Тревога заради пожара край Кърнаре
Кметът на селото разкри, че хеликоптер е имало само първия ден и предупреди, че без авиационна техника не може да бъде изгасен
Трети ден продължава борбата за потушаването на пожара в местността "Червените скали" в НП "Централен балкан" над Кърнаре, съобщава БНТ.
Местността е много труднодостъпна и почти не може да стигне жива сила. На място са служители на Централен балкан и около 50 доброволци.
"Хеликоптер се включи в потушаването на пожара само първия ден. Вчера нямаше авиационна техника, но без такава огнената стихия няма да може да бъде овладяна", каза пред националната телевизия кметът на Кърнаре Боньо Бонев.
Той посочи, че няма опасност за селото и хората към момента.
Защо да сложим оцет в казанчето на тоалетната
Малко Търново става начална точка на нов европейски поклоннически маршрут
Министърът на туризма се срещна с представители на световния туризъм по време на UN Tourism
Проф. Даниел Вълчев представи книгата си в родния Бургас
Асоциацията за приятелство между Корея и България дари средства за обучението по корейски език в Бургас
Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове
Операция Анти-дрифт: Полицията удари в зародиш среднощното шоу на бързите и яростните
Д-р Любомира Ганчева: Ядрената енергетика е ключова
Софиянец строши глупомера на пътя Созопол - Приморско
Футболна лудост: Ултраси работят 100 дни, за да влязат на стадиона
Ядосани варненци искат оставката на Благомир Коцев
11/06/2026, Четвъртък 07:50
4
Издаден е жълт код за половин България на 11 юни
