Блокират руските горива за Европа, за да наложат мир в Украйна? Медведчук заговори за смяна на Зеленски
Русия пък забрани износа на бензин
Украйна ще засили блокадата на руските горива през своя територия, но за да може в затруднената от кризата Европа да има повече гласове за мир. Това каза Виктор Медведчук в интервю за руската информационна агенция ТАСС.
Той подчерта, че блокадата на руските енергийни доставки за Европа е „елемент от икономическата война между Русия и САЩ“, където „Европа е бойно поле“.
Според него мирните инициативи на Владимир Путин са нанесли съкрушителен удар на „ястреби на войната“ в Киев и затова те крояли планове за премахване на руския лидер.
Украинецът, който е собственик на 23 хектара земи по бургаското Черноморие, но се смята за един от приятелите на Путин, твърди, че Зеленски е пропуснал възможността за преговори за мир. Бизнесменът каза още, че властите в Киев планирали да мобилизират и мъжете над 60-годишна възраст.
Според Медведчук САЩ искат да заменят Владимир Зеленски с началника на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна Кирил Буданов, който е включен в Руската федерация в списъка на терористите и екстремистите, а Великобритания настоявала да бъде заменен с бившия командир-главнокомандващ на въоръжените сили на Украйна Валерий Залужний.
ТАСС пък, позовавайки се на The Times, съобщи, че Украйна е получила шест изтребителя F-16 от Холандия.
Агенцията съобщи, че в Русия влиза в сила забраната за износ на бензин, която ще продължи до октомври включително.
Според първия заместник-ръководител на Министерството на енергетиката Павел Сорокин правителството е взело това решение, за да стабилизира пазара, да го насити с горива и така да предотврати рязкото увеличение на цените.
Два гръцки изтребителя F-16 над България днес, властите обясниха причината
Отвориха три безплатни магазина
Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ
КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти
Брутално посегателство: рецидивист нападна 96-годишен дядо в столицата
Делян Пеевски хвърли бомба: Васил Терзиев подготвя схема за над 20 апетитни имота в София
Английските грандове бяха събудени от сладкия сън в Шампионска лига
Слънчево време на 12 март
Дневен хороскоп за 12 март: Промени за Везните и емоционални изпитания за Скорпионите
Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР
Български бургер - лесна и вкусна рецепта с любими родни вкусове
Как да се справим с безсънието без лекарства - работещи навици за по-добър сън

Да пукне всякаква блатна сган.
По залежи на суров петрол, рашистан е на 8-мо място. Пука ни, че ни дреме за техните горива.
Український воїн! Не потрібно вмирати за ЛъГъБъТъИ+, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
В крак с времето! И ... знаете къде.
Смърт на неолиберализма!
Z
не ти ли омръзна,да повтаряш едно и също,като разбита латерна....
рашия си отива, барабар с путлер!
Да живее нова Русия!
Да живее Украйна!
Український воїн! Не потрібно вмирати за БлехРок®, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!