КАТ установи 36 шофьори, употребили алкохол или дрога
Съставени са 3459 фиша и 747 акта
В рамките на изминалия ден са установени общо 18 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 9 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 9 - са управлявалите с над 1,2 на 1000, трима са отказали тестване, съобщиха от МВР.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 18 водачи, други 4 са отказали да бъдат тествани, предава dnes.bg.
11 679 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 13 486 водачи и пътници. Съставени са 3459 фиша и 747 акта за установени административни нарушения.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
Тамара Глоба разкри какво да очакват зодиите през 2026
Почина бившата съпруга на Чък Норис - Даян Хоулчек
14-годишно момиче се обади в полицията за домашно насилие над майка ѝ
Получаваме палава Снежанка за празника срещу €150
Тризначките Вяра и Надежда искат помощ от Доналд Тръмп
Отказаха да върнат децата на двойка, живееща в гората без ток и вода в Италия
Трагедия! Той излезе да кара АТВ, часове по-късно откриха трупа му
До началото на януари земеделците избират как да облагат доходите си за 5 години напред
Конституционният съд образува дело за референдума за еврото
Карен изгони Златка и децата от дома им, продаде ламборгинито заради финансови проблеми
Снежанка и елфите на Дядо Коледа раздават коледни късметчета на пътниците в градския транспорт в Бургас
