Организаторите на откриването на Олимпиадата се извиниха за гаврата с "Тайната вечеря"
В Париж в сцената участваха представители на ЛГБТ общността, имаше и дете на мястото на Юда
Организаторите на церемонията по откриването на Игрите в Париж се извиниха на католиците и другите християнски общности, почувствали се засегнати от пародията на известната картина на Леонардо да Винчи „Тайната вечеря“, предаде Ройтерс.
Сегментът по време на церемонията е възстановка на библейската сцена с Исус Христос и апостолите, които споделят последна вечеря преди разпятието на кръста. В Париж обаче в сцената участваха представители на ЛГБТ общността. Освен тях пя и гол певец, който беше облечен като гръцкият бог на виното Дионис. съобщи БТА.
„Ясно е, че никога не сме имали намерение да показваме неуважение към някоя религиозна група. Церемонията по откриването се опита да отпразнува толерантността на обществото“, заяви на пресконференция говорителка на Париж 2024.
„Смятаме, че тази амбиция беше постигната. Ако хората са се почувствали обидени, наистина съжаляваме“, добави тя.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Да говориш за "религиозни ценности" на Олимпиада е идиотско. Религиите нямат място в спорта. Никой няма право да показва религии на откриванията, защото за всеки са си различни.
Толерастия и извратеност има само във въображението ти и на тези, на които им повтаряш думите като папагал.
Неандерталец е майка ти, защото те е научила като не ти харесва нещо, да искаш да правиш мръсно на други хора, вместо да си изградиш собствения живот както на теб ти харесва.
Глезльо
Ако имаш син и ти доведе онова боядиснаото чучело от откриването за зет горд ли ще си Или пак ще оффкаш.
Толкова са ви празни и промити кратуните, че грам мозък не ви е останал за да разберете що е то социални или религиозни ценности.
Толерастията и извратенящнината заливаща Европа започва да минава граници и е нормално трезвомислещите хора да са възмутени от това. Ама за това се иска мозък, твоят явно е колкото да пазиш равновесие и да обслужваш физиологичните си нужди.