Президентът на Виетнам застана начело на комунистическата партия
Делегатите на партията единодушно подкрепиха номинацията на Лам
Виетнамският президент То Лам бе избран за генерален секретар на управляващата Комунистическа партия. Той заменя на поста Нгуен Фу Тронг, който почина през миналия месец, съобщава Ройтерс.
67-годишният Лам временно пое задълженията на партиен ръководител на 18 юли, ден преди смъртта на Тронг. Делегатите на партията единодушно подкрепиха номинацията на Лам.
Лам обеща да продължи и популяризира завета на Тронг, да не прави промени във външната политика, да се съсредоточи върху постигането на целите си за социално-икономическо развитие и да продължи кампанията срещу подкупите. Той даде заявка и че ще продължи борбата с корупцията.
Виетнам отдавна е предпочитан от мултинационалните корпорации заради политическата си стабилност. Страната обаче преживя големи сътресения през последните месеци, които според официални лица са подхранвани от усилията за борба с корупцията.
Нацията формално няма първостепенен лидер, но лидерът на партията има по-видна роля от останалите. Лам, офицер по сигурността, отдавна се смяташе, че се стреми да стане шеф на партията, като експертите наричаха президентството трамплин към висшия пост.
Не е ясно дали Лам ще запази и двете висши позиции или страната ще трябва да избере нов президент.
Дефибрилатор монтираха и на Моста в Бургас
Как да направим перфектните бързи спагети
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
