Мъжът ми има пари, но не го обичам. Какво да правя?
Въпрос за рубриката на психолог Петя Георгиева
Днес публикуваме читателски въпрос, като името на автора ще запазим в анонимност. Под въпроса публикуваме отговора на психолог Петя Георгиева. Въпрос:
Искам да се разделя с мъжа ми, защото се влюбих в друг.
Бяхме заедно и усетих, че с него е всичко по-различно. Има тръпка и с него можем да си говорим за всичко, без притеснения.
Има обаче един проблем – той няма пари, няма си нищо. Преди е имал, но в момента няма нищо, а и има здравословен проблем и не може да започне работа каква да е, защото е с високо кръвно налягане.
Много го обичам и той мен, и единствената причина да не сме заедно е тази – парите.
Мъжът ми има пари, но това не ми е достатъчно, за да остана с него. Какво да правя?
Отговор:
Здравейте,
Благодаря за споделянето и въпроса!
Най-важното е първо вие самата за себе си да знаете кое е по-важно лично за вас, тъй като имате вече база за сравнение. Аз не знам точно в какво се изразява проблемът с кръвното налягане и колко точно е сериозен, но вероятно все пак има професии/длъжности или дори дейности, които все пак са подходящи.
Още нещо, ако „преди е имал пари“, то е много вероятно да има способността и възможността отново да има, ако пожелае и положи необходимите действия за целта, разбира се. Насоката ми е да се замислите повече не върху това, че „няма пари“, а върху това дали иска да има и дали е готов да се постарае, потруди и опита.
Моята препоръка е основно вие да сте наясно със себе си, какво ви е важно да има в отношенията и най-вече – дали ще се чувствате добре с мъж, който няма пари и не прави нищо, за да промени това или пък прави. Действията му в тази посока ще ви дадат най-правилния отговор.
Източник: az-jenata.bg
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

Мацката ще ги врътка двамцата,докато те се правят,на кой е по-отворен пред нея,за да я изчукат.....накрая тя си хваща трети и ги оставя да се изтрепят,като ония глупаци,на Слънчака,дето се изтрепаха заради Ива....... и..пито платено
Някак по е нормално обратното, но мъж курва е гротеска картина.
За портмоне ли си го взела?
Неука ли си? Неграмотна ли си? Некадърна ли си, че не можеш сама да работиш достойно и да си плащаш сметките? Хубаво е и да заделяш за себе си, да се обезпечиш и да може АНОНИМНО! да помогнеш на някого в нужда. Хора сме!
Пък и в достойния житейски път, може да срещнеш някого, който ще ти хареса?.. Някой от твоята черга.