Екипаж приземи самолет в Кипър и отказа да лети до Тел Авив
Пътниците са останали блокирани
Полет на "Луфтханза" от Мюнхен за Тел Авив се приземи в Ларнака, Кипър, и пътниците останаха блокирани, предадоха израелски медии. Според телевизия Channel 12 екипажът е отказал да лети до Израел.
Авиокомпанията първоначално е информирала пътниците, че самолетът ще кацне в Кипър поради „технически причини“ и след това ще бъде решено дали ще излети до Тел Авив.
След известно време на земя в Кипър е било обявено, че самолетът ще се върне обратно в Германия.
На пътниците е било казано, че ако желаят, могат да слязат в Кипър, но багажът им ще остане в самолета и ще бъде върнат обратно в Германия.
От авиокомпанията съобщават за Channel 12, че самолетът е кацнал в Кипър „заради решение на отдела за сигурност на компанията“.
Това се случва, след като две други големи авиокомпании преустановиха ежедневните си полети до и от Израел заради опасения за сигурността на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток.
Решенията бяха взети след убийството на политическия лидер на „Хамас“ Исмаил Хания в иранската столица, след като той присъства на встъпването в длъжност на новия президент на страната.
Иран обвини Израел за удара, а външното му министерство заяви, че САЩ също носят отговорност като най-голям съюзник на Израел.
Чети между редовете: декодиране на езика на любовта
Тази нощ наблюдаваме пика на метеорния поток Квадрантиди на фона на суперлуна
Вицепрезидентката на Венецуела се оказа в Русия
Медведев: Примерът на Венецуела показа, че само ядрен арсенал осигурява защита
Паднало върху кола дърво уби жена във Витоша
Пенев над дербито: легендата, която обедини българския футбол
147 години от денят, в който София възкръсна свободна
Със звън на хлопки и древни ритуали кукери оживиха Велико Търново
КЗП и НАП влязоха в магазините заради съмнения за завишени цени
Томи Лий Джоунс проговори след смъртта на 34-годишната си дъщеря Виктория Джоунс
Измама с изкуствен интелект: фалшиви клипове с проф. Габровски заливат мрежата
Георги Иванов за Пенев: Черен ден за футбола и за България
