×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 49 фалшиви сигнала за пожар във Варна, сред куриозите - духалка, подпалила кола
  • ЕП постигна сделка за търговския пакт със САЩ
  • Тир и няколко коли се сблъскаха в София
  • България с втората най-дълга работна седмица в ЕС
  • Жена уби най-малко 9 души в Канада
  • Депутатите изслушват ръководството на МВР заради случая "Петрохан"
  • Побой в метрото: Задържаха 19-годишен за нападение с нож срещу деца
  • Опит за покушение срещу президента на Колумбия, сенаторка бе отвлечена
  • Арестуваха бивш шеф на ЦСКА след катастрофа в София, карал пиян
  • Манол Генов: Хора от НПО-то от "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разплащаме се с родна валута до август 2025 г.


02 Август 2024, Петък, 19:40 ч.

Гратисният период за разплащане в две валути е месец

 

Ако всичко върви по план и влезем в еврозоната средата на следващата година, ще имаме гратисен период от месец за опериране както в лева, така и в евро. Над година в магазините ще бъдат излагани и двете валути, а обменянето на българския лев ще бъде безплатно.

Депутатите от бюджетната комисия към парламента в четвъртък приеха на второ четене Закона за въвеждане на еврото в Република България. Той предвижда в рамките на месец слез въвеждане на еврото да можем да плащаме едновременно с левове и евро, предава dnes.bg.

Неотдавна с решение на Народното събрание правителството беше задължено, ако до края на годината изпълним критерия за инфлация за въвеждане на еврото, да поиска влизането в еврозоната да бъде от 1 юли 2025 г. Така един месец по-късно вече няма да можем да плащаме с левове.

От “Възраждане” поискаха този срок да бъде удължен на три месеца, но предложението не получи подкрепа, пише в-к “Труд”. Служебният министър на финансите Людмила Петкова обясни, че в другите страни, които последни са въвели еврото, срокът за плащане с две валути е бил само две седмици. Ако срокът е по-дълъг от месец, ще бъде натоварен бизнесът, защото трябва да отчита приходите от продажби в две валути.

Шест месеца след въвеждане на еврото в банки и в “Български пощи“ хората ще могат безплатно да обменят левове за евро. Но при обмяна на по-големи суми, това ще става с предварителна заявка – както сега трябва да бъде правена заявка при теглене от банките на големи суми в брой.

БНБ ще обменя левове за евро безплатно без краен срок. Но в страната има само пет офиса на БНБ, където това ще става. Опитът на другите страни, които последни влязоха в еврозоната, е че веднага след като Съветът на ЕС вземе решение за въвеждане на еврото, хората започват да внасят парите си в банките. Така на датата на въвеждане на еврото парите им автоматично се обменят в единната валута.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен 11/02/2026, Сряда 10:57 0
Тервел ИЛИЕВ Григор Димитров е аут в Далас Григор Димитров е аут в Далас 11/02/2026, Сряда 07:53 4
15
Коментара по темата
15.
Хич не мислят
04.08.2024 10:30:40
2
2
По време на сезон ще минава от лев към евро? Направете го от 01.01.2026 и така да започне гидината
14.
Джони Джонеф
03.08.2024 18:05:45
0
6
В Бургас хубав край хубави хора, е има и по някой друг заблуден еврогей любител на мъжки ласки и евротоалетна хартия
13.
Да няма после вий що биете жълтопаветниците
03.08.2024 17:58:54
2
9
Някой питал ли ни е дали го искаме сиренцето в капана?
12.
Хахсхаха
03.08.2024 15:25:01
0
10
Малоумниците се пребориха с корупцията, циганската престъпност, измамите.
Оправиха земеделието, образованието, енергетиката, животновъдството, културата.... Оправиха пътища, инфраструктура, демографската криза
Остана само да приемат еврото, още 100-200 000 араби и негри, да влезнели в шенгена и направо ще се изстрелят в космоса!

Хахаххаа

Олигофрени, държави много по напреднали от нас, влезнали в еврогейския съюз много преди нас, покриващи всички критерии да влезнат в евро(гей-джендър)зоната, не са приели еврото, ЗАЩО ЛИ?
11.
Европеец бургазлия
03.08.2024 10:50:54
9
10
Браво, страхотна новина!
Ние бургазлии, дори ще се радваме ако това се случи още на 01.01.2025 г. Колкото по рано, толкова по добре за България!

Слава на България!
Слава на ЕС и НАТО!
10.
До номер 1 Ханко Брат
03.08.2024 10:13:48
4
5
Ханко Брат, ще ядеш фуй космат.
9.
6 КАПУТ КОПЕЙКАДЖИЯ
03.08.2024 08:44:02
9
5
ЕЙ 6 КАПУТ А ДРУГИТЕ 25 ПРИЕЛИ ЕВРО ЧЕХИЯ ШВЕЦИЯ БУНАК МАЛОУМЕН
8.
1 КАПУТ
03.08.2024 08:40:19
8
8
ЕЙ КАПУТ КОПЕЙКАДЖИЯ 1 НЕДЕЙ ДА СРАМИИ ИМЕ ВЕЛИК ХАН К У БРАТ ПОМИЯР РО СИФИЛИС ТИЧЕН ТО И ВИЙ СТЕ ТЪПИ И УПОРИТИ НАЙ-ВЕЧЕ
7.
БЛАГОДЕНСТВИЕ БЪЛГАРИЯ ЕВРОПА
03.08.2024 08:37:27
9
11
БРАВО БРАВО ДА ВЛИЗА ЕВРО ДА ПИКАЯТ КОПЕЙКАДЖИИ ГАЗ ХАХАА
6.
Кусур ни и на нас
03.08.2024 01:21:55
24
18
еврото. Богати икономики като скандинавските и някои централноевропейски не се натискат за него и не го приемат, а ние изкуствено и допълнително ще морим хората от глад. Търговците от сега вдигнаха и вдигат цените до Възбог, после ще ги обърнат в евро и ще кажат , че няма промяна. Ядем боклуци от големите вериги, които не сварват да обезценяват хранителните си продукти, които залежават. Един ли няма мозък в тази държава, бе хора, защо
ни продадоха така гаменски. В НАП-овете програмите за евро-разплащания са качени в компютрите от дълго време, а някои ни баламосват, че трябвало да има референдум. Съвсем унищожиха нацията!
5.
До номер 1 Ханко Брат
02.08.2024 22:31:22
8
13
Ханко Брат, ще ядеш фуй космат.
4.
Да де,
02.08.2024 21:52:20
5
16
ама статията започва с едно голямо АКО.Всеки да си го чете с ударението на А или на О
3.
Славейков махала
02.08.2024 21:14:00
7
19
Единия вика, че ниските кредити били виновни, а другия тъпотии. А и двамата цъкат от панелката на баба си. Прочетете докато цъкате - " българия, валутен борд, дойче марка ". В гугъл. Ще си отговорите на много въпроси.
2.
Abc
02.08.2024 21:05:12
6
17
С тези нисколихвени кредити освен да се помпа инфлация няма какво друго да стане
1.
Ханко Брат
02.08.2024 20:14:59
27
27
15 пъти им казаха,че България не отговаря на разни условия и до 2025 година със сигурност няма да стане да приемем еврото,НО нашите са упорити!)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какви са стъпките за издаване на разрешително за оръжие в България Какви са стъпките за издаване на разрешително за оръжие в България Доц. Милен Иванов обясни процедурите, психотеста и изискванията по закона Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Разследват сигнал за блудство с 5-годишно дете в Сливен Майката обвинява бащата в сексуално насилие, той отрича и твърди, че детето се е наранило в парка Нови подробности за стрелбата в училище в Тъмблър Ридж, трансджендър ли е извършителят Нови подробности за стрелбата в училище в Тъмблър Ридж, трансджендър ли е извършителят Заподозреният, който се е самоубил, е описван като "жена, с кестенява коса, с рокля". Изяснява се дали се касае за биологична жена Съдия от Окръжен съд-Бургас участва в национален  форум за борба с детския кибертормоз Съдия от Окръжен съд-Бургас участва в национален форум за борба с детския кибертормоз Съдия Станимира Иванова уточни, че във всички училища в област Бургас вече имат програми за борба срещу насилието на деца в онлайн пространството Любен Дилов-син: Развитието на острова Св. св. Кирик и Юлита е немислимо без пристан Любен Дилов-син: Развитието на острова Св. св. Кирик и Юлита е немислимо без пристан "Проект още няма! Има решение да се прави такъв и построи пристанище или лодкостоянка", категоричен е народният представител Рокада в парламентарната група на БСП: Свалиха Драгомир Стойнев, Кирил Добрев и Мая Димитрова Рокада в парламентарната група на БСП: Свалиха Драгомир Стойнев, Кирил Добрев и Мая Димитрова Наталия Киселова поема ръководството Четири българки стартират в биатлона на Олимпийските игри в Милано  Четири българки стартират в биатлона на Олимпийските игри в Милано  Милена Тодорова, Лора Христова, Мария Здравкова и Валентина Димитрова излизат в индивидуалния старт на 15 км в Антхолц Антерселва Д-р Ивелин Шарабански, кардиолог: Грижата за пациента след сърдечна операция не приключва с изписването от болницата Д-р Ивелин Шарабански, кардиолог: Грижата за пациента след сърдечна операция не приключва с изписването от болницата Следоперативното проследяване и възстановяване на пациентите му е ключов момент Парламентът обсъжда промени в пенсионната реформа и въвеждане на мултифондов модел Парламентът обсъжда промени в пенсионната реформа и въвеждане на мултифондов модел Депутатите разглеждат изменения в Кодекса за социално осигуряване и искания за изслушвания по случая „Петрохан“ Манол Генов заяви, че представители на НПО от Петрохан са влизали въоръжени в екоминистерството Манол Генов заяви, че представители на НПО от Петрохан са влизали въоръжени в екоминистерството Той определи споразумението с „Национална агенция за контрол на защитените територии“ като сключено в разрез с правилата
Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня Джентълмен звъни в клуба:
- Господа, при мен има жена. Ако мога, няма да дойда...
Виц на деня Виц на деня В затвopа:
- За какво си тyка?
- Заради сина, писал съчинение в училище на тема: "Какво работи татко..."
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори