Изтеглят от пазара вейпове с форма на детска играчка
Според КЗП те представляват сериозен риск за здравето и безопасността
Комисията за защита на потребителите (КЗП) издаде заповед за незабавно и ефективно изтегляне от пазара на вейпове с форма на детска играчка. Според Комисията те представляват сериозен риск за здравето и безопасността на потребителите.
Съгласно решението търговецът трябва незабавно да организира изтегляне от пазара на вейп с форма на детска играчка и с различни аромати и изображения на плодове, включително праскова и лимон, леден пъпеш и ледена диня.
Ще бъдат информирани всички регионални дирекции на КЗП, неправителствените организации и Националното сдружение на общините в Република България. Агенция „Митници” също ще бъде уведомена за предприетите мерки. Ще бъде изготвена и изпратена нотификация до Европейската система за бързо предупреждение за опасни нехранителни продукти SAFETY GATE RAPEX.
Ще бъде издаден акт за забрана на производството, вноса, износа, възмездното или безвъзмездното пускане на пазара на тези стоки и изтеглянето им от всички търговски обекти. Това решение цели да предпази потребителите от стоки, които могат да представляват сериозна заплаха за тяхното здраве и безопасност, пишат от КЗП.
Минималната заплата в България расте, но хората остават на ръба на издръжката
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати
Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи
Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда
Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс
Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България
Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев
