×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Слънце и до цели 18 градуса днес
  • КЗК откри до 90% надценки в хранителни магазини
  • Нападнаха и ограбиха 96-годишен дядо в София, след като взел пенсията си
  • Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив, контейнеровоз е ударен край ОАЕ
  • След скока на цените: Френски шофьори пътуват до съседни държави, за да зареждат по-евтино гориво
  • Българските и гръцките ВВС ще проведат съвместни тренировъчни полети
  • Реал Мадрид сгази Манчестър Сити, ПСЖ вкара 5 на Челси
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Опитът за убийство на Тръмп - нови нива на пропаганда


Опитът за убийство на Тръмп - нови нива на пропаганда
Събитието е необичайно, защото не спазва традицията на големите медии - в рамките на 24 часа да има ясна официална версия и тя да не се оспорва от никого. Защо ли?
17 Юли 2024, Сряда, 22:00 ч.
Автор: Кит НАЙТЛИ, Превод: Георги РУСЧЕВ

Медиите позволиха по темата да се говори както за истински атентат, така и за инсценировка и това не е случайно

Повече от 3 дни след неуспешното покушение над Доналд Тръмп, все още се появяват нови и нови теории от всички страни. „Стрелецът е републиканец!”. „Не, демократ е!”. „Тръмп бе уцелен с куршум!”. „Не, беше стъкло от разбит аутокю!”. „Всички сте идиоти! Атентат нямаше, всичко е измама!”. Това е само малка част от оформилия се наратив покрай атаката от 13 юли в Пенсилвания.

Обичайният път в такива ситуации е официалната версия да се настани удобно в мейнстрийма за не повече от 24 часа, като всяка девиация от нея да бъде описвана като „теория на конспирацията”. Медиите да се обединят и в един глас да повтарят едно и също. Но изглежда това мрачно за американската история събитие е някак по-различно. Вместо една версия, имаме няколко, които едновременно се лансират на публиката.

Републиканската версия казва, че покушението е или планирано, или „позволено” от демократите или дълбоката държава, коалицията между които възприема Тръмп за истинска заплаха.

Демократската версия сочи, че стрелбата, някак си, е била организирана от Тръмп или съветниците му в кампанията, за да го покаже в „готината му” страна.

Рационалната средна земя пък обяснява за „самотен вълк” лунатик, който се е побъркал. Тук има разговори за некомпетентност от страна на Тайните служби, както и наметки за агресия и омраза, но не и нещо по-подплатено.

Републиканската и демократската версия споделят едни и същи алтернативни факти, които помагат на позициите им, но нито едната засега не бива цензурана, което изглежда странно.

От едната страна е фактът, че тайните служби са оставили позицията, от която стреля Крукс, неохраняема. Това е очевидна грешка, тъй като от там има ясен поглед към сцената, от която говори Тръмп. След това пък не са направили нищо, въпреки че множество свидетели съм им викали, че на покрива има стрелец, който малко преди това се е качил със стълба и е заел позиция.

Има твърдения, че Тайните служби са заменили екипа, който трябва да охранява Тръмп, в последния момент с друг. Има и твърдения, че стрелецът едва миналата година е участвал в реклама на „Блекрок” и че е давал дарения към левичарски мозъчни тръстове.

От другата страна се смеят за кармата, която трябвало да сполети Тръмп, за закони за оръжията и т.н. Изтъкват се и на практика невъзможните снимки, които бяха направени веднага след стрелбата, както и фактът, че охраната изобщо му позволи да позира за снимка след атентата. Обяснява се и, че стрелецът е бил регистриран като републиканец.

Всичко това очевидно е част от новата фалшива двоичност, която бе толкова популярна по време на ковид пандемията.

На всяка от страните се предоставя точното количество доказателства, за да се потвърди тяхното предположение и ехото им да продължи да отеква. Най-важното обаче е нито една от страните никога да не се окаже права.

А както винаги, истината най-вероятно отново не е напълно в нито един от лагерите. Тя е заровена дълбоко под фактите, за които нито една от страните не се е сетила да потърси.

В крайна сметка, случайно или не, нагласено или не, умишлено или не, единственият победител след стрелбата - освен с факта, че е жив, остава Доналд Тръмп. Всичко останало, поне докато не приключи официалното разследване, което едва ли ще доведе до смислени отговори, остава с основната цел да промени наратива в обществото и да го доведе до други идеи. Може би ставаме свидетели на нови нива на пропагандата, каквито не бяхме виждали дори и по време на ковид пандемията. Защото към момента всичките наративи и версии, които се образуват заради 13 юли, клонят към една идея - обществото в Америка се подтиква към гражданска война. И колкото и невероятно да звучи, това е доста възможна хипотеза преди или след изборите още през ноември.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Отвориха три безплатни магазина Отвориха три безплатни магазина 12/03/2026, Четвъртък 09:23 1
Тервел ИЛИЕВ Слънчево време на 12 март Слънчево време на 12 март 12/03/2026, Четвъртък 07:34 0
7
Коментара по темата
7.
Червей от странджа
19.07.2024 23:52:04
0
0
Стрелба ,Тръмп се пипа с ръка за ухото,кляка долу,изправя се,ухото и лицето в кръв, ръката чиста.
6.
Даа
18.07.2024 10:35:19
0
6
Тези ,които казват ,че е инсценировка ,да застанат и някой да стреля по тях , да видим дали ще са толкова спокойни ,че ще ги улучат леко ,само по ухото. Ако ,пък смятат ,че Тръмп го е исценирал, голяма реклама му правят на психическата устойчивост.
5.
Тото
18.07.2024 08:55:35
0
5
Зеленски няма интерес да е Тръмп.....
4.
Дааааа
18.07.2024 01:29:15
14
9
Дали Тръмп или Байдън, все тази ! Само идиот би си помислил че ще спрат войните и Теъмп ще го оправи
3.
ХааааХа
18.07.2024 01:27:14
17
5
Заляга и се се скри като плъх под сцената тоя мишок. Как се навря там с мазния си търбух не знам
2.
ТБС
18.07.2024 00:35:17
3
13
Каквото и да избълват неолибералите, на всички ни е ясно, какво се случва у фащ и как панически се опитват да се измъкнат от говната, които сами си струпаха. Ако не е Тръмп, ще е друг противник. Всеки средно интелигентен американец вижда и разбира. Остава въпросът,колко точно да ниско интелигентните?
1.
Дернев
17.07.2024 23:18:10
3
16
Всички тези версии, говорят най-силно за атентат от вида ДФК. Но Тръмп имаше късмет, че оцеля и затова атентатора беше убит на място. Дано да продължава да има късмет и Европа с него. Това да са последните избори в Щатите които Европа да чака за да реши съдбата си. Това Европа за европейците трябва да решава сама.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Българските и гръцките ВВС започват съвместни тренировъчни полети над България Два гръцки F-16 с екипажи и щатно въоръжение ще участват в полети за усилване на контрола и охраната на въздушното пространство, съобщиха от Министерството на отбраната Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ Серия от атаки срещу кораби в Персийския залив засили напрежението край ОАЕ Контейнеровоз е ударен северозападно от Рас ал Хайма, а нови инциденти край Ормузкия проток засилиха риска за търговското корабоплаване и енергийните доставки. КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти  КЗК установи надценки от 60 до 90% при част от хранителните продукти  Комисията засили проверките на пазара и проверява ценообразуването в големите вериги  Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Невероятната история на Стойне Шопски - българинът, който арестува Карлос Чакала и бе изхвърлен от МВР Уникален разказ от Свиленград връща към една от най-странните истории от Студената война Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Ако смятате, че в Слънчев бряг е зле, по-добре идете в Копакабана! (ВИДЕО/СНИМКИ) Нe е останала и песъчинка от елита по терасите на класните хотели и от знойните тела на красавици по плажа Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война Колко човека може да приюти "подземния Бургас", ако тук избухне война За населението в най-големия жилищен компекс „Меден рудник”, който е с около 80  хил. жители, има само едно скривалище - под ОУ „Елин Пелин”. Другото най-близко е чак под металургичния завод край Дебелт Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Легендарното заведение „Гролш“ на входа на Морската градина търси нов собственик. Мераклии има Продава се само конструкцията, масите, столове и оборудването - за земята има търг в Общината на всеки пет години  Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Брокер „изби рибата" в Слънчев бряг: Продава апартамент с бонус „Мерцедес“ Дали пазарът в Слънчев бряг вече започва да прелива от имоти, чиито собственици търсят изход на всяка цена, или някой просто е решил да се раздели и със стария си автомобил покрай продажбата, остава загадка Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Енергиен експерт към партиите: Разрешете износа на бургаската рафинерия, за да паднат цените Естествено, че „Литаско“ ще заведе дело и това е резултат от абсолютно неразбиране на макроикономическите процеси, коментира той Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Ива Екимова: "Срещнах любовта“ Пиарката благодари за поздравите за рождения си ден и публикува снимки от почивка, сред които и кадър с новия мъж в живота ѝ
Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук Тръмп се отметна за убийството на 171 момичета с „ирански“ Томахоук „New York Times“ потвърждава, че децата на възраст от 6 до 11 години са погубени с американска крилата ракета  Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Иран след заплахите на Тръмп: Гответе се за 200 долара за барел Ислямската република отваря Ормузкия проток, но само за държавите, които експулсират посланиците на САЩ и Израел Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Състоянието на Тейлър Суифт достигна 2 млрд. долара Певицата е сред най-богатите знаменитости в света, а ръстът идва основно от музика, турнета и стойността на каталога ѝ Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Летището на малката държава е редовно мишена за иранските ракети и дронове Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Той нарече сегашната структура на световната организация „блокирана и остаряла“ Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Залата се тресе, всички реват – репортажът на Централната корейска телевизия е като евангелска молитва, завършваща с транс  Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Сграда в Хомейн е поразена при атака срещу полицейски сили, а данни от отворени източници и снимки от мястото насочват към нов случай с щети по учебен обект Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Редкият случай в Кабо Сан Лукас привлече внимание заради фолклора около вида на рибите гребци, но научните данни не подкрепят връзка между появата му и бъдещи бедстви
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, чувствам се странно когато правим с*кс! Един път ми е топло, друг път - студено!
- Ами единият път е през Юни, а другият през Януари!
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Политиката е като художествената гимнастика - обръчи от фирми, рязане на ленти, подхвърляне на топката, програма с медии и съчетание с бухалки!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори