Двоен успех по гребане постигнаха българите в Париж
Четвъртфиналите са на 30 юли
Двойно успешно за България беше началото на състезанията по гребане в Париж. И двамата ни олимпийци в канала във Вер-сюр-Марн преодоляха успешно сериите си и се класираха директно за 1/4-финалите, предава СЕГА.
При мъжете на скиф Кристиан Василев финишира втори в своята серия с време 6:56,63 мин., изоставайки само от датчанина Свери Нилсен (6:53,50). За 32-годишния пловдивчанин това е второ олимпийско участие, след като зае 9-о място в Рио 2016 в двойка скул с Георги Божилов.
В същата дисциплина при жените дебютантката на игрите Десислава Ангелова също се класира втора с резултат 7:42,73 мин. По-бърза от нея беше Александра Фоьстер (Германия) със 7:36,35.
По регламент напред продължават първите трима състезатели във всяка от шестте серии, а останалите отиват на репешажи. Четвъртфиналите са на 30 юли.
Москва краде поголовно западна технология
Жена е обгазена при пожар в жилищен блок във Варна
И тази година ранното пенсиониране е хит
230 000 души поискали 20-те евро за скъпите горива
Военни колони и техника на САЩ ще преминат през България на 1 и 2 юни
Нередовни пътници в градския транспорт на Атина и Солун вече "кихат" по 100 евро глоба
В какво се крие тайната на щастието?
"Росатом": Украински дрон е ударил Запорожката АЕЦ
Синя Луна ще бъде пълнолунието довечера
Тръмп ще прави шествие за юбилея на САЩ
Днес е Петдесетница: поверия, традиции и забрани
