Не отивайте на море без здравна книжка! Може да ви нападнат вируси, бактерии или кърлежи
Ще ви струва скъпо, ако я забравите
Цената за преглед за здравноосигурен пациент, който е от друг град, е 30 лева, а на неосигурен – 60, каза пред БНТ д-р Йоан Иванов от бургаския Медицински център "Св. Николай Чудотворец". Той поясни, че за да се възползва от правата си, пациентът трябва да покаже личната си здравна книжка.
Освен за преглед обаче пациентите ще трябва да плащат и за други манипулации, ако се наложи. Затова отпускарите да не забравят здравните си книжки, ако им предстои пътуване към морето!
"През летния сезон има много пациенти, които са чужденци. Най-честите оплаквания са чревните вируси, отити заради влизането в морската вода, възпаление на горните дихателни пътища, алергии, ухапвания от кърлежи. Цената за преглед за здравноосигурен пациент е 30 лева, а за неосигурен пациент 60 лева", заяви д-р Иванов.
По думите му симптомите на чревните вируси са повръщане, разстройство и висока температура.
"Организмът се дехидратира и децата са особено податливи на тази дехидратация, трябва да се приемат повече течности", каза още д-р Йоан Иванов.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Веднага отивам да ме хапе кърлеж, вирус и бактерия, само и само да попадна при него!
Във време, в което имаме създадени електронни здравни досиета и свободен достъп до интернет, да разнасяш бумащина, за да докажеш някакво свое право, гарантирано от конституцията е меко казано абсурдно...
От ден на ден, все по-тъпи ставате.