Шумни веселби на непълнолетни тийнейджъри вдигнаха на крак полицаите от РУ-Камено (ВИДЕО)
Жителите на общината се оплакват от редовен тормоз от шумните компании след 23 часа
Шумни веселби, музика и смях на висок глас от непълнолетни деца тормозят жителите на Камено в късните часове на денонощието. От близо 10 дни местните се оплакват от групичка от тийнейджъри, които всяка вечер се събират на площада или около читалището и дори след 23 часа вдигат шум и пречат на спокойствието в близките къщи.
Снощи ситуацията е ескалирала, след като за пореден път се е наложило да се намесят полицейските служители от РУ-Камено. Униформени са отвели в сградата на МВР непълнолетните, като са привикали родителите им, за да ги приберат обратно по домовете им.
"Имаме няколко сигнала от семейства в тези райони, където се събират, и имат малки деца и вечер едва успяват да ги приспят, заради виковете на тийнейджърите. Знаем, че са във ваканция и е лято, но след 23 часа всички трябва да са си по домовете", каза кметът на Камено Жельо Вардунски.
"Децата не правят бели, но се забавляват по-шумно и това пречи на околните живущи. Полицаите ги доведоха в районното и извикахме родителите им. Бяха написани предупредителни протоколи на всички. Някои от тях дори за втори път получат такова предупреждение. Законът не разрешава непълнолетни да бъдат без придружител след 23 часа навън. Нямало е ескалация на ситуацията. Поискахме съдействие, тъй като имаме само един дежурен нощен екип", обясни началникът на РУ-Камено главен инспектор Михаил Георгиев.
Флагман.бг получи видеоклип от снощната картинка пред РУ-Камено. Вижда се, че всъщност роднини или приятели на "задържаните деца" се опитват да се противопоставят на действията на полицаите. На място е бил и кметът Вардунски, които ги е уверил, че след като се появят настойниците на всички тийнейджъри, те ще бъдат пуснати.
Газпром предупреждава Европа среща трудности със създаването на газови резерви
858 двойки са си казали заветното "да", а Бургас се затвърждава като предпочитана дестинация за брак
Асоциацията на козметиците определя видеонаблюдението като грубо нарушение на личната неприкосновеност
Стотинките отиват за скрап, банкнотите – нарязани
Къде изчезна българското производство, внасяме 9 пъти повече зеленчуци
Илияна Йотова и проф. Андрей Йотов: историята на едно силно семейство в годините на властта
Опит за покушение срещу високопоставен генерал от ГРУ в Москва
Прокоба ли тегне над Нана
Съдът остави в ареста учител обвинен в сексуални престъпления с 12 годишна ученичка
Спипаха много незаконни цигари на границата с Турция
Зуека става актьор във филма за Стоичков?
"Ливърпул" ще трябва да плати 2,8 млн. паунда за този футболист, но определено си струва

обаче били индиански игри.
След още този нощен терор,
куките видели и те зор.
Така се прави инегритет,
и завършва той при късмет,
ядене пиене там до откат,
данъкоплатци пак ще платят.