×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Огънят на Анадола“  ще опожари Бургас на 5 август


31 Юли 2024, Сряда, 18:20 ч.
Автор: Флагман

40 000 души аплодират юбилейното шоу в Истанбул, у нас спектакълът ще мине през Велико Търново, Пловдив, Варна, Бургас и Кърджали

След бляскавата Гала пред 40 000 човека в Истанбул, най-дълго играното танцово шоу в света „Огънят на Анадола“ пристига за лятно турне в България.

Първият спектакъл е в Шумен на 2 август, следващият е във Велико Търново.

Световноизвестната танцова трупа на хореографа Мустафа Ердоган ще посети още Пловдив, Варна, Бургас и Кърджали, където ще има два спектакъла.

„Честит двадесет и пети юбилей на „Огънят на Анадола“. През тези двадесет и пет години, тоест четвърт век, създадохме дванадесет училища с близо две хиляди ученици. Проведохме множество представления в сто и десет държави по света, в много градове и страни, и имаме над петдесет милиона зрители. Това е изумително постижение. Но все още се чувствам като в началото на пътя, защото трябва да увеличим броя на училищата. В момента имаме инициативи за създаване на нови училища в Европа, съседните страни и Америка.

Много съм развълнуван. Това ще бъде нашето седмо турне в България. Имаме много близка културна връзка с българския народ. Споделяме обща култура и сме живели заедно много години. Следователно, да бъдем отново в България за нашия двадесет и пети юбилей ще ни направи много щастливи“, каза преди дни създателят и хореограф на шоуто Мустафа Ердоган.

В трупата на Ердоган има няколко танцьори с български корени. За тях е особено вълнуващо да срещнат роднините си, които живеят в Кърджали, Варна и Шумен.

За Йълдъз Сунай връщането в България е вълнуващо преживяване:

„Аз съм на 26 години, родена съм в Турция, но моите баба и дядо са родени и живели дълго в България. Те са от Кърджали и по време на смяната на имената са успели да заминат в Турция. Помня с каква любов разказваха за България. За мен това е второто идване във вашата страна, която чувствам и като моя.“

Как “Огънят на Анадола” се превърна в най- дълго играния танцов спектакъл?

„На първо място е контакта с публиката. Шоуто ни се харесва много по целия свят, а турската публика посещава спектаклите ни многократно. Всеки път добавяме нови танци. Понякога добавяме децата в представленията. Когато посещаваме различни държави, добавяме откъси от техните традиционни танци в спектакъла си. По този начин обновяваме и същевременно поддържаме традицията. Традиционното и модерното в едно. Именно за това мисля, че този спектакъл продължава вече толкова години. За турнето в България също сме добавили нови елементи и изненади“, споделя Мустафа Ердоган.


България е включена в световното турне на трупата със спектакли през август в следните градове:

2.08 – Шумен

3.08 – Велико Търново

4.08 – Варна

5.08 – Бургас

6.08 – Пловдив

8.08 и 9.08 – Кърджали

Билети за предстоящите дати и повече информация ще откриете в сайта на организатора: https://www.vienna-trend-events.com/

 

 




В категории: Бургас


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
Удри бачо Илия!
01.08.2024 09:06:29
0
1
Анадолски огън хохохохо
4.
Въй
01.08.2024 07:29:29
1
1
Турски сериал, кючек, анадолски огън и българинът е щастлив.
3.
ГЕРБ видими резултати
01.08.2024 05:50:06
1
2
Османска пропаганда
ЛЕВСКИ и БОТЕВ се въргят в гробовете си
2.
Асен Василев гей злодей
31.07.2024 21:40:27
3
3
Ох само като чух за анадола ми се запали пръднята
1.
Стоян Петров Катъра
31.07.2024 18:33:03
2
3
Ох дано ми запали бюзюка.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Наводнения в Бургаско принудиха евакуация на 12 семейства и задействаха BG-ALERT Наводнения в Бургаско принудиха евакуация на 12 семейства и задействаха BG-ALERT Частично бедствено положение в Созопол и опасност от преливане на язовири държат местните власти в пълна мобилизация Блокираният танкер край Ахтопол остава под наблюдение, операцията се отлага заради бурно море Блокираният танкер край Ахтопол остава под наблюдение, операцията се отлага заради бурно море „Кайрос“, попаднал в български води при неизяснени обстоятелства, не представлява пряка опасност, но остава закотвен до подобряване на времето Корнелия Нинова си показа шарана за Никулден (ВИДЕО) Корнелия Нинова си показа шарана за Никулден (ВИДЕО) Кулинарни спецове споделиха, че рецепната е типична за Врачанския край Дъждовете остават само над Източна България, очкава ни и силен вятър Дъждовете остават само над Източна България, очкава ни и силен вятър В планините ще е облачно, но ще е почти без валежи Предложение за брак на сцената на "Тройката" навръх празника на Бургас Предложение за брак на сцената на "Тройката" навръх празника на Бургас Вълнението сред хората беше осезаемо, а когато тя каза заветното „ДА!“, площадът избухна в аплодисменти Има разлика между коледния и годишния бонус Има разлика между коледния и годишния бонус А може ли да получите и двата вида бонус „Сигнал“  постави впечатляващ финал на Никулденските празници в Царево „Сигнал“ постави впечатляващ финал на Никулденските празници в Царево Коледните къщички, елхата и празничният базар донесоха уют и настроение "Игра на тронове" се завръща с нов сезон "Игра на тронове" се завръща с нов сезон В новия трейлър сър Дънкан се стреми да се докаже като рицар на турнир, надявайки се да бъде приет под закрилата на дома Таргариен Закриват кабелния завод в Карнобат, освобождават 800 работници Закриват кабелния завод в Карнобат, освобождават 800 работници Съкращенията ще се извършат на два етапа и ще приключат до март 2027 г. БГ Роналдо ще е охранител в новия сезон на "Под прикритие" БГ Роналдо ще е охранител в новия сезон на "Под прикритие" Ще пазя гърба на един от лошите герои, но не мога да издам повече, каза Даниел Златков
Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Япония в битка с деменцията: Как технологиите се превръщат в последна надежда Над 18 000 възрастни се изгубват годишно в Япония, а страната залага на роботи, AI и GPS, за да овладее кризата САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години САЩ - Европа се разпада икономически и може да се срути цивилизационно до 20 години Американската стратегия за национална сигурност очертава мрачен анализ: спад на раждаемостта, масова миграция, икономическа стагнация и политическа криза застрашават бъдещето на континента Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Булката беглец и в реалния живот - ето кои звезди избягаха пред олтара Сватбата на Суифт и Келси е най-чаканото светско събитие в САЩ и е нормално да има промени в редица детайли по самата брачна церемония Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Може ли работодателят да те уволни, ако си в болничен Срокът за изпитване не може да бъде по-дълъг от 6 месеца, а когато за работата е определен срок, по-кратък от една година – срокът за изпитване е до един месец Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат „ ЕС трябва да бъде премахнат, а суверенитетът да бъде върнат на отделните страни, за да могат правителствата да представляват по-добре своя наро д“, написа Мъск на страницата си в социалната мрежа Х Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Илон Мъск иска Европейският съюз да бъде премахнат Бюрокрацията на ЕС бавно до смърт задушава Европа, коментира предприемачът Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Седем загинали и 11 ранени при катастрофа между автобус и камион в Турция Шофьорът на камиона е задържан от полицията САЩ предложили на Полша 250 бронетранспортьора Stryker за 1 долар САЩ предложили на Полша 250 бронетранспортьора Stryker за 1 долар Варшава обаче не бърза да приеме подаръка Унгария блокира резервния план на Еврокомисията за финансиране на Украйна Унгария блокира резервния план на Еврокомисията за финансиране на Украйна Будапеща е отхвърлила идеята за емитиране на съвместни облигации, обезпечени с пари от седемгодишния бюджет на ЕС Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден Защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден От Украйна обвиняват Русия за атака с дрон, Москва отрича
Бойко Борисов Бойко Борисов Изнасям три деца по комшиите. Те комшиите се възмущават вече. Виждам, че другите партии мълчат, но животът е колело и ще дойдат и пред техните къщи Виц на деня Виц на деня - Защо червенокосите са по-страстни?
- Защото, под ръждив покрив, в мазето винаги е мокро.
Виц на деня Виц на деня Събужда се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хубавите неща стават бавно. Затова толкова трудно ставам сутрин!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори