×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стотици тонове пръст загробиха домовете на бургазлии от луксозна сграда в Меден рудник


Стотици тонове пръст загробиха домовете на бургазлии от луксозна сграда в Меден рудник
Планината от струпаната земна маса се оформи покрай бул. "З. Стоянов", в зона Д
24 Юли 2024, Сряда, 12:14 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки и видео: Автора

При първия проливен дъжд калта ще залее ниските етажи, жалват се собствениците пред Флагман.бг

Хълм с височината на планински хребет се оформи от дясната страна на бул. "Захари Стоянов" в бургаския жк. "Меден рудник", в посока "Кауфланд". Темповете, с които расте масивът, са изключително бързи, скоро не само 1-вия, 2-рия, 3-ия етаж, но и по-горните етажи, ще бъдат захлупени от пръстената стена. Това даже не ни смущава толкова много, колкото опасността ниските нива от жилищния блок да се окажат потопени под земната маса при един проливен дъжд.

Това се казва в сигнал до Флагман.бг от живущи в блок 750 от зона "Д". Билдингът от дясната страна на булеварда, в посока селото, малко под "Кауфланд", действително изглежда модерен в сравнение със соц съседите му отляво на основната пътна артерия - в зона "А".

Хората, които са си купили домове в новата голяма сграда, са очаквали покрай нея да се оформят алеи, пешеходна и велосипедна зона, като цяло да се подобри инфраструктурата не само за тях, но и за бъдещите новодомци откъм бъдещата част на комплекса - с красива гледка към езерото Вая.

За да придобиете представа за случилото се тези дни, вижте това видео:

Хората питат каква е целта с изхвърлените под прозорците им стотици тонове пръст, очевидно изгребани като земна маса от прокопаването на основи за близко отстоящ строителен обект. Ако Община Бургас е планувала подобряване на състоянието на инфраструктурата покрай булеварда, те искат да знаят как ще се оформи и дали от Дирекцията по строителството скоро ще започне да разстила отпадъка. В противен случай, още при първия дъжд всичко това ще се свлече и ще залее сградата им с кал.

На това място, под "Кауфланд", вече има драстична промяна на ландшафта от струпаната земна маса,
която е на по-високо, отколкото е сградата на бл.750

Зад блок 750 е започнал строеж на подобна по размери жилищна сграда, с подземни гаражи, откъдето, според жалващите се, е изгребана земната маса и е струпана под прозорците им. Възложител на този обект е фирма " Зарков-78" ЕООД на Иванка Кирязова и Елена Петкова. Същата фирма фигурира в информационната табела на оградата и като строител.

Очакваме отговора на Община Бургас дали своеобразната планина се е оформила с нейно одобрение като депо за отпадък или планува съвместно със строителя дейности в полза на хората. Координатор по безопасност и здраве на строежа е Евгени Алексиев.






Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
42
Коментара
Емел МАХМУД До морето с кола излиза по-скъпо това лято До морето с кола излиза по-скъпо това лято 28/06/2026, Неделя 09:00 0
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
42
Коментара по темата
42.
К
25.07.2024 13:36:38
2
2
ама каква луксозна сграда е това....чак ви се чудя на глупостите...пак някой психично болен ви занимава с отклоненията си!
41.
Кажете
25.07.2024 09:28:04
2
5
нещо и за "тузарския" комплекс "Съни Хил"
40.
изродени много
25.07.2024 08:42:03
6
7
трябва да си мазохист с психически отклонения че да живееш в меден рудник. на нормален човек там няма да стъпи кракът му
39.
Иван
25.07.2024 07:58:36
2
4
Строежи на згради само това знаете,едно предприятие държавно не отворихте да има за хората работа.Некадърна оправа....
38.
banevo
24.07.2024 16:57:11
1
11
там се хвърля на всякъде където е възможно
37.
леш
24.07.2024 16:55:13
2
11
докараите я тази пръст в БАНЕВО,ние тука обичаме камъни,миризми,дори и депото може да е при нас
36.
До Бай - комуническия боклук
24.07.2024 16:30:27
6
7
Ти забрави ли какво ченге сътрудник на Държавна сигурност беше, баща ти, активният борец против капитализма и фашизма, колко пари изцоца от държавата, без да е пил вода потен?
Преди да драскаш в сайта против кмета, си измий лайняната ръка, педал.
35.
Бачо Киро
24.07.2024 16:04:41
3
13
Насип висок три метра щял да затрупа блока до третия етаж. Смешна работа, а тоз дето снима да спре да си сурка джапанките.
34.
Ха ха
24.07.2024 15:33:08
0
9
Чичо пИтко дава....
33.
О...йе
24.07.2024 15:06:07
8
3
Аз съм инвалид с телк. Не ми се сърдете, а ми намерете някое младо, яко момче. Да ме е..
32.
00
24.07.2024 15:01:57
2
11
На Ганя лукса
31.
az12
24.07.2024 15:01:11
12
14
Наистина ли някой би си купил жилище на това място? Не стига, че в М.р., а ми и в нищото
30.
О...йе
24.07.2024 14:51:40
5
12
Уж продадоха
дядови ниви,
да живеят на
нива отиват.
С номерата
на селски хитрец
си остават власт
цървулан си остава
навеки.
Пълнят гуши
на хитри лихвари,
крепостните
апартмишкари.
29.
Шибан квадрат
24.07.2024 14:39:20
8
7
Ама колко е хубаво вътре... А ти си стой в миризливата мухлясала панелка.Ясно е, че теренът ще се застрои още от 20 години.Ама тези, които подават сигнала анонимните мишки, би трябвало да са наясно.
28.
Меден Рудник е номер 1
24.07.2024 14:29:37
0
29
Ако някой още НЕ Е разбрал , най-големият паметник на глупостта на Европейския континент се намира ... в ... ъъъъъъ ... ПОЗНАХТЕ ! В Меден Рудник ! Това е така нареченият небостъргач , в който няма , микога не е имало и никога няма да има асансьор ! ( За такива дребни неща като ток и вода няма да издребняваме ) ...
27.
О...йе
24.07.2024 14:22:50
9
5
Мeденбaламурник
си е диагноза,
живот там
носи психоза.
С багер идва ли
бъдеще светло ?!
Ще го чакате
няколко века.
А на мойте
пишманкритикари,
Речник трябва им,
също Буквари.
Все пак знайте:
Живота е песен,
но тогава,
когато е лесен !!
26.
do 21
24.07.2024 14:19:32
5
21
Ти гледай София....Пловдив...па и цялото БГ-е какъв кенеф е,пък Лондон не го мисли....
България беше изрисувана като кенефа на Европа,а не Лондон...Рим...Берлин..или Токио,а именно България......схващаш ли....
Пък ти си разправяй до утре,че Лондон е кочина,все тая.....хахахаха
25.
Gadna darzava,grozni hora
24.07.2024 14:18:47
9
2
Otvratitelni zalti zabi,nemiti.
24.
Христо
24.07.2024 14:18:35
3
21
Какво беше писал Славейков-,,не сме народ,а мърша,,....Май сме по зле и от мършата...
23.
ТТ
24.07.2024 14:13:07
6
16
"Луксозна сграда в Меден Рудник" е оксиморон. Журналистите в тази "медия" дали знаят какво означава този термин?
22.
:)
24.07.2024 14:11:03
10
9
какво луксозно нещо може да има в едно гето с пропаднали отайки?.? най-луксозната постройка в меден курник е колибата на копанар от циганския катун :))
21.
До 4
24.07.2024 13:53:57
13
15
Точно пък кочината Лондон да даваш за пример, смях
20.
аз
24.07.2024 13:49:25
5
16
Преувеличена е жалбата. Че има насипи там, има, но те са с предназначение за изравняване на терена откъм паркинга на Нониус. Пък оня гном който пише стихотворенията срещу комплекса е или някое ожилено брокерче, което е изтървало клиент, или някой "строител", който иска да продава на 2К, или някое ожилено отзад в комплекса комлексарче.
19.
Някой им позволява
24.07.2024 13:39:31
0
18
Същото се случи на новият строеж до "Шел-а" (срещу Колудрума),където голям насип надвисна над жп линията,която минава от там и отива към Лазур.
18.
О...йе
24.07.2024 13:39:20
11
13
Меден курник
ибре...баира,
там нормалните
бягат, не спират.
Във капана на
Банково робство,
ще мечтаят
за лукс и удобства.
Ще се свират
в бетонни кутийки,
оригинални
пишман-бургазлии.
17.
d0 13
24.07.2024 13:30:35
2
15
Те там природата развалиха за тази кооперация, ти за дървета пишеш.
16.
do 11
24.07.2024 13:29:08
2
16
О безумний. Цяла ода за Меден рудник си
спретнал, с кални галоши на дивана полегнал. С нивите на дедите свои, в нечий бургаски коптор си спретнал покои. За гражданин се мислиш, а на обор още миришеш. Комплекси лекуваш, но за меден рудник блянуваш. Ял си попарата в комплекса, но смени си вече компреса, че сън те не лови, щом за Меден Рудник се заговори.
15.
niva
24.07.2024 13:23:33
9
25
Накупили апартаменти в тоя грозен кравдар в нивата и почнали да се жалват. Докато не се застрои тая нива ще си газите в калта и това е.
14.
спомени, спомени . . . . .
24.07.2024 13:22:49
3
15
Славейков 80те изглеждаше така.

Блок, кал и след 3-4 години, чакъл и след още 1-2 асфалт :)
13.
като се чудят
24.07.2024 13:22:30
2
12
какво да ги правят,тези хълмове от пръст,ми да ги залесят бе...някое дръвче.малко райграс и ще стане супер....
Това съм го виждал в чужбина,хората там ,ценят природата...
12.
do 10
24.07.2024 13:17:33
6
13
държавата не е гадна,гадни са е такива боклуци като теб,дето пишат на латиница........
11.
О...йе
24.07.2024 13:12:29
16
13
Меденкурнишки
евроквартал,
забуксувахте-
стана ми жал !
Развълнувах се...
пуснах сълза,
интелигенти
живеят във кал.
Как забравихте
цървули големи,
бащи, дядовци
на нива родени ?!
10.
Niama v evropa po gadna
24.07.2024 13:09:04
7
8
Darzava ot nashata.
9.
ДПС-Дорожное Проверовочноя Служба
24.07.2024 13:05:52
3
23
Кв."Меден Рудник" учебен полигон за строеж и рласмевт на ниско качесгвен турски цимент строеж на евтини сгради на ДПСарски фирми гравитиращи около Данчо Ментата
8.
123
24.07.2024 12:54:54
7
32
как успяхте да сглобите в едно изречение "луксозна" и "Меден Рудник"? Две напълно несъвместими неща.
7.
Бай....до 6
24.07.2024 12:51:55
14
10
Да ти еба майката малоумна !
6.
О...йе
24.07.2024 12:46:46
13
24
Меден курник
-бургаска мечта,
куп селяндури
събрали се там.
И да се жалваш
-мизерия, кал,
парите дал си,
ще траеш сега.
Ново строителство,
скъп бил квадрата ?!
При земетръс търси
на земята...
5.
Бай....
24.07.2024 12:46:37
4
32
А ми, какво очаквате от кмет- крадец с влязла осъдителна присъда ?! "А вий, вий сте ИДИОТИ" !
4.
До 3
24.07.2024 12:40:34
5
29
ето с такова мислене като твоето ще продължават да ни мачкат, крадат и т.н.
Държавата/общината след като са разрешили строеж на жилищна сграда на това място трябва да предоставят всички услуги както се полага.
Само да дам пример, бях в Лондон преди няколко години и в центъра стоях до нещо покрито с някакви мрежи, и попитах какво е това -> отговориха ми, че строят небостъргач. Нямаше една песъчинка около въпросния строеж.

Докато гражданите не започват да изискват от мързеливата и корумпирана администрация никога няма да получим услугите, за които плащаме данъци...
3.
3
24.07.2024 12:33:50
5
52
Кое не им беше ясно на новодомците, че ще живеят на строителна площадка поне десет години? Докато целият терен не се застрои, ще гледат купчини пръст, багери, ще дишат прах, ще има шум. Явно са се надявали да са единствени и около тях само дръвчета и птички. Да, да.
2.
Бай Цоло
24.07.2024 12:27:13
1
34
Строителите в Бургас са жалка картинка- няма качество, огромна печалба, пестят от всичко. На 1700евро на квадрат трябва да ми гълтат. Струпването на земна маса и копаене и зарязване може но само за ВиК
1.
община
24.07.2024 12:24:21
3
26
ами общината да се вземе в ръце и да прекара ВиК в тази зона, защото това е невиждано УПИ земи без канализация и общината да вика спасявайте са. Прекара ли вик ще почне и да се облагородява къде от общината където от инвеститорите които искат да работят в тази зона
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори