Проф. Христо Бозов получи свидетелство за институционална акредитация от председателя на НАОА
Ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“-Бургас е високо оценен от Националната агенция по оценяване и акредитация
На последния за учебната 2023-2024 година академичен съвет, проф. д-р Христо Бозов, дм, ректор на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“-Бургас, прие свидетелството за положителната оценка на държавното висше учебно заведение от Националната агенция по оценяване и акредитация. То бе връчено на ректора лично от проф. Елиза Стефанова, председател на НАОА и дава на университета най-дългия законов период на валидност на положителната акредитационна оценка – 6 години – до 2030 г.
„Идвам лично да ви връча свидетелството, за да покажа, че НАОА вижда и оценява вашите усилия да се стремите към най-високо качество на образованието“, обърна се проф. Стефанова към ректора и към членовете на Академичния съвет. –Високо оценяме това, че се стремите към нови образователни сфери, прилагате нови идеи и решения. Това свидетелство гарантира пред вашите студенти и пред цялата общественост, че вашият университет предлага високо качество на обучението, отговарящо на всички европейски стандарти. При това вие обучавате не само български студенти, но и такива – от множество европейски, азиатски и африкански страни и по този начин и те ще бъдат посланиците в чужбина на вашето качествено обучение“, каза още председателката на НАОА.
Проф. Бозов прие свидетелството с думите: „Високата оценка на Националната агенция е напълно заслужено признание за нашите усилия да се утвърждаваме като водещо образователно и научно звено. Тя ще ни стимулира да полагаме още по-големи усилия за изравняване със световните стандарти за висше образование“.

Дневен хороскоп за 20 април 2026 г.: Телецът сбъдва мечтите си, но да внимава с емоциите
Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
"Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго
