Разгласиха прогнозата за времето до края на седмицата, очакват се обрати!
Температурите през седмицата ще се задържат около и над климатичната норма за юли
От Meteo Balkans разгласиха прогнозата на времето до края на седмицата! През следващите дни времето над нашата страна ще бъде напълно тропическо – до обяд ще е по-често слънчево и топло, а в следобедните часове атмосферата ще е нестабилна с валежи и гръмотевици.
Седмичната прогноза е изготвена на базата на Европейския модел за средносрочни прогнози и GFS.
Температурите през седмицата ще се задържат около и над климатичната норма за юли.
Минималните температури ще са между 15° и 20°, а максималните – между 30° и 33°.
Прогнозата на времето до края на седмицата
Времето в сряда и четвъртък
В сряда и четвъртък до обяд ще преобладава разкъсана, предимно средна и висока облачност, която след обяд ще се вплътнява. Очаква се през страната да премине и атмосферно смущение, отначало над Западна и Южна България, а до вечерта и над централна. Очакват се значителни валежи и гръмотевични бури. Такива се очакват и в столицата заради градският топлинен остров в града.
Минималните температури ще са между 13°С и 18°С, а максималните – между 28°С и 32°С.
Ново затопляне от петък
Времето в петък ще е предимно слънчево и горещо. След обяд и с развитие на мощна купесто-дъждовна облачност. Минималните температури ще са между 18° и 22°, а максималните – между 32° и 36°. Очакваните валежи на места ще са съпроводени от едра градушка и силни пориви на вятъра.
Времето през уикенда
В събота и неделя до обяд ще преобладава разкъсана, предимно средна и висока облачност. След обяд и предимно слънчево. Повишението на температурите ще продължи. Максималните ще са между 37° и 40 °С.
Meteo Balkans предупреждава за възможност за нови пожари към края на месеца.
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
16/07/2026, Четвъртък 13:00
0
Внимание, бургазлии: Пръскат „Богориди“ и „Александровска“ срещу листни въшки този петък
Ето защо жените буквално изнемогват в жегите
Ексминистър взриви скенерите на летището: Светна като радиоактивен пред Гранична полиция!
Всеки втори от първите проверени камиони на „Тракия“ със скъсани гуми
Страхът на Томас Тухел уби мечтата на Англия: Пресата на Острова съсипа селекционера за катастрофалния обрат
Остават два дни до MAX FIGHT 66: Бургас очаква грандиозна бойна галавечер, а официалният кантар е утре пред Общината
Изненада! Ива Митева е изборът за четвърти зам.-министър на транспорта
НСИ отчете нещо невиждано от месеци, цените най-после тръгнаха надолу
Безсънна нощ на Острова: Британските медии съсипаха Меси и компания заради "мръсна война"
Челси разгневи собствените си фенове: Изтри пост за героя на Аржентина срещу Англия
Огромен пожар изпепели склад, огнеборци водиха епична битка с пламъците в индустриалната зона
