Проект на Българската търговско-промишлена палата в помощ на работодателите
С какво проект STRONG може да помогне на българските работодатели
Българската търговско-промишлена палата (БТПП) отчете свършеното по проект STRONG, който реализира в партньорство с Конфедерацията на норвежките работодатели и Норвежко-българската бизнес група (НББГ). Проектът се финансира със средства по програма "Социален диалог - достойни условия на труд" по Норвежкия финансов механизъм.
STRONG цели укрепване на политиките и практиките на социалния диалог в България, подобряване на тристранния диалог на национално, регионално и местно равнище, както и стимулиране на двустранното сътрудничество с Норвегия чрез споделяне на опит, знания и добри практики.
В рамките на проекта са разработени:
Онлайн платформа с обучителни модули за подобряване на знанията в направления като управление на конфликти, справяне със стреса на работното място, добри практики за ефективна комуникация по време на преговори, успешни тактики при водене на преговори;
Наръчник за доброволно решаване на спорове – преговори, медиация, помирение и арбитраж и решаване на колективни трудови спорове;
Добри практики в доброволното решаване на спорове в България, Европейския съюз и Норвегия.
"Постигнатите резултати по проекта допринасят за по-добрата подготовка на работодатели, служители и представители на публичните органи при посрещането на предизвикателствата, възникнали в работния процес, както и за установяването на практики, подпомагащи достойните условия на труд", отбелязват от БТПП.
Дунав край Русе почти изчезна
Кметът на София: Можем да превърнем следващите месеци в казан на ада!
Задържаният за тежкия побой над 5-годишно дете отрича: Падна от скала
Нетаняху разгневи Лондон, нарече Великобритания "ислямска република"
Внимание! Нова телефонна измама: Номерът на банка или близък вече не доказва кой ви звъни
Рокада в ГЕРБ-Варна: Иван Портних вече не е областен координатор, Стоян Петков поема временно
Черно денонощие на пътя: Трима загинаха, 34 души са ранени
Какво следва за Михаела и Виктория след потвърждаването на ареста им по случая на Младежкия хълм в Пловдив
Кои имена празнуват на Голяма Богородица и какви са традициите?
Москва отхвърля примирие, което замразява фронта в Украйна
Кармичните изпитания и предизвикателства най-накрая приключиха за 4 зодиакални знака
Жълт код за бурно море: Има риск от локални наводнения по крайбрежието
