за наркотици – през 2019 г. той бе закопчан в София с 50 гр. кокаин, заедно с бившия любим на фолк певеца Азис – Коце Ламята и впоследствие осъден на 3 години условно с пет години изпитателен срок.

Върхът в кариерата на Гълъбин Боевски - златото от Олимпиадата в Сидни

„Законът не предвижда олимпийската пенсия на Гълъбин да бъде отнета заради постановена осъдителна присъда и може би това е пропуск на законотворците. Единствената причина, поради която може да се преустанови изплащането на пожизнената месечна премия на Боевски, е неговият златен медал от Сидни да бъде отнет от Международния олимпийски комитет, независимо от причината. Само тогава пенсията му може да бъде анулирана, а освен това Гълъбин ще трябва да възстанови на държавата всички получени премии за златния си, медал“, коментира представител на спортното министерство.

Още миналото лято стана ясно, че Гълъбин Боевски лежи в затвор в Португалия, след като е бил заловен и осъден за трафик на огромно количество кокаин от Южна Америка към най-западната държава в Европа.

Едва в началото на седмицата, властите в Португалия официално потвърдиха, че двукратният световен шампион по вдигане на тежести и златен медалист от Олимпиадата в Сидни, изтърпява присъда от 6 години и 6 месеца затвор, след като съдът в португалския град Фаро го е осъдил през април 2022 г. за трафик на 1008 кила кокаин и 3,6 тона марихуана. Акцията по залавянето на дрогата на стойност над 50 млн. евро е проведена на 27 октомври 2020 г. при секретна операция на португалската полиция с кодово име „Твърда земя“.

Тогава десетки маскирани спецполицаи щурмуват луксозната вила в град Луле, част от най-южния регион на Португалия – Алгарве, и арестуват Гълъбин Боевски и още двама негови сподвижници в трафика на дрогата – англичанина Кристофър Допсън и черногорец на име Младен.

Часове преди това Гълъбин Боевски се среща в съседния град Албуфейра с агент под прикритие на португалската полиция, приел самоличността Филтро, който няколко месеца по-рано е успял да спечели доверието на българския щангист и бил ангажиран с транспортирането на кокаина от Португалия към Испания.

Още на 29.09.2020 г. черногорецът Младен и Боевски, плащат 25 000 евро на ченгето под прикритие за негови първоначални разходи по прекарването на дрогата към Испания с автомобил, без да подозират, че партньорът им документира срещите си с тях в очакване на доставката на наркотиците. Кокаинът пристига в португалски териториални води с платноходка с наименованието „Бонзар“, управлявана от британеца Кристофър на 26.10.2020 г. 50-те бали с бял прах с чистота над 94% са прехвърлени на друг плавателен съд, който пуска котва на брега на Алгарве. Оттам дрогата е натоварена в микробус с двойно дъно, който е паркиран пред наетата от трафикантите вила в Луле.

Боевски, черногорецът Младен, капитанът на яхтата „Бонзар“ Кристофър и друг техен помагач са арестувани минути след като показват дрогата на тайния агент Филтро. При разпитите всички отричат вината си, а Боевски лъже, че е само преводач – единствен от бандата знаел португалски и бил нает, без да уточнява от кого, само за да води преговорите по прехвърлянето на кокаина. Олимпийският шампион от Сидни обаче е закован от показанията на тайния агент Филтро и на 11 спецченгета, участвали в секретната полицейска операция „Твърда Земя“.

Най-голямата улика срещу Боевски обаче е открита в мобилния му телефон. Оказва се, че щангистът не е изтрил своята комуникация с партньорите си за транспортирането на 50-те бали кокаин и 3,6 тона марихуана.

В последвалия съдебен процес обвинението така и не успява да докаже, че Гълъбин Боевски е организатор на разбития наркоканал и така щангистът ни получава сравнително малка присъда – 6 години и 6 месеца затвор. Единственият от четиримата подсъдими трафиканти на дрога, който признава вината си, е англичанинът Кристофър Допсън. Той е осъден на 4 години затвор и е бил освободен преди 2 месеца от португалския зандан, след като е изтърпял присъдата си

. Гълъбин Боевски ще лежи в затвора до пролетта на 2027 г. Присъдата в Португалия е втора за Боевски за трафик на наркотици. През есента на 2011 г. щангистът бе закопчан на летището в Бразилия с 9 кг. кокаин и осъден на 9 г. и 4 месеца затвор. През 2013 г. обаче Боевски бе предсрочно освободен от затвора Итаи в Сао Паулу и експулсиран в България с условието никога повече да не стъпва в Бразилия.

Източник: Уикенд


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
21
Коментара
21
Коментара по темата
21.
До офффф
05.08.2024 02:36:17
1
10
Напротив престъплението затъмнява успеха, това е като капката лайно която разваля кацата с меда....
20.
Ха ха
04.08.2024 16:17:12
0
14
Тя държавата закриля и прокарва закони защитаващи престъпниците.Те самите законотворци са за зандана.
19.
Златка Иванова
04.08.2024 15:01:24
2
14
Спорта си е спорт, другото е жестоко излагане.
18.
Манол
04.08.2024 14:50:50
0
21
Има,нещо ромско в този човек??!
Някой някакво инфо?!
Иначе,за уронване на пристига,държавата трябва да му спре пенсията!
17.
X
04.08.2024 14:35:59
0
22
Разбирам да са го хванали с 5-10-20 грама да си пудри носа за лична употреба щях да съм ок! Обаче той не стига ,че щеше да прекрати кариерата на дъщеря си в Бразилия като го хванаха ами явно не си е взел поука и е решил да продължи да се занимава с това! Държавата да му спира пенсията! Такива хора не заслужават да бъдат толерирани щом са решили да бъдат рецидивисти!
16.
До 1
04.08.2024 13:52:52
2
25
Ако този "спортист" утре застреля някой твой близък ,пак ли ще го величаеш?! Не знам какъв спортист е бил ,но е голям престъпник.
15.
Али
04.08.2024 13:36:08
23
5
Браво.Гълъбине, Бълария се гордее с теб.След като излезеш от затвора след 6 год. ще имаш спестени 201 580.лв. от пожизнената ти пенсия.Който завижда пукне от завист.
14.
Аз
04.08.2024 13:34:49
5
3
До 9 Ти се ебеш нали? Кажи честно, аз съм педераст!
13.
бургазлия
04.08.2024 12:54:25
0
34
Закони се поменят за щяло и нещяло, нали за това е Народното събрание. Депутати да внесат промени , за да има пример за подрастващите. Може и медалист да е, но от морална гледна точка е падение, че и децата му са съучастници да тровят други деца. Отрепка. Но май на никого не му пука. Неспаведливости колкото искаш.
12.
До 1
04.08.2024 12:47:35
1
36
А колко трябва да плаща същата тази мутра, не мога да го нарека повече щангист за уронване на престижа и името на България? Един от анаболните спортисти, постигащи бързи успехи и бързо залязващи.
Не може да разчиташ и лежиш на славата си и да вършиш престъпления с надеждата заради славата ти да не те проверяват и хванат. На този срам за страната ни трябва да се отнемат всички награди и парични премии.
А какво заплащат до живот на десетките ни световни шампиони? Те не са ли допринесли за славата на България?
11.
!
04.08.2024 12:38:07
1
28
Както отнемат почетнатите титли на граждани на градове,университети и т.н.,да го лишат от доживотната премия,която да разпределят за подготовка на щангисти или за лечение на нарко-зависими.
Нали трябва да бъдат пример за подрастващите!Същото важи и за тези ,които дават тези доживотни пенсии!
10.
Фекрет Стораро
04.08.2024 12:19:37
1
47
абе ако ще и 10 медала да има, три пъти го хващат с бая кока .... трови деца и разни. Затвор и да му махат пенсията, по-добре на някоя чистачка дет сяка сутрин мете лайната пред вас да я дават.
9.
Мхм
04.08.2024 11:51:36
16
25
Поне е спечелил златен медал за България. От това има добри последствия. От трафика има лоши. И двете му се полагат. Фънки кво е направил за България? Запалил е няколко фирми и хотели и с неплатени фактури. Половината ни бездарни "артисти" дето през живота си не са плащали данъци и осигуровки взимат пенсии. Гълъбин поне беше голям щангист преди да стане наркотрафикант. Що не пишете кои от политиците ни взимат пожизнени пенсии и защо? Я кажете нещо за Първанката, чийто основен принос е за развитието на бракониерството у нас или за Първият интерсекс президент на България - Кака Роси.
8.
Фончо
04.08.2024 11:27:28
5
55
През 2012 г. популистът-мутра от Банкя и томагочитата му в НС приеха закон, с който дават милиони на спортисти. За детска болница пари няма а за онкоболните деца събираме капачки.
7.
гочо
04.08.2024 11:23:22
3
59
Ако в живота не ти върви и не си
намерил лампата на Аладин,
пробвай с куфара на Гълъбин
6.
Бевски
04.08.2024 11:23:22
1
39
Яхтата така я купих... както със куфара.
5.
Не заслужава
04.08.2024 11:20:02
1
72
Ако е имал спортни постижения, но ни е злепоставил пред света и е нанесъл репутационни щети на държавата ни трябва да го лишат от облаги
4.
Емииии
04.08.2024 11:18:38
1
44
Невероятен спортист, нищо като човек!
3.
И фитнес зала имаше
04.08.2024 11:18:20
0
73
Тоз не лежа ли в бразилски затвор? Сега с нова присъда в Португалия ли е? Като спортист вече никой не го помни, но виж като трафикант ни е прославил :-))
2.
?
04.08.2024 11:14:00
3
58
Егати "държавата"
1.
оффф...
04.08.2024 11:09:57
70
20
Това, че човекът има присъда и ще си я излежи, не променя фактът, че има спортни успехи, които заслужават признание.

Това са две различни неща.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Чат с проститутки заковава брадати момчета от „Калашниците“, четирима остават в ареста Разчитаме както на експертно изследване на мобилните им телефони, така и на свидетелски показания, каза прокурорът Георги Каракачанов, а адвокатът Ивайло Найденов заяви, че клиентът му бил набит и изгонен от бандата Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Организираната схема за трафик към ЕС е действала срещу суми до 10 000 евро на човек Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Елате за да подкрепим освобождаването и правото на лечение на Ива Михайлова от Кочани, зоват организаторите Триумф за Бургас: Четирима млади доброволци донесоха златната титла от Националното състезание на БМЧК (ВИДЕО) Триумф за Бургас: Четирима млади доброволци донесоха златната титла от Националното състезание на БМЧК (ВИДЕО) След дългогодишно прекъсване морският град отново оглави класацията по първа долекарска помощ благодарение на сплотеност, висок професионализъм и желязна подготовка Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО Инициативата подкрепя компании, стартъпи и иноватори с технологии с гражданско и отбранително приложение Как OnDrive променя обслужването на автомобили на локално ниво? Как OnDrive променя обслужването на автомобили на локално ниво? Сервизният модел на OnDrive във Варна поставя акцент върху точен график, предварителна цена и организирано обслужване на автомобила
Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Общата история остава, отхвърлена е поправката която улеснява фалшификаторите от Скопие Български депутати настояват Европейския съюз да спре финансирането на югозападните ни съседи  След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга След Камелия и "Луда по тебе", Джокович посегна и на Бангаранга Световният номер едно Новак Джокович изненада феновете с танцови умения под звуците на евровизионния хит на Дара Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Европа е в плен на опасна гореща вълна с температури над 40 градуса Екстремните климатични явления активираха червени кодове за опасно време на Балканите, докато учените предупреждават за сериозни рискове за здравето и критичната инфраструктура След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? След срещата Тръмп-Зеленски: Идва ли краят на войната в Украйна? Лидерите на Г-7 приветстваха споразумението между САЩ и Иран Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Защо Турция не е получила покана за срещата на върха на Г-7 в Париж Хакан Фидан потвърди липсата на покана на пресконференция в Москва DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI DeepSeek вече е най-скъпият стартъп в Китай в областта на AI Всички инвеститори, с изключение на Националния инвестиционен фонд, не са инвестирали директно в DeepSeek Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури
Костадин КОСТАДИНОВ, политик Костадин КОСТАДИНОВ, политик Ивайло Мирчев да подаде оставка и да се прибере в родното си село Крушари, за да започне да се занимава с нещо по-полезно, например, да гледа овце. Виц на деня Виц на деня Жена праща мъжа си до магазина:
- Ето ти пари, иди да вземеш половинка масло.
Мъжът се връща с половин литър водка:
- За половинка стигна, ама за масло не останаха пари.
Виц на деня Виц на деня Жена при доктора:
- Струва ми се, че мъжът ми има някакво психическо заболяване. Понякога с часове го моля да ми купи дрехи или кола, а той нищо не чува.
- Това не е болест. Това е талант!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако след нощна смяна вечно е засмяна, значи е за смяна.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори