×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ново откритие показва, че Слънчевата система се движи през Вселената почти четири пъти по-бързо от очакваното
  • Обвиниха конгресмен в кражба на 5 млн. долара от средства за ваксинация срещу COVID
  • Задържаха двама известни автокрадци, докато крадат кола в "Надежда"
  • Борисов предложи 120 лв. коледни добавки за най-бедните пенсионери
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пострадали от пожара могат да живеят в хотели като украинците, обяви премиерът


Пострадали от пожара могат да живеят в хотели като украинците, обяви премиерът
Кабинетът прие програмата за компенсиране на пострадалите от огненото бедствие
24 Юли 2024, Сряда, 16:42 ч.
Автор: Флагман

Вицепремиерът и финансов министър Людмила Петкова обясни, че са предвидени „средства за възстановяване на домовете и за закупуването на битова техника“

Пожарите на територията на България са овладени и най-важното е, че не допуснахме да има жертви. Това обяви служебният премиер Димитър Главчев в началото на правителственото заседание.

„Днес приемаме и програмата за компенсиране на пострадалите от пожарите. Включена е и възможност хора, останали без покрив, да бъдат настанявани в хотели по подобие на механизма с украинските бежанци“, посочи той.

От общините се очаква да подадат справки за щетите и искания за покриване на загубите.

Вицепремиерът и финансов министър Людмила Петкова обясни, че са предвидени „средства за възстановяване на домовете и за закупуването на битова техника“. Всичко обаче зависело от кметовете на засегнатите от пожарите общини.

„Ние сме изпратили указания какво трябва да бъде, те трябва да бъдат организират да бъдат попълнени съответните искания, за да може възможно в най-кратък срок да бъдат разгледани. Всички искания ежеседмично ще се разглеждат, за да може възможно най-бързо да бъде предоставена помощта на хората“, посочи финансовият министър Людмила Петкова.

1 млн. лв. са одобрени от правителството за купуване на т.нар. водни джобове за хеликоптерите, а други 2 млн. лв. се предоставят на МВР за горива и консумативи. Спешно ще се купува и техника за пожарната, като за целта ще се промени Законът за обществените поръчки.

Премиерът Главчев още веднъж посочи възможностите за оказване на съдействие – както с еднократна помощ за неотложни разходи, така и по линия на фонда „Социална закрила“ за закупуване на обзавеждане и оборудване на пострадалите домове.

Земеделските производители могат да получат подкрепа по линия на помощта „de minimis”. Предвижда се подкрепа също за хората, които не са регистрирани като земеделци, но са загубили домашните си животни заради пожара.

Щетите от пожарите ще бъдат възстановявани и чрез Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане, за което е необходимо местните власти да заявят нуждите по места в най-кратни срокове.

Денонощната телефонна линия, която беше разкрита по разпореждане на премиера Главчев специално за сигнали за пожари също улесни допълнително своевременната реакция – на телефона за по-малко от седмица, до днес са получени общо 36 сигнала за 12 пожара.

Във Воден и в околните села вече има такъв сигнал на мобилните оператори, какъвто никога досега не е имало. Осигурени са и фургоните във Воден и в Крайново. Те ще отговарят на всички изисквания, когато бъдат настанявани там хора, изтъкна Главчев.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
До 6
25.07.2024 08:23:52
3
5
Бабите и дядовците ли си правят джуки и вежди?Изпиват по 100 лева на вечер?
За да няма бля-бля,задължителна застраховка на имуществото,задължително гласуване и др.задължителни неща…
11.
Таз па
25.07.2024 06:10:29
0
7
и най-важното е, че не допуснахме да има жертви.
------
И какво направихте, за да не допуснете жертви? Или май си приписват е чужди заслуги? Два дни се побарвахте и допуснахте пожарът да се разрасне дотолкова, че да не може да се потуши дълго време
10.
...
24.07.2024 22:33:23
4
5
Става! В хотелите - украински резиденции ли ще ги настаняват?
Ако е така, положението ще стане: М@нго и Джери.
Украинците, каквито и да са, са красиви, поне!
Боляровските циг@ни ще се родеят с индийския персонал.
9.
Пешо
24.07.2024 22:27:27
0
11
Съмнявам се това да стане. Първата година като нахлуха украинските туристи - тогава те идваха главно и с автобуси за по 3 месеца на курорт, после се разменяха с друга група. Всички те се р гистрирсха като горките от войната. Видяха, че номерът върви и се установиха трайно тук за наша сметка. Тогава като се народа за техните пари, издръжка и привилегии обещаха, че ще плащат част от наема на най-бедната прослойка.
Някой случайно да има информация това с част от наемите дали въобще се случило и на колко единични бройки от българското население.
8.
El Patron Medelin
24.07.2024 22:04:08
0
6
А безработни младежи могат ли да ЗАПОЧНАТ като МИТНИЧАРИ ва ГКПП Капитан Андрево да праят по 300.000 € на месец от контрабанда като Митничар Михайл Главчев син на премиера Димътър Главчев
7.
МММ
24.07.2024 20:38:23
4
6
Защо държавата и данъкоплатците да плащат за тарикати дет се скъпят за една застраховка, а имат пари да ходят в Гърция например!
Никога няма да "порасне" Българина, като за всяка природна стихия отговорност поема Държавата!
Нека държавата подпомага, но не и изцяло да издържа!
6.
До 5
24.07.2024 19:28:22
7
9
Защо държавата ще им плаща къщите , да са се застраховали и повечето изгорели бараки са вили не са основни жилища , стоят тревясали с години . Могат да пият по кръчмите стотици левове а по една застраховка от 100-150. лв на година не си правят . За вежди и джуки имат пари за застраховка нямат . Това е избор на всеки и ако държавата помага на някой да е процент от платените данъци .
5.
&
24.07.2024 18:43:16
1
15
И колко ще спят ден два месец и после какво правим. Като им изгоряха къщичките поне им оправете къщите на хората
4.
Боби
24.07.2024 18:29:36
0
14
А набутайте циганите в хотели.
3.
РЗИ
24.07.2024 17:37:03
1
20
Можете ли да предадете на индийския "доктор" от заключената съседна статия, че за да практикува на територията на Република България, трябва да си легализира дипломата, след което да се впише в БЛС в съответното населено място.
Същото важи и за нашествието от турски доктори, предлагащи изцеление от всякакви болести и продаващи "надежда".
Хубаво е да се пускат реклами, ама гастарбайтери с непроверени дипломи да практикуват медицина не е хубаво. Утре ще изреве някой, ама сам ще си е виновен.
2.
тези
24.07.2024 17:04:57
3
26
Тези Гербежии предизборно обещават всичко. Народната пара я имат за лично ползване.
1.
!
24.07.2024 16:59:04
1
15
Еваларката ! След дъжд качулка ! Спахте 35 години !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургаските статистици подкрепиха националния протест на НСИ, искат 20% увеличение на заплатите Бургаските статистици подкрепиха националния протест на НСИ, искат 20% увеличение на заплатите Готви се национална стачка, ако възнаграждението не бъде повишено с 20%, за да стигне поне до средното за страната Ексклузивно: Тони Стораро открива силния уикенд в SOL Bar & Grill Ексклузивно: Тони Стораро открива силния уикенд в SOL Bar & Grill Двудневна музикална програма, открита от Тони Стораро, превръща SOL Bar & Grill в най-горещата точка на Бургас този уикенд. Няма да ги намерите и в най-скъпия ресторант: скариди с мед и соев сос Няма да ги намерите и в най-скъпия ресторант: скариди с мед и соев сос Вижте тайната рецепта ЕС спря кисели краставички с парацетамол и риба с живак да стигнат до пазара ЕС спря кисели краставички с парацетамол и риба с живак да стигнат до пазара Краставичките са с произход Индия, засечени са в Словения и не са стигнали до потребителя, тъй като са били светкавично насочени за унищожаване Синът на Алена: Сърцето ми е разбито, но ще нося любовта ѝ със себе си Синът на Алена: Сърцето ми е разбито, но ще нося любовта ѝ със себе си В продължение на месец астроложката била на легло В куп държавни структури заплатите скачат с много над 5% В куп държавни структури заплатите скачат с много над 5% Отново има двоен и троен аршин при определянето на разходите за персонал Кметският син Орлин оцени творчеството си на 2 милиарда в „Ергенът“ Кметският син Орлин оцени творчеството си на 2 милиарда в „Ергенът“ Аз съм прекарал 14 години да изграждам музикален каталог от над 500 песни, които са моя собственост, отбелязва Орлин "Магазините за хората" на Пеевски се появиха във виртуалното пространство "Магазините за хората" на Пеевски се появиха във виртуалното пространство Очаква се магазините за хората да отворят по Коледа Пеевски се съгласи с Борисов, подкрепи предложението за 120 лв. коледни добавки за пенсионерите Пеевски се съгласи с Борисов, подкрепи предложението за 120 лв. коледни добавки за пенсионерите Доволен съм и благодаря на Борисов за подкрепата за закриване на авиоотряда, допълни още лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски Започва ли сериозен бунт на държавните служители срещу държавната аристокрация? Започва ли сериозен бунт на държавните служители срещу държавната аристокрация? Това са хората, които изпълняват черната работа на държавата, но виждат как техните началници се радват на финансови възможности, напълно несъпоставими с техните собствени
Желанията ще се сбъднат на 4 зодии днес Желанията ще се сбъднат на 4 зодии днес Този ден ще отвори врати, които досега са изглеждали затворени или непроходими Тръмп ще позволи публикуването на досиетата "Епстийн" Тръмп ще позволи публикуването на досиетата "Епстийн" Двете камари на Конгреса на САЩ вече го одобриха Министърът на енергетиката в Украйна избяга от страната, поради корупционният скандал  Министърът на енергетиката в Украйна избяга от страната, поради корупционният скандал  След като на пленарното заседание парламентът гласуваха уволнението и заедно с това на министъра на правосъдието Герман Галушченко Киев губи редица градове, САЩ подготвя капитулацията на Украйна Киев губи редица градове, САЩ подготвя капитулацията на Украйна Агония за украинските защитници на Покровск и Мирноград „Лукойл“: Стремим се да завършим сделката за рафинерията в Бургас, Спецов да не пречи! „Лукойл“: Стремим се да завършим сделката за рафинерията в Бургас, Спецов да не пречи! Запазваме си правото да потърсим съдебна защита на своите права и законни интереси в случай на тяхното нарушаване, предупредиха от руската компания Шок в Тернопол, десетки загинаха Шок в Тернопол, десетки загинаха Сред жертвите има 3 деца Отварят досиетата "Епстийн", тайните на финансиста-педофил ще бъдат огласени Отварят досиетата "Епстийн", тайните на финансиста-педофил ще бъдат огласени Остава Доналд Тръмп да сложи подписа си, за да станат детайлите по скандала обществено достояние Заведение в Дубай предлага най-скъпото кафе в света, цената е шокираща Заведение в Дубай предлага най-скъпото кафе в света, цената е шокираща 850 евро за няколко глътки свежест Корпуционният скандал в Украйна се разраства, министърът на енергетиката напуснала страната Корпуционният скандал в Украйна се разраства, министърът на енергетиката напуснала страната Приеха й оставката  Зеленски и Ердоган дават нов импулс на мирните преговори за Украйна Зеленски и Ердоган дават нов импулс на мирните преговори за Украйна Тръмп подготвял таен план от 28 точки за мир в бившата съветска република
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня - Скъпи, преди сватбата каза, че си ходил в Азия, Африка, Америка. А сега къде ще отидем с теб?
- Защо трябва да ходим някъде? Аз ще ти разкажа всичко!
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, от това деколте сутиенът ти се вижда!
- Ми, нека се вижда, двеста лева струва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако мъж е на колене пред жена, значи и прави предложение. Ако жената е на колене пред мъжа, значи е приела предложението.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори