Бебе почина в гореща кола, след като майката го забрави вътре
Родителят открива детето си мъртво след работа
6-месечно момченце е починало, след като е било оставено в продължение на часове в гореща кола в Луизиана, съобщиха властите, пише Си Ен Ен. Бебето е намерено мъртво на задната седалка от майка си около 17:46 ч. местно време във вторник. Когато тя отива да вземе бебето от ясла след работа, осъзнава, че е забравила да го остави там сутринта, пише ABC News. Заради влажността температурата в Батън Руж във вторник се вдигна до 46 градуса. Според службата на шерифа съдебният лекар ще извърши аутопсия, за да определи колко време бебето е било в колата.
По данни на националната организация с нестопанска цел KidsAndCars.org досега тази година в САЩ са починали най-малко 16 деца, оставени в горещи автомобили. От 1990 г. насам най-малко 1100 деца са загинали по този ужасно мъчителен начин, като около 88% от тях са били на 3 години или по-малки, според KidsAndCars.org. Вътрешните органи на децата започват да отказват, когато телесната им температура достигне 40 градуса. Според медицински доклад е необходимо много малко време, за да стане автомобилът твърде горещ за децата. Например, в ден с температура 30 градуса са необходими само около 10 минути, за да достигне вътрешността на колата опасните 40 градуса, твърдят изследователите.
Какво можете да направите:
- Винаги дръжте колите заключени, дори и да нямате деца
- Винаги дръжте ключовете на недостъпно за децата място
- Ако дете изчезне, незабавно проверете вътрешността и багажника на всички автомобили в района
- Научете децата да натискат клаксона, ако закъсат
- Ако забележите дете или домашен любимец сами в колата, „направете нещо". Ако те са в беда, трябва незабавно ги извадете и да започнете да ги охлаждате“, съветва американски сайт.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

патка с патка и....!!!