Не отивайте на море без здравна книжка! Може да ви нападнат вируси, бактерии или кърлежи
Ще ви струва скъпо, ако я забравите
Цената за преглед за здравноосигурен пациент, който е от друг град, е 30 лева, а на неосигурен – 60, каза пред БНТ д-р Йоан Иванов от бургаския Медицински център "Св. Николай Чудотворец". Той поясни, че за да се възползва от правата си, пациентът трябва да покаже личната си здравна книжка.
Освен за преглед обаче пациентите ще трябва да плащат и за други манипулации, ако се наложи. Затова отпускарите да не забравят здравните си книжки, ако им предстои пътуване към морето!
"През летния сезон има много пациенти, които са чужденци. Най-честите оплаквания са чревните вируси, отити заради влизането в морската вода, възпаление на горните дихателни пътища, алергии, ухапвания от кърлежи. Цената за преглед за здравноосигурен пациент е 30 лева, а за неосигурен пациент 60 лева", заяви д-р Иванов.
По думите му симптомите на чревните вируси са повръщане, разстройство и висока температура.
"Организмът се дехидратира и децата са особено податливи на тази дехидратация, трябва да се приемат повече течности", каза още д-р Йоан Иванов.
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято

Веднага отивам да ме хапе кърлеж, вирус и бактерия, само и само да попадна при него!
Във време, в което имаме създадени електронни здравни досиета и свободен достъп до интернет, да разнасяш бумащина, за да докажеш някакво свое право, гарантирано от конституцията е меко казано абсурдно...
От ден на ден, все по-тъпи ставате.