×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ексклузивно! Бивша наемателка от пламналия апартамент в Меден рудник с потресаващи подробности


Ексклузивно! Бивша наемателка от пламналия апартамент в Меден рудник с потресаващи подробности
Преди 10 години е имало взрив в жилището с пострадали
31 Юли 2024, Сряда, 10:20 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Там има проблем с инсталацията и не е от днес или вчера, уредите постоянно удряха ток, разказа Севелина Сивова

Бургазлийката Севелина Сивова, която е бивша наемателка на пламналия апартамент в жк „Меден рудник“ потърси Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за състоянието на ел.инсталацията. Според нея изобщо не е учудващо, че късо съединение е причина за пожара, пламнал в жилище на 11-ия етаж на блок 23 в комплекса. 

Припомняме, че огънят лумна в ранния следобед вчера и се размина на косъм от голяма трагедия. В апартамента, нает от бургазлийка, били две деца и 35-годишна бургазлийка с множествена склероза. Наложи се пожарникарите да разбият вратата, за да влязат вътре и да потушат огъня. Наемателката заедно с майката на децата били извън жилището по време на възникване на пожара.

Извънредно! Голям пожар в ж.к."Меден рудник", майка и 4 деца са в капана на огнения ад

„Позволявам си да взема отношение, тъй като прочетох за съмненията за неизправна инсталация в апартамента. Уверявам Ви, че в никакъв случай не са преувеличени, защото аз също имах проблем с това. Почти през няколко месеца виках майстор, който да проверява уредите и ключовете за тока, защото се притеснявах точно от това да не стане късо съединение във време, когато моите деца са сами в къщи, въпреки че са големи. Всички ремонти бяха за моя сметка“, каза пред Флагман.бг Севелина Сивова. 

Спасиха бедстващите от горящия апартамент в ж.к."Меден рудник"

Тя е живяла там с двете си дъщери преди три години. Собственикът се казвал Симеон Христов, уточни тя.

Първият проблем възникнал още на следващия ден, след като са се нанесли. 

„Печката беше изгоряла, по-скоро долу ламарината. Аз казах, а хазяинът взе тавата на фурната, завъртя я и я зави с винтове. Оригиналната тава той я използва за дъно. Вероятно още не е сменена. Тя беше поне на 20 години. Пералнята постоянно удряше ток. Не знам вчерашният пожар от коя стая е тръгнала, но в детската стая лампите пресвяткаха постоянно. Майстор вкъщи идваше редовно, а за всяко нещо съм плащала от собствения си джоб“, каза още бургазлийката. 

Децата от пожара в ж.к."Меден рудник" - оставени сами и заключени в апартамента, молели за помощ от прозореца на кухнята

Според нея апартаментът не е изряден за отдаване под наем. Не само уредите, а и обзавеждането е било старо – с мебели от 80-те години. Жилището не било и ремонтирано.

„Лично хазяинът ми е разказвал, че преди около десет години, може и малко повече, в този апартамент е имало печка с пара, или нещо подобно, имало е взрив с пострадали хора. В този апартамент са гледали да спестят от майстори и от всичко. Но не може вечно да искаш да печелиш, без да влагаш, крайно време е наемодателите в България да разберат това. Предлагат кочини на безумни цени“, възмущава се Севелина Сивова. 
 




9
Коментара
Флагман.БГ Лаура Кьовеши идва в България Лаура Кьовеши идва в България 03/12/2025, Сряда 08:24 0
Тервел ИЛИЕВ Връхлитат ни геомагнитни бури Връхлитат ни геомагнитни бури 03/12/2025, Сряда 08:10 0
Флагман.БГ Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 03/12/2025, Сряда 07:48 0
Флагман.БГ Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? 02/12/2025, Вторник 21:20 0
9
Коментара по темата
9.
msp
31.07.2024 12:56:57
3
13
Има нещо гнило в цялата работа! На тази наемателка доколкото разбрах,е изгоряло жилището.Затова наема апартамента в Меден Рудник, който също се запалва!
8.
Тодор
31.07.2024 12:46:50
6
14
Сега пак всички поразии ще са за сметка на собственика. Той Симеонов
да беше го продал - щом за втори път се случва пожар там. Много пари ще са нужни за възстановяването. Заради малоумни наематели.
7.
Симеон Чардафонов
31.07.2024 12:32:57
0
9
А Пожарна КОГА В МЕДЕН РУДНИК с поне 2 БР. противопожарен автомобил . За 1 ден по 1 лв. Меден рудник може да събере до 50 000 лв.
Да проверим и обследваме наличните общински помещения или терени, на които могат да се обособят пожарни пунктове. Гражданите трябва да са готови заедно с МВР да работят за дългосрочно решаване на проблема.
Нека обединим добрите практики в пожарната на карабаир 42 метрова стълба , DANGEL BOXER 4x4 или нещо подобно . Да се извършва регулярна планьорка в център за работа с деца по пожарна безопасност и защита на населението
6.
Нико
31.07.2024 12:07:37
0
12
Моля ! Цигани и до 16 годишни пубери да не коментират !
5.
смех
31.07.2024 12:04:35
0
20
собственик или ползвател (наемател) в блок, минал "саниране", обследване и т.н. и т.н., би трябвало да има изряден имот за отдаване под наем или живеене. Предполагам този колос на строителството са се излели поне 3 милиона лева за пълната му пргодност за обитаване..., нали така ... г-н Жечо Станков и г-жа ... Коларска?
4.
малко първобитно обяснение
31.07.2024 11:26:52
0
18
За да удря ток от уредите, това означава, че няма добро заземяване на електрическата инсталация (или евентуално на един-два контакта, или на електрически уред). Но това със сигурност е навярно общ проблем на цялата електроинсталация на 14 етаж, както и на всички високи етажи и навярно не е проблем само на един апартамент. Често се случва с електрическата инсталация на високи блокове, да те удря ток от "нулата", заради лошо заземяване.
Това означава изискване за прокарване и поддръжка на общо заземяване до 14 етаж. Не става въпрос за отделно заземяване на ел.инсталацията на един апартамент.
3.
*********
31.07.2024 11:20:11
1
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
аз
31.07.2024 10:48:43
1
41
Това е бич, с който тепърва съкооператори ще се сблъскваме, особено днес, когато всеки се юрна да купува жилища с цел "инвистиция" и отдаване под наем. Българинът иска само да взема, а да не дава. Проблемът не е само в Бургас, а и в по-големите градове, където се строи на килограм. Наемодателите не се интересуват от отдаваните от тях жилища, прескачат общи събрания и не плащат такси за входа плюс неотложните разходи по поддръжката на блоковете, ние искаме апартаментите си да поддържат в изрядност. Трябва да има закон, а всеки отдаващ такива жилища да плаща своя дан. Няма да е късно времето, в което над 80% от живущите в някоя сграда ще бъдат наематели и само 20 % собственици живеещи там. Горко им на собствениците в среда от хора живеещи за малко и временно там. Никой наемател няма да пази като свое, още повече пък да плаща за неотложни ремонти. Практиката показва, че и т.н хазяи нехаят за общите разходи. Трябва да влезе закон, в които тези взаимоотношения да се регламентират, защото съвсем скоро с това презастрояване ще я патим като испанците в края на миналия век.
1.
*********
31.07.2024 10:31:06
4
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бойко Борисов: Повече не може да се търпи така Бойко Борисов: Повече не може да се търпи така "Искам да разделя протеста на две и да благодаря на първата част", каза лидерът на ГЕРБ. Той заяви, че ако правителството падне - ще настъпи хаос в държавата, цените пък ще скочат до небесата, а еврото ще се компрометира Атанас Бобоков: Синът ми е гнуслив, абсурдно е да е бъркал по кофите, за да замеря полицията Атанас Бобоков: Синът ми е гнуслив, абсурдно е да е бъркал по кофите, за да замеря полицията "Той е в елитно училище, не е вандал", каза Бобоков-старши Какви мерки ще вземе държавата относно "улея на смъртта" в Пловдив Какви мерки ще вземе държавата относно "улея на смъртта" в Пловдив Граждани насрочиха нов протест на Околовръстния път, на който бе погубено семейство Лаура Кьовеши идва в България Лаура Кьовеши идва в България Ще проведе среща с министъра на правосъдието Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Ще бъде ли изтеглен Бюджет 2026 Парламентът гласува днес Кой православен празник посрещаме днес, има важни предания Кой православен празник посрещаме днес, има важни предания Отбелязваме деня на свети пророк Софония Каква е пътната обстановка в страната тази сутрин, сряда - 3 декември Каква е пътната обстановка в страната тази сутрин, сряда - 3 декември Пътните настилки са предимно мокри, частично заледени по усойните места, проходими при зимни условия Облачно време на 3 декември, очакват се валежи в Западна България Облачно време на 3 декември, очакват се валежи в Западна България На морето ще е по-топло отколкото в София Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори! Бойко Борисов с ултиматум към партньорите си във властта: Или правим нов бюджет, или избори!  Отправи го не само към БСП и ИТН, но и към ДПС-НН Коледната елха в Поморие грейна Коледната елха в Поморие грейна Нека нашите улици бъдат огласяни от детски смях, а ние да носим с гордост духа на древно Анхиало, каза градоначалникът 
Камери в Гърция хващат нарушенията на момента и веднага уведомяват шофьора Камери в Гърция хващат нарушенията на момента и веднага уведомяват шофьора AI алгоритъм автоматично замъглява целия фон, оставяйки ясен само човека зад волана САЩ спира обработката на визи и зелени карти за имигранти от 19 страни САЩ спира обработката на визи и зелени карти за имигранти от 19 страни В документа се цитират няколко престъпления, за които се подозира, че са извършени от имигранти 5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ 5-часови преговори между Путин и специалните пратеници на САЩ Първите индикации са, че няма съгласие относно договор за мир между Русия и Украйна Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп Войната за черното злато на Венецуела започва? Скоро ще нанесем удари, обяви Тръмп  Миналата седмица той даде на Мадуро срок да напусне страната със семейството си, но президента не го послуша и се готви за защита на родината си Серина Уилямс "взривява" тениса? Серина Уилямс "взривява" тениса? Подновява кариерата си на 44 години Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Спортисти от Русия и Беларус спечелиха знаково дело в съда Ще участват на Олимпиадата като неутрални атлети Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Световните медии отразиха протестите в България: Най-мащабните от години Бележейки засилването на антикорупционното движение в най-бедната страна от Европейския съюз Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Като след цунами: Азия е разтърсена от смъртоносни циклони и мусонни дъждове Най-малко 1250 души са загиналите в региона Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  Задържаха бившият върховен представител на ЕС Федерика Могерини за измама  По повод обучение на бъдещи дипломати в ЕС Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Три деца и младеж са застреляни по време на детски рожден ден Членовете на семейството се готвели да режат тортата , когато в банкетна зала, пълна с роднини и приятели в Калифорния, започнала стрелба
Мартин Куванджиев, предприемач Мартин Куванджиев, предприемач Един политик трябва да е като рок звезда - да му искат автографи, а не да търсят саморазправа Виц на деня Виц на деня - Ти какъв искаш да станеш, когато пораснеш?
- Тъпанар.
- Тъпанар ли? И защо?
- Ами постоянно чувам: "Гледай го този тъпанар, каква кола кара!".
Виц на деня Виц на деня - Жена, взех решение да спра пиенето!
- Защо бе!? И сега кой ще ме нарича красавице?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори