Не отивайте на море без здравна книжка! Може да ви нападнат вируси, бактерии или кърлежи
Ще ви струва скъпо, ако я забравите
Цената за преглед за здравноосигурен пациент, който е от друг град, е 30 лева, а на неосигурен – 60, каза пред БНТ д-р Йоан Иванов от бургаския Медицински център "Св. Николай Чудотворец". Той поясни, че за да се възползва от правата си, пациентът трябва да покаже личната си здравна книжка.
Освен за преглед обаче пациентите ще трябва да плащат и за други манипулации, ако се наложи. Затова отпускарите да не забравят здравните си книжки, ако им предстои пътуване към морето!
"През летния сезон има много пациенти, които са чужденци. Най-честите оплаквания са чревните вируси, отити заради влизането в морската вода, възпаление на горните дихателни пътища, алергии, ухапвания от кърлежи. Цената за преглед за здравноосигурен пациент е 30 лева, а за неосигурен пациент 60 лева", заяви д-р Иванов.
По думите му симптомите на чревните вируси са повръщане, разстройство и висока температура.
"Организмът се дехидратира и децата са особено податливи на тази дехидратация, трябва да се приемат повече течности", каза още д-р Йоан Иванов.
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Идеален плажен уикенд, но с калпак: Събота ни пържи с температури до 36°С
Не се стряскайте, ако видите военна техника по пътищата у нас
Историческата жега в Европа: Германия счупи абсолютния си температурен рекорд с 41,3°C
Дневен хороскоп за 27 юни 2026: Скорпионът печели с щедрост, а Лъвът да не дава празни обещания
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе

Веднага отивам да ме хапе кърлеж, вирус и бактерия, само и само да попадна при него!
Във време, в което имаме създадени електронни здравни досиета и свободен достъп до интернет, да разнасяш бумащина, за да докажеш някакво свое право, гарантирано от конституцията е меко казано абсурдно...
От ден на ден, все по-тъпи ставате.