Организаторите на откриването на Олимпиадата се извиниха за гаврата с "Тайната вечеря"
В Париж в сцената участваха представители на ЛГБТ общността, имаше и дете на мястото на Юда
Организаторите на церемонията по откриването на Игрите в Париж се извиниха на католиците и другите християнски общности, почувствали се засегнати от пародията на известната картина на Леонардо да Винчи „Тайната вечеря“, предаде Ройтерс.
Сегментът по време на церемонията е възстановка на библейската сцена с Исус Христос и апостолите, които споделят последна вечеря преди разпятието на кръста. В Париж обаче в сцената участваха представители на ЛГБТ общността. Освен тях пя и гол певец, който беше облечен като гръцкият бог на виното Дионис. съобщи БТА.
„Ясно е, че никога не сме имали намерение да показваме неуважение към някоя религиозна група. Церемонията по откриването се опита да отпразнува толерантността на обществото“, заяви на пресконференция говорителка на Париж 2024.
„Смятаме, че тази амбиция беше постигната. Ако хората са се почувствали обидени, наистина съжаляваме“, добави тя.
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли

Да говориш за "религиозни ценности" на Олимпиада е идиотско. Религиите нямат място в спорта. Никой няма право да показва религии на откриванията, защото за всеки са си различни.
Толерастия и извратеност има само във въображението ти и на тези, на които им повтаряш думите като папагал.
Неандерталец е майка ти, защото те е научила като не ти харесва нещо, да искаш да правиш мръсно на други хора, вместо да си изградиш собствения живот както на теб ти харесва.
Глезльо
Ако имаш син и ти доведе онова боядиснаото чучело от откриването за зет горд ли ще си Или пак ще оффкаш.
Толкова са ви празни и промити кратуните, че грам мозък не ви е останал за да разберете що е то социални или религиозни ценности.
Толерастията и извратенящнината заливаща Европа започва да минава граници и е нормално трезвомислещите хора да са възмутени от това. Ама за това се иска мозък, твоят явно е колкото да пазиш равновесие и да обслужваш физиологичните си нужди.