Той беше известен с топлата си усмивка: 20-годишен загина след падане от Гранд Каньон
Инцидентът все още се разследва
Тялото на 20-годишен студент е извадено от Гранд Каньон, след падане от височина от близо 400 метра от ръба, предаде Би Би Си.
20-годишният Абел Джоузеф Мехия е бил на около 600 метра западно от гледката на Пайп Крийк сутринта на 31 август, когато е паднал. Инцидентът се разследва от Службата на националния парк и Службата за медицински експертизи на окръг Коконино, съобщиха от службата на парка.
Парковата служба призова посетителите да се придържат към „пътеки на безопасно разстояние от поне 6 метра от ръба“.
„Изпитваме дълбока тъга поради трагичната загуба на един от нашите ученици, Абел Мехия. Той беше известен с топлата си усмивка и нежния си дух и загубата му е истинска трагедия за всички, които го познаваха“, написаха във Facebook от Библейския колеж в Индианаполис.
В четвъртък паркът издаде предупреждение за горещини и посъветва хората да не се разхождат в каньона. Служителите на парка заявиха, че хората трябва да ограничат дейностите на открито между 10 и 16 ч. в горещините.
Около 7 смъртни случая седмично се съобщават в националните паркове на страната, казва службата на парка.
„През 2019 г. коефициентът на смъртност в националните паркове е 0,11 смъртни случая на 100 000 посещения с цел отдих, което е много ниско в сравнение с коефициента на смъртност от 715 смъртни случая на 100 000 души от общото население на САЩ“, се казва в съобщението.
Жесток удар за Англия: Два гола за пет минути пратиха Аржентина на финал срещу Испания
ЕС и Украйна вдигат дронова армада: Ще произвеждат по 20 млн. машини годишно
Николай Попов: Следят ме и ме заплашват, но няма да спра битката за Сияна
Лекари и сестри на протест: Къде потъват парите за здравеопазването?
Джани, смело напред! Световно с 64 отбора - разкош
Господарят на океана: 750-килограмова акула изправи косите на летовници
Млада съпруга потъна в скръб: Мъжът ѝ застрелян от военен ветеран при мистериозни обстоятелства
Тъжна вест: Почина Емил Нейков
Той не беше от хората, които просто ще гледат: Историята на мъжа, който се удави, докато спасява деца
Крадци посегнаха на дома на Ямал, докато празнува в Далас, наложи се да бягат бързо
Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи
Царево се превръща в сцена на изкуствата за 11 вълнуващи летни дни

горкия...Бог да го прости....