Не отивайте на море без здравна книжка! Може да ви нападнат вируси, бактерии или кърлежи
Ще ви струва скъпо, ако я забравите
Цената за преглед за здравноосигурен пациент, който е от друг град, е 30 лева, а на неосигурен – 60, каза пред БНТ д-р Йоан Иванов от бургаския Медицински център "Св. Николай Чудотворец". Той поясни, че за да се възползва от правата си, пациентът трябва да покаже личната си здравна книжка.
Освен за преглед обаче пациентите ще трябва да плащат и за други манипулации, ако се наложи. Затова отпускарите да не забравят здравните си книжки, ако им предстои пътуване към морето!
"През летния сезон има много пациенти, които са чужденци. Най-честите оплаквания са чревните вируси, отити заради влизането в морската вода, възпаление на горните дихателни пътища, алергии, ухапвания от кърлежи. Цената за преглед за здравноосигурен пациент е 30 лева, а за неосигурен пациент 60 лева", заяви д-р Иванов.
По думите му симптомите на чревните вируси са повръщане, разстройство и висока температура.
"Организмът се дехидратира и децата са особено податливи на тази дехидратация, трябва да се приемат повече течности", каза още д-р Йоан Иванов.
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам

Веднага отивам да ме хапе кърлеж, вирус и бактерия, само и само да попадна при него!
Във време, в което имаме създадени електронни здравни досиета и свободен достъп до интернет, да разнасяш бумащина, за да докажеш някакво свое право, гарантирано от конституцията е меко казано абсурдно...
От ден на ден, все по-тъпи ставате.