Поетът Добромир Банев пристига в Царево, за да представи "Пейки със стихове"
На крайбрежната алея в Ахтопол са разположени пейки, изработени от местна фирма, във формата на книги със стиховете на поета
Един от най-популярните съвременни български писатели Добромир Банев пристига в гр. Царево, за да представи своята нова книга с поезия „Всички дни ще се казват неделя“.
Жителите и гостите на Царево ще могат да се насладят на лична среща с поета на 14 август 2024 година от 20 часа в Летен Кинобар до Общински исторически музей в морския град.
Тогава ще бъде и официалното представяне на един оригинален проект, реализиран от община Царево в сътрудничество с Добромир Банев - на крайбрежната алея в гр. Ахтопол са разположени пейки, изработени от местна фирма, във формата на книги със стиховете на поета.
Подобни пейки с произведения на известни поети и автори, както и с текстове на местните рибарски песни могат да бъдат видени на други места в общината.
„Изключително сме благодарни на Добромир Банев, един от най-обичаните съвременни български автори. Когато се свързахме с него и споделихме идеята ни, той веднага откликна и се съгласи да отпечатаме неговите стихове върху пейки. Избрахме крайбрежната алея на гр. Ахтопол, защото там е много красиво за разходки, а поезията предполага човек да се отпусне и да се наслади на любовта, морето и слънцето. Освен тази тематична алея, посветена изцяло на творчеството на Добромир Банев, разположихме подобни пейки, на други автори и с местни песни и стихове и в другите населени места.“ заяви кметът на община Царево Марин Киров.
Той отправи покана към жителите и гостите за среща с поета: „Каним всички жители и гости на общината да заповядат на 14 август от 20 часа в Летен Кинобар в гр. Царево, до общинския музей, за да се докоснат до автора, до неговата нова книга, но и да им покажем общия ни проект – пейките във формата на книги“.
16-годишен задържан за грабеж и побой над мъж
Как да използвате астрологията, за да подобрите живота си
Топ 10 десерта за всеки случай: Рецепти, които трябва да опитате
Фон дер Лайен: Русия се подиграва
Левски с невероятен трансфер
Как да изградите успешни отношения според астрологията
14/05/2026, Четвъртък 20:40
1
Дара с коментар преди полуфинална на "Евровизия"
14/05/2026, Четвъртък 20:20
1
Алекс Николов громи с приятеля си Пория и Супермен
Лесна и бърза рецепта за пържени картофи - вкусни всяка вечер
16-годишен задържан за грабеж и побой над мъж
14/05/2026, Четвъртък 19:21
0
Как да използвате астрологията, за да подобрите живота си
14/05/2026, Четвъртък 18:59
0
Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“
Разкриха менюто на Си и Тръмп - уникално е
Предлагат на ветерана Левандовски заплата от 90 милиона евро
