Радев отиде в сърцето на огнения ад и направи на пух и прах предложение на НС
Президентът благодари на пожарникари, военни и доброволци
На дневен ред е справянето с природните бедствия, а не с политическите. Това заяви президентът Румен Радев, който отиде в Болярово на мястото на едно от огнищата.
"Първо да благодаря на кмета Христов за изчерпателния доклад. Благодаря на пожарникари, военни, служители на горското и доброволци.
Най-важното е, че не се допусна загуба на човешки животи. Трябва да се потушат всички огнища. Държавата трябва да бъде напълно координирана и организирана. Има време за доклади и анализи. Оценката я дават хората, както тези които благодарят, така и тези, които се чувстват ощетени.
Районът на Болярово показва, че могат да се справят и с най-силните бедствия. В момента е време за действия а не за анализи и доклади.
Трябва да се намери общо решение за всички, а не за определени лица. Хората трябва да бъдат временно настанени. Бежанските центрове са празни, те са оборудвани с множество фургони, които могат да свършат работа", коментира държавният глава.
Той отказа да говори за връчването на втория мандат.
"Дошъл съм тук за да се видя с хората, а не да коментирам кампанията на партиите.
Министерският съвет е задължен от НС да се закупи техника за нуждите на МВР за такива бедствия. Но големият въпрос е да има хора, които да се справят с тази техника. Един летец се обучава 5 години, после още 10 трябва поне стаж. В момента имаме 4 екипажа.
Вертолетите не могат да излязат от инспекция, защото няма инженери. Трябват такив мерки, това е много сложна дейност. Вместо да даваме стотици милиони за летателна техника, нека минимална част да се дадат за ВВС за хора. Ние оставаме без инженеро-технически и летателен състав. Най-ефективното средство за борба с пожарите са хеликоптерите.
Призовавам политиците отново да направят този разговор да го преразгледат.
"Бях на терен и беше необходимо да има повече действия от говорене. Взаимодействието и комуникацията между институциите бяха много важна. Пожарът се използва за политически цели. Да спрем да политизираме. Хората имат нужда от спешна помощ. Президентът и в други кризи е бил при нас", посочи и кметът на Болярово Христов.
Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго

Жоро Игнатов,към ББ....
...Съседите се оплакват,че много сте тропали вечер ,с кюлчетата в чекмеджетата...Вярно ли е...???
Територия !
Президента и политиците ни са ПРАЗНОДУМЦИ !