×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Гърция
  • Създават национално звено за наблюдение на изборите за 52-рото Народно събрание
  • Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жечо Станков с отлична новина: Дръпнахме ръчната спирачка на високите цени на тока за бизнеса!


Жечо Станков с отлична новина: Дръпнахме ръчната спирачка на високите цени на тока за бизнеса!
Бизнесът ще бъде компенсиран за високите цени и няма да плаща повече от 180 лв. на мегаватчас или 18 ст. на киловатчас, съобщи енергийният експерт и депутат
26 Юли 2024, Петък, 14:30 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Високите температури, обхванали региона в последните седмици, предизвикаха сериозен недостиг и съответно и до ръст на цената на електроенергията

Държавата ще компенсира бизнеса за високите цени на електроенергия. Това съобщи народният представител от 2 МИР-Бургас и енергиен експерт Жечо Станков. Предложението е внесено от групите на ГЕРБ-СДС, ДПС, „Възраждане“ и БСП. С него се въвежда таван върху цената на тока до 180 лева за мегаватчас до края на годината. Средствата ще бъдат осигурени от Фонд "Сигурност за електроенергийната система" (ФСЕС), както и неразпределени средства по Закона за държавния бюджет за 2022 година и 2023 година и от средствата за социалното осигуряване и Здравната каса, останали неразпределени от 2022 година.

Механизмът предвижда небитовите потребители, присъединени във всички мрежи (високо, средно или ниско напрежение) да получат компенсация в размер на 100% върху разликата между цената в сегмента "Ден напред" на Българската независима енергийна борса (БНЕБ) и базова цена от 180 лева за мегаватчас. Високите температури, обхванали региона в последните седмици, предизвикаха сериозен недостиг и съответно и до ръст на цената на електроенергията.

Бизнесът недоволства срещу високите цени. Проблемът е сериозен особено за туристическия сектор, тъй като в разгара на сезона ресторантьори и хотелиери плащат огромни сметки за ток, а потреблението се е увеличило рязко заради пуснатите климатици. Хотелиери от Слънчев бряг дори обявиха готовност за протестни действия, ако държавата не предприеме мерки. 

Всеки момент ресторантьори и хотелиери ще блокираме НС срещу шайката от олигарси и политици

В подкрепа на предложението гласуваха 185 депутати, нито един не се противопостави, а петима депутати от ПП-ДБ се въздържаха, защото смятали случващото се на енргийния пазар за временно явление,  с което бизнесът трябва да се научи да се справя сам.

„Дръпнахме ръчната спирачка на високите цени на тока за бизнеса! Домакинствата няма да се налага да плащат по-високи цени за стоките и услугите, произведени със скъп ток. Бизнесът ще бъде компенсиран за високите цени и няма да плаща повече от 180 лв. на мегаватчас или 18 ст. на киловатчас. Народните представители трябва да действат така, както биха направили техните избиратели, ако са на тяхно място. Това направих и аз!“, заяви бургаският депутат Жечо Станков от ГЕРБ-СДС.
 


В категории: Политика


35
Коментара
35
Коментара по темата
35.
XX
27.07.2024 13:01:31
1
4
Бульхарске жекиджии и про'с'тасе, штига ште мрънкали, ште живеети както в модерния Жапад.
34.
XX
27.07.2024 12:48:48
0
14
Аш ишкам да направите рушка шиштема на шубшидии. Токът да ми штрува 2 штотинки киловата.
33.
Бай Иван
27.07.2024 10:26:11
0
3
Предполагам пак ще се компенсират пак нашите фирми ,като и предният път Лукойл.
32.
Дебитната Жечка
26.07.2024 21:44:04
2
14
Жечка,мазен популист,кога празната ти тиква ще проумее,че държавата сме всички ние и ние не искаме да обещетяваме никого.Редно е да кажеш,ще ограбим всички включително бедните,за да обещетим богатите,защото тях много ги боли,когато трябва да се бръкнат.
31.
28ми
26.07.2024 20:45:43
1
7
Кой са тия колеги, дето ги колегосва? Жечостанковите...и неговите преси са на ток, ама се усуква.
30.
Кую
26.07.2024 20:39:29
1
4
Дръпни си оная работа. Ще стигне до кръста. Отново раята ще покрива всичко.
29.
Lggxhxhcjcjcjxjxhhx
26.07.2024 20:12:57
1
3
ПРИЯТЕЛЮ. 28..........ЕДИН ОТ. ДВАМАТА. Е. МАСОН.......ПОЗНАЙ. КОЙ.....ЗА. ДОМАШНО. ....ПРЕДИ.... ЛЯГАНЕ
28.
Другаря със стикерите за 5 МИЛИОНА
26.07.2024 19:54:16
2
8
Ахахха, флегмите сте баси и мазните ЖАЛКАРИ!
На комунягата Пешо Кънеф дето редовно ви шари сте изключили коментарите, а на Жечо сте ги оставили за да го хранят, хахахахах супер МАЗНИ подлоги сте честно!
27.
Hxhxlhxhxhlxhlxhlxhxx
26.07.2024 19:14:53
1
8
А. КАТО. ПАДНЕ. ВАЛУТНИЯ. БОРД. СЛЕД. 1. ГОДИНА .........ПО. ПЛАН. МОЙСЕЙ........КО. ПРАИМ
26.
що
26.07.2024 18:25:27
2
12
Що само за бизнеса? И за домакинствата цените на тока и водата са много скъпи. Тях няма ли да ги намалите.
25.
До 23
26.07.2024 17:52:52
2
9
Чакай първо да се върне от посещението в УМБАЛ Ямбол! После може да посети УМБАЛ Сливен и УМБАЛ Средец. А, а айтошкия УМБАЛ да не забравим...
Каквито умбалите, такива и университетите....
24.
292
26.07.2024 17:33:03
2
9
"Високите температури, обхванали региона в последните седмици, предизвикаха сериозен недостиг и съответно и до ръст на цената на електроенергията". Що така бе, Жечо? Нъл' правим ток от фотоволтаици, дето при 14-16 часа светло и цялодневен пек трябва да генерират ток, че да се късат? Климатиците, казваш, бичели. Брей!А когато сняг забръска, що ще чиним зимъска? Когато светлото ще е по 6-7 часа, пък същите тези климатици ще бичат, ама този път 2 пъти по-яко в режим отопление. Откъде ток тогава?
23.
яяяя
26.07.2024 17:29:27
1
8
Чакаме проф. Бозов да рекламира университета в Каблешково може и втори факултет по медицина да отвори ще тренират в болниците в Слънчака
22.
Ден-година
26.07.2024 16:59:55
0
12
В България "либерализацията " означава анархия. Нали щеше тока от ВЕИ през лятото да е най-евтин, ко стана? Продават го навън,вече не могат да ограничават износа, Няма количества на енергийната борса и затова идва скъпо. Друго обяснение не виждам. Алчност до безобразие
21.
*********
26.07.2024 16:47:04
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
20.
()
26.07.2024 16:45:58
4
14
Да си представим ена съвсем реална ситуация след 2-3 години - битови потребители и бизнес на свободния пазар на ток, затрити Тецове, Мини, Вецове и два работещи реактора, студена зима или горещо лято с един месец върхово потребление на ток на борсови цени 20 пъти над сегашните.... И вместо да плюете по бизнеса се замислете, че след тези 2 години всички ще сме в същото положение да не можем да си платим сметките за ток.
19.
Т Т
26.07.2024 16:26:32
3
14
Абсолютно Безобразие.
"Бизнесите, по точно ресторантьорство / хотелиерство" ще плащат по евтин ток от домакинствата.
Да си ядът вмирисаните манджи в мухлясалите хотелски стаи.

Почивки само в чужбина.
Айдеее баста, лопатари.
18.
Ало Комунистът Жичу
26.07.2024 16:14:43
2
19
До Гербаджиите-- нали плюхте Комунизмът--сега защо по Комунистически ще плащаме ние народът на тези алчни ресторантьори и хотелиери-- Комунизмът Ви е както Ви отърва- Искахте да махнете паричните надбавки за стаж защото било от Комунизмът-ама не искате да плащате на седмица?? а както беше през Комунизмът на другият месец(така ви отърва) -че и на по другият--Тарикати- и този селски бекъм се мисли за голям хитрец- ама ние санировки не ядем бе баце - Ние сме живи хора и искаме да живеем нормално - Какъв е смисълът да санираш нещо си -като Утре цената на тока може да стане 20 пъти повече? В землянки ли искате да ни вкарате? Искате старите автомобили да ни спрете? ами нали после няма да ви плащаме зелена червена и синя зона - няма да купуваме горива винетки граждански прегледи гуми масла и сервизи- ще намерите Хазната Празна защото главите ви са празни и санирани на всички гербаджии и на Другите Наречени депутати и Измислени партии-- Цели села изгоряха а Вие нямате едни 100 мил лева за 400 нови пожарни камиони- но пък имате 4 милиарда за самолети на картинка - 2 милиарда за страйкъри на картинка -1.5 милиарда за 2 катера на картинка -Браво бе --!!!! Плати им Ти тока бе Жельо! защо аз да им го плащам ? на мен някой плаща ли ми нещо? някой пита ли ме дали са ми дали заплатата навреме ? ааа??
17.
!
26.07.2024 16:10:31
2
10
Нали си спомняте, че и на Църквите субсидираха зимния, "непосилен им" ток?!!
И НАП- проверката им върнаха, 'щото били незнам си- какво си и назначени от Него??...
ЦИРКОВЕ!
Личен избор: посещение в заведение само по изключителна важност и поръчка- миниконкретика.
Тук си има пикници. Извън колонията има бели държави със заведения.

P.S. В Гърция църковните свещи за посетителите за безплатни.
16.
НИЕ
26.07.2024 15:47:06
2
15
НЕ СМЕ СЪГЛАСНИ!!!!!!
15.
Обобщено
26.07.2024 15:31:09
3
28
Дръпнахте ръчната на цялата държава вие .
14.
така така
26.07.2024 15:30:39
2
24
Тоест сега домакинствата ще плащат....
13.
XX
26.07.2024 15:25:04
22
18
До 10

"От нашите данъци ще давате пари на хотелиери и ресторантьори." - ми така се в ЕС.
Моделът на управление в ЕС е създаване на все по-голяма зависимост на бизнеса от центъра - Брюксел, чрез субсидии, особено за приятелските фирми и отрасли.
12.
колко се бяхме затъжили
26.07.2024 15:21:48
2
30
за този!Хубаво е да ни каже как високите температури вдигат цената на тока,а ниските-също я вдигат.Направо да се чудиш кога е по-добре-като е топло или като е студено.Много е мъдър този депутат.
11.
ХХ
26.07.2024 15:21:45
20
11
До 4

" За банки, телекоми, енергийна дружества, Лукойл....все със свръхпечалби и подпомагане със нашите пари" - нали искате "като на Запад" и половината дават за пример колко уредена била Холандия? Ми в Холандия шефът на Юниливър се обажда в 6:30 сутринта на Рюте да му каже какви решения трябва да приеме правителството него ден. Факт.
Защо ревете тогаз?
10.
7
26.07.2024 15:18:46
3
31
Не ви понасям повече господа.
От нашите данъци ще давате пари на хотелиери и ресторантьори.
С тояги да ви изгоним от парламента заслужавате и в затвора ви е мястото.
9.
XX
26.07.2024 15:18:13
18
9
До Пешо/6

"... или тъпкане на народеца който няма фирма?" - в повечето западни държави фирмите стоят над данъкоплатците - и като по-ниски данъци, и като повече субсидии.
Нали искате "като на Запад"? Защо ревете?
8.
Ковача
26.07.2024 15:15:26
2
24
Този утре ще си препише че дишаме въздух заради него.
7.
ХХ
26.07.2024 15:15:16
22
15
И ЗАЩО трябва да има субсидии за некадърниците, които не могат да се адаптират и да произвеждат с по-малко енергия?
Нали пазарна икономика, туй-онуй?
Нали ревете за ЕС, зелени сделки и прочие? Защо го саботирате?
6.
Пешо
26.07.2024 15:05:01
2
42
Това държавата да подпомага частен биснес капитализъм и пазарна икономика ли се нарича или тъпкане на народеца който няма фирма? Пак ще вземете от народните пари да ги раздадете на хотелиери и ресторантьори, те вече се научиха да живеят на пари получени срещу заплахи за стачка.
А и как е определен този таван? В моята сметка за ток цената е 25ст на киловат, за ресторантите са избрали таван от 18 стотинки за киловат.
Пак аз обикновенния гражданин най-тъпкан. Хем надули цените в ресторанта и ме обират, хем държавните пари, които са събрани от мен, ще ги дадат на ресторанта, хем моята сметка за ток е 25ст за киловат, а на ресторанта тавана е 18ст.
5.
GG
26.07.2024 14:57:55
3
26
Дръпнал комуниста
ръчната спирачка,
всички ще плaтиме
таз играчка-плачка.
Пак ще ги затегнем,
колани НЕпрeдпазни,
а на късна есен -
с джобовете празни.
Слон да им го сложи,
гербоседесари !
Лицата поДСтавени,
мyтродpyгари.
4.
Наблюдателен
26.07.2024 14:51:20
2
28
Отново решения в полза на големите играчи. Компенсации отново на калпак. За банки, телекоми, енергийна дружества, Лукойл....все със свръхпечалби и подпомагане със нашите пари. Разумно е да има избирателност за малки и средни предприятия за общини, болници, читалища...
3.
satiricon
26.07.2024 14:49:02
2
32
Като излезем на "свободният пазар" да не се окаже че политиците се сбълскат със "свободната нардона любов" но този път истински и от сърце с кръв по паватета.
2.
БГ колония
26.07.2024 14:40:14
3
33
е да де ама до края на годината има 5-6 месеца после какво - и прегледите на колите и много други небивалици който измислят ще се случат интересни работи в колонията да видим
1.
ГЕРБ
26.07.2024 14:37:27
1
34
Ко стана със санирането?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Българската индустрия: От растеж към свиване в ерата на икономическа несигурност Промишлеността е не само двигател на икономиката, но и основен фактор за устойчивост през глобални кризи като пандемията и войната в Украйна 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско 7-годишно дете е в тежко състояние след падане от скала в Благоевградско То е с мозъчна травма и счупен шиен прешлен Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Само във Флагман.бг! Денислав Киров се завръща, поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Той е бил началник на сектор Криминална полиция в Несебър в най-тежките годинии на Районното управление, има големи удари зад гърба си Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Защо първият общински лидер на ДПС Ново Начало е преминал в редиците на АПС Искам да се извиня на всички, които съм подвел да гласуват за тази партия, вярвайки в мен, се казва в обръщението му до избирателите Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец Плеймейтката призна в кулинарното шоу, че има имала много разходи и едва се справя с финансите, за да поддържа стандарт по нейния вкус Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите Консултантът Ива Евгениева се оплака, че са пред фалит Феноменът "Маринкова": От партиен активист на ГЕРБ до лице на кампанията на Румен Радев (СНИМКИ) Феноменът "Маринкова": От партиен активист на ГЕРБ до лице на кампанията на Румен Радев (СНИМКИ) С тази жена сме се срещали в изборно студио, тогава тя яростно защити кандидата на ГЕРБ и изказа куп "аргументи" защо Румен Радев не е подходящия кандидат за президент, спомни си днес д-р Цветеслава Гълъбова 85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина 85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина Това не е защото не обичам нашите български работници, но тях ги няма. Защо ги няма, каза хотелиерът Веселин Налбантов Безплатни консултации за двойки с репродуктивни затруднения в Царево Безплатни консултации за двойки с репродуктивни затруднения в Царево Събитие с д-р Явор Малинов ще предостави индивидуални съвети и насоки за бъдещи родители Цената на бензина може да надхвърли 2 евро, предупреждава Светослав Бенчев Цената на бензина може да надхвърли 2 евро, предупреждава Светослав Бенчев Цената на петрола и политическата ситуация в Близкия изток ще определят бъдещите нива на горивата, посочи председателят на Българската петролна и газова асоциация
Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка Тръмп ще бъде вторият действащ президент, изобразен на американска монета в историята Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха Звездата беше принудена да напусне Санкт Петербург пет дни преди планираното си завръщане след ескалация на сигурността Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива Поскъпването на горивата води до сериозен недостиг на оборотни средства в транспортния сектор, тъй като те са основен разход за компаниите Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Ударът по газово находище в Иран променя хода на войната Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви снощи, че наблюдава „пробиви“ както в иранското правителство, така и „на терен“, съобщава френският в. Монд Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Убит е генерал Али Мохамад Наини -"гласът" на Иранската революционна гвардия Според Гвардейците Наини е загинал в резултат на "подло американско-ционистко терористично нападение в ранните часове на петък, последния ден от свещения месец Рамазан“ Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Саудитска Арабия с прогноза: Петролът може да надхвърли 180 долара за барел Според няколко представители на петролния сектор в страната – най-големия производител в Персийския залив – базовият сценарий е цените да скочат над 180 долара за барел Андрей Гюров се отказа от участието на България в Съвета за мир Андрей Гюров се отказа от участието на България в Съвета за мир "България подкрепя всеобхватен план за мир в Газа", каза Гюров Гори рафинерията в Хайфа и Тръмп заплаши Иран с жестоки мерки, ако не спре ударите Гори рафинерията в Хайфа и Тръмп заплаши Иран с жестоки мерки, ако не спре ударите Американския изтребител F-35 свален с руски ЗРК С-300  Руслан Трад: Иран може да срине страните от Персийския залив с малко средства Руслан Трад: Иран може да срине страните от Персийския залив с малко средства Убийството на Али Лариджани осуетява възможността за преговори, защото той се смяташе за консервативен, но прагматичен, коментира той МВР ще издава ускорено лични карти и удостоверения за граждани, които искат да гласуват МВР ще издава ускорено лични карти и удостоверения за граждани, които искат да гласуват На граждани, подали вече заявление за нова лична карта, ще бъде ускорено издаването ѝ или ще бъде издадено удостоверение за изгубен, откраднат, повреден, унищожен документ за самоличност
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори