Как Бойко роди най-популярното меме
В последните дни социалните мрежи са буквално залети с хумористични изображения и видеоклипове, които си правят майтапи с реакцията на лидера на ГЕРБ по време на брифинг в парламента на 5 юли
Фейсбук отново стана сцена за многобройни мемета с различни сюжети, вдъхновени от бившия български премиер Бойко Борисов. В последните дни социалните мрежи са буквално залети с хумористични изображения и видеоклипове, които си правят майтапи с реакцията на лидера на ГЕРБ по време на брифинг в парламента на 5 юли. Той направи уникално шоу, след като на въпрос на журналистката от ПИКЦвети Борисова хумористично повтаря фразата „Не! Не!Не!Не! Не!...“, пише Ретро.
Въпросът, който предизвика тази реакция тогава, беше, ако Делян Пеевски изключи 15 депутати от ДПС и ППДБ автоматично станат втора парламентарна група и вземат мандата от Румен Радев, дали е възможно да преговаря с тях. След като репортерката не получи конкретен отговор и втори път му зададе въпроса, Борисов се ядоса и на висок глас започна истерично да повтаря: "Не! Не!Не!... Не!Не!", което предизвика небивало оживление и смях сред присъстващите.
Самият Борисов също се засмя на реакцията на журналистите, което само допълнително разпали меме културата.
И така, меметата гръмнаха. Сред най-популярните са:
- „Мило, искам да ме водиш на море“ и отговор: „Не! Не! Не!“
- „Мамо, ще гледаш ли внуците за седмица?“.Отговор: „Не! Не! Не!“
Креативността на потребителите в социалните мрежи не спира дотук. Ето още няколко примера:
- „Шефе, мога ли да взема няколко дни отпуск?“ и отговор „Не! Не! Не!“
- „Ще ми купиш ли нов айфон?“ и същият категоричен отговор „Не! Не! Не!“
Социалните мрежи не прощават, когато става дума за политическа сатира. Лидерът на ГЕРБ неведнъж е вдъхновявал креативната аудитория на фейсбук с изказванията и действията си. Социалните мрежи играят ключова роля в съвременната култура, предоставяйки на гражданитеплатформа за изразяване на мнение и критика по забавен начин. Бойко Борисов, със своята колоритна личност и противоречиви действия, често се превръща в главен обект на меме културата.
Крадци посегнаха на дома на Ямал, докато празнува в Далас, наложи се да бягат бързо
Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи
Царево се превръща в сцена на изкуствата за 11 вълнуващи летни дни
Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи?
Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари?
Кабинетът отвори бърза писта за сезонните работници: Регистрацията пада от 10 на 3 дни
Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра
Честта няма цена: Орхан върна 5500 паунда, събирани за сватбата на младоженец
Как да реагирате при среща с агресивно куче
Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително
Брюксел извади България на червено: Осем европейски директиви са просрочени
Очевидци спряха потенциален убиец на пътя: Хванаха неадекватен шофьор с 4,60 промила в Бистрица
