Цирк в парламента! Квестори пазят ген. Атанасов от депутати от БСП, за да не го набият
Причината стана изваден скелет от гардероба - декларация за комунистическия режим
Голям цирк стана на днешното заседание на парламента, а формарната причина бе декларация на "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) за осъждане на комунистическия режим у нас. Това си бе буквално вадене на скелети от гардероба с цел трупане на някакви политически дивиденти.
Съпредседателят на "Демократична България" Атанас Атанасов, който явно не е излязъл от епохата на комунизъм/антикомунизъм излезе на трибуната, за да прочете декларация от името на ПГ на ПП-ДБ, в която напомни за действащ закон, с който през 2000 г. комунистическият режим у нас е обявен за престъпен.
Това предизвика реакция от страна на БСП.
Депутати на групата, сред които председателят ѝ Борислав Гуцанов и Георги Свиленски, застанаха от двете страни на трибуната, от която Атанасов четеше декларацията. Те го прекъсваха и местеха микрофоните на трибуната.
Председателят на Народното събрание Рая Назарян се опита да убеди депутатите от БСП да се върнат по местата си, намесиха се и квестори. Това наложи обявяването на 10-минутна почивка.
След нея генерал Атанасов продължи с декларацията си, пазен от квесторите и отново заобиколен от представители на БСП.
Той обяви, че причината за декларацията е предложение на служебното правителство бившият член на политбюро на ЦК на БКП и министър на културата от времето на Тодор Живков - Георги Йорданов, да бъде награден с най-високия орден "Стара планина" първа степен за "големите му заслуги в областта на културата и изкуството". Поводът за връчването на отличието е навършването на 90 години на Георги Йорданов.
Варненец забъркан в схема със здравни книжки, издавал фалшиви медицински документи за работа с храни
Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне"
ГЕРБ за охраната на Борисов: Няма да политизираме темата
40% от жилищата в България празни
Радев назначава брюнетка от времето на Фандъкова за шефски пост в София Снимка
Панджерова след оставката: Станах обект на безпрецедентна и несправедлива кампания
Пребиха войници на НАТО в Нидерландия
Силен старт за КСТ Ритмо Бургас на международната сцена в „Купа Поморие 2026“
Французойка с хантавирус е в критично състояние, броят на заразените вече е 11
Млади учени в действие: БДУ събра ученици на Фестивала на химията
Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева
Нови депутати от „Прогресивна България“ положиха клетва

Депутатите постоянно ,си раздават шутове и юмруци...!!!
Човекът е бил Пророк.
И в лагер е бил.
А комуническият режим е обявен за престъпен!
бсп са противозаконна партия!
Позор за България и бсп и тоя подлец министъра на културата!
Позор!
Анатема!
Алоуу възПутения, я си изкарай дилдото от демократския пърдялник бе, кенеф гейпарадски! ХхаХАХАХАХХАХА
Нали веее уроди демократски, помията, калта, тинята на всяко общество! Докато не бъдете драни живи, няма да се оправим! Минетмайстори гнусни!
Не сме издигали и избирали внука и сина на ДС Васил Терзиев за кмет на София.
Не сме подкрепяли и избирали за президент кандидата на БСП Румен Радев.
Двойните аршини и късата памет не са добри спътници на политиците!
Ученически номера седнали да правят.