×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Лора Христова и Георги Джоргов с премии за историческите си успехи
  • Лекарят, евтанизирал 25-годишната Ноелия, искал органите ѝ
  • Поклонението пред Борислав Михайлов е на 4 април
  • България скърби за загубата на Боби Михайлов
  • Eвропа с пет варианта за реакция, ако Орбан спечели изборите в Унгария
  • Над 1 млрд. лева за болнични е платил НОИ през 2025 г.
  • Въпреки ударите: Милиарди похарчени, но Иран не е обезоръжен
  • Магистрат твърди, че е станал жертва на опит за влияние
  • Прокурорският син се готви да избяга в чужбина?
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сигнал до Флагман! Тези стълби в Морската градина на Бургас са покъртителни


Сигнал до Флагман! Тези стълби в Морската градина на Бургас са покъртителни
Хората се надяват за скорошното им обновяване
29 Юли 2024, Понеделник, 21:00 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, снимки и видео: Димитър КИРЯКОВ

Те се под Пантеона и вероятността да се осакатите е голяма, сигурен е нашият читател

Репортер на Флагман отиде на мястото на "стълбите убийци", както ни пишат наши читатели, загрижени, че те се ползват и през нощта от млади хора, отиващи и връщащи се от увеселителните заведения.

Вероятността някой да се нарани е голяма. Дори по време на снимките наш репортер бе на косъм да се сгромоляса. 

На няколко места из парка има такива стълби. Те са от градешки камък, който с времето се рони.

"Действително имаме проблем. Тези стълби са много красиви, направени от градешки камък, който с времето се рони. В момента Община Бургас прави проучване колко ще струва ремонтът. Анализираме дали ще бъдат подменени със същия тип или с друга настилка. Ще го заложим в следващия бюджет или при акуализация", каза пред Флагман.бг д-р Георги Митев, директор на ЦАУ "Зора".

Вижте повече в нашия видео материал.




Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пататник по родопски стъпка по стъпка Пататник по родопски стъпка по стъпка 31/03/2026, Вторник 21:33 0
Флагман.БГ Пролетна диета за бързо влизане във форма Пролетна диета за бързо влизане във форма 31/03/2026, Вторник 21:03 0
Тервел ИЛИЕВ Топ 5 на зодиите, които трудно забравят обида Топ 5 на зодиите, които трудно забравят обида 31/03/2026, Вторник 20:45 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за пилешки хапки на фурна Лесна рецепта за пилешки хапки на фурна 31/03/2026, Вторник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим дивана у дома Как да почистим дивана у дома 31/03/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Любо Пенев проговори за битката с рака Любо Пенев проговори за битката с рака 31/03/2026, Вторник 19:20 1
Тервел ИЛИЕВ Баница със сирене стъпка по стъпка Баница със сирене стъпка по стъпка 31/03/2026, Вторник 19:00 0
21
Коментара по темата
21.
Бургазлията
30.07.2024 09:57:50
1
4
Стълбите са в много добро състояние! Само че някой драскач е получил "бонус" за да може друг да вземе милионите!
20.
оффф...
30.07.2024 08:47:07
1
10
И колко човека са се осакатили в последните 20 години на тези стълби?

Толкова нямате какво да пишете, че вече си измисляте проблеми
19.
G
30.07.2024 07:52:06
0
6
Стълбите под Летния са в същото състояние от поне 30 години, сега ли ги забелязахте?
18.
Администрацията.
30.07.2024 07:50:07
1
8
Нищо им няма! Ще изкарат още няколко десетилетия! Стига сте ни притеснявали!
17.
А може ли някой да каже
30.07.2024 07:21:10
1
11
къде са пейките в градината под хотел Приморец, встрани от детската площадка? Когато ги поставиха бяха 6-7 и между всяка, отпред и след нея, имаше много и големи каменни кофи за боклук. Нито от толкова пейки имаше нужда, нито от толкова кофи, но нали взехме пари от ЕС, защо да не напълним някоя и друга гуша? Постепенно и пейките, и кофите започнаха да изчезват, а там има камери и едва ли случаен транспорт може да влезе, за да ги вдигне. Просто за поредния проект от ЕС, за който хората ни дават пари, но никой след това не контролира как се харчат, някой няма да купи пейки, ще гушне паричките и ще сложи тези, които вече ги няма до детската площадка. В Бургас обаче будна съвест няма! И да се обади някой за някоя нередност, от Общината си прпавят оглушки и всичко минава и заминава. В национален ефир или национална медия да сте видели да се публикува нещо нередно за града? Не-е-е...Репортерите съ държат мило с властта, намерили са златната среда... Познайте сега колко минути ще издържи коментара ми, п реди адвмините да го обявят не по темата и да го загробят.
16.
Сигнал до Флагман
30.07.2024 07:10:54
0
5
айде холан, ами стълбите, водещи от Летния театър към морето до ремонтираното свлачище?!
Още по-зле са!!!
15.
Коко и Софка
30.07.2024 07:06:35
0
7
Сигнал до Арменския поп
14.
Бай Киряк
30.07.2024 05:15:49
0
18
В момента Община Бургас прави проучване колко ще струва ремонтът.
------
Знаех си, че статията е написана след като са решили да започнат ремонт. Казвам "започнат", защото само градът е нацвъкам от багери, разкопки и несвършващи ремонти.

P.S. От кой край са ви репортерите, щом се налага да видят стълбите? Че те са си такива от над 40-50 години поне
13.
римски
30.07.2024 01:26:15
2
3
Много красиви римски стълби. Да ги затворят с парапет и въртяща врата автомат, 10 ст вход нагоре, 20 ст надолу. Дейба стълбите, поне да правят пари, като не стават за нищо.
12.
*********
29.07.2024 23:55:14
1
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
292
29.07.2024 23:35:35
1
32
Не бой се читателю. Те от общината за такива сигнали умират. Сега ще демонтират 5 сантиметра дебелите 60 годишни плочи и ще ги сменят с такива от 1,5 санта, каквато "добра" практика въведоха преди пет-шест години в морската градина. Старите отиват в някой луксозен имот на общинар, по новите ти и останалите граждани, я сме стъпили на 2-3 см. от ръба им я сме си строшили и краката, и главите.
10.
K
29.07.2024 23:15:07
6
20
Баба му на село цял живот по мозайки го разхожда вашия читател!
9.
Изчезнаха
29.07.2024 22:26:06
1
19
Общината спря да пръска за комари и те вече ги няма, с какво ги храниха не знам...
8.
Хахаха
29.07.2024 22:00:57
5
47
От петък започва монтирането на ескалатори , за да може като слизате и се качвате по тях докато си бъркате в носа , да си гледате в телефона да си бъркате и спокойно в гъза ! Целият град блести, че стълбите са ви проблема
7.
Бай Цоло
29.07.2024 21:57:10
0
35
За разширяване на синя зона действаме незабавно ама за 20 стъпала ще чакаме поне година
6.
Някой
29.07.2024 21:49:58
0
40
Супер идея да усвоим няколко десетки милиона......!
Община Бургас хареса идеята!
... ако естествено не е била тяхна идеята...!
5.
Бургазлията
29.07.2024 21:47:43
3
47
Тези "покъртителни" стълби ще надживеят следващите модерни много скъпи и специални стълби.Дано да не са от гланцирани плочки като пред Общината и да се пързалят и трепят хората като слизат.
4.
местен
29.07.2024 21:39:42
7
21
След толкова години едва на някой му се прищяло да има ремонт на ремонтите Как до сега нямаше оплакване вероятно на някой му е била слаба ракията та не го държала на крака Оплакал се и веднага плочките се ронят и трябва да се подменят .
3.
Бургас
29.07.2024 21:31:56
1
32
Много "красиви"? Под летният театър стъпалата до алеята покрай плажа е същото!Периодично се правят разходи за ремонт с този градешки камък явно неподходящ и упорито се наливат пари за нещо което не му е там мястото!
2.
Мда
29.07.2024 21:20:23
4
28
Ако водата ви е мътна и мирише на хлор... на празен язовир е...
1.
7
29.07.2024 21:19:18
16
31
глупави хора все недоволни от нещо и все от не това от което трябва...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Президентът: Служебен кабинет няма мандат за дългосрочни ангажименти към Украйна Президентът: Служебен кабинет няма мандат за дългосрочни ангажименти към Украйна Тя разкритикува Андрей Гюров, като сподели, че ниой не я е информирал за визитата в Киев Из споразумението "Гюров-Зеленски": Ще се учи украински език в българските школа и ще пренапишем историята Из споразумението "Гюров-Зеленски": Ще се учи украински език в българските школа и ще пренапишем историята „Обсъдихме въпроси, свързани с присъствието на украинския език, образованието и науката в българското пространство, както и по-нататъшни стъпки за развитие на двустранното сътрудничество“, призна украинският министър на образованието Владимир Крумов влиза в изборите с най-силния си актив - образ на действащ, а не на говорещ политик Владимир Крумов влиза в изборите с най-силния си актив - образ на действащ, а не на говорещ политик Години на терен, в кризи, сред хората и далеч от кабинетната поза превърнаха бившия областен управител в разпознаваемо лице на практичната власт Имаме ли легитимен премиер? Адвокатът на Гюров уверява, че законът не е нарушен Имаме ли легитимен премиер? Адвокатът на Гюров уверява, че законът не е нарушен В момента, в който Йотова е правила този избор и е възложила на Гюров да формира свое правителство, той не е освободен от длъжността от централната банка, каза юристът Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Аромат на канела и красив кръст отгоре, невероятни са Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Икономист долавя "надути печалби" и пита: отиват ли данъчните облекчения в по-ниски сметки за клиента или в по-високи маржове за бизнеса Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Представящият се за италианец собственик на популярната "Пиаца Гранде" успял да натроши с шутове фара, бронята и дясното огледало Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Тя ще се занимава още и с конфликта на интереси по високите етажи на властта Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Според италиански медии отказът засяга американски военни самолети, планирали кацане в Сигонела без предварително одобрение от Рим Министърът на спорта освободи ръководството на тотото, скандалът прерасна в открит сблъсък Министърът на спорта освободи ръководството на тотото, скандалът прерасна в открит сблъсък Димитър Илиев прекрати договорите на управителния съвет и изпълнителния директор, а отстраненото ръководство отвърна с обвинения за натиск и блокирани плащания
Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени На извънредна среща министрите на енергетиката търсиха координирани решения срещу ценовия шок и несигурните доставки Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Имайте смелостта да отидете до пролива и просто да го вземете, каза той  Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Пострадалата е открито с прободни рани,  по-късно е издъхнала в болница Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Ако по подписаното от Гюров споразумение, у нас започне производство на украински дронове, то ще влезе ли в противоречие с "Декларацията за неучастие на български въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна", приета от 51-ото НС, риторично пита бившият председател на НС доц. Наталия Киселова ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране От ГЕРБ-СДС ще работим заедно с българския строителен бранш по пакет от законодателни промени, които да облекчат и ускорят процедурите в инвестиционния процес, както и да се приоритезира дигитализацията Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Мярката цели да ограничи ефекта от рязкото поскъпване на петрола, заради конфликта в Близкия изток Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Персоналът и пациентите са евакуирани, а при атаката са поразени и жилищни сгради в украинския черноморски град САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори. Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик 16-годишният юноша се включи уверено срещу Асеновец, асистира за гол и показа защо е сред големите надежди на клуба
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори