Не отивайте на море без здравна книжка! Може да ви нападнат вируси, бактерии или кърлежи
Ще ви струва скъпо, ако я забравите
Цената за преглед за здравноосигурен пациент, който е от друг град, е 30 лева, а на неосигурен – 60, каза пред БНТ д-р Йоан Иванов от бургаския Медицински център "Св. Николай Чудотворец". Той поясни, че за да се възползва от правата си, пациентът трябва да покаже личната си здравна книжка.
Освен за преглед обаче пациентите ще трябва да плащат и за други манипулации, ако се наложи. Затова отпускарите да не забравят здравните си книжки, ако им предстои пътуване към морето!
"През летния сезон има много пациенти, които са чужденци. Най-честите оплаквания са чревните вируси, отити заради влизането в морската вода, възпаление на горните дихателни пътища, алергии, ухапвания от кърлежи. Цената за преглед за здравноосигурен пациент е 30 лева, а за неосигурен пациент 60 лева", заяви д-р Иванов.
По думите му симптомите на чревните вируси са повръщане, разстройство и висока температура.
"Организмът се дехидратира и децата са особено податливи на тази дехидратация, трябва да се приемат повече течности", каза още д-р Йоан Иванов.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Веднага отивам да ме хапе кърлеж, вирус и бактерия, само и само да попадна при него!
Във време, в което имаме създадени електронни здравни досиета и свободен достъп до интернет, да разнасяш бумащина, за да докажеш някакво свое право, гарантирано от конституцията е меко казано абсурдно...
От ден на ден, все по-тъпи ставате.