Гл. инспектор Пламен Николов пред Флагман: И над 18-годишните трябва да са с каска на ел. тротинетката!
Нарушенията и инцидентите с тези превозни средства стават все по-чести
Всяко индивидуално електрическо превозно средство от вида на тротитнетките, за да участва в движението по път, отворен за обществено ползване, трябва първо да има изправни спирачки, устройство за излъчване на бяла или жълта светлина отпред, устройство за излъчване на светлина отзад - червена, както и изправен механичен или електронен звънец.
Най-честите нарушения, които констатират моите колеги, са неизползването на светлоотразителни елементи по превозното средство през тъмната част на денонощието. За да се предпази водачът трябва да стане задължителното поставянето на каска и на лицата над 18-годишна възраст, това заяви пред камерата на Флагман началникът на "Пътна полиция" - Бургас гл. инспектор Пламен Николов.
Чуйте още за пътната обстановка с участието на електрически тротинетки в нашия видео репортаж:
Мъртвопиян загина в катастрофа с ел.тротинетка в Черноморец, ОДМВР-Бургас затяга контрола
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
