Русия се хвали с нов успех на фронта
Превзе още едно село в Източна Украйна
Русия заяви, че е превзела още едно село в Източна Украйна. Москва продължава да постига успехи на бойното поле в конфликта, който продължава вече трета година, предаде АФП.
"Части от войските "Восток" превзеха село Урожайне" в Донецка област, съобщи руското министерство на отбраната в ежедневния си доклад.
Селото е едно от малкото, които Украйна си връща по време на офанзивата си през 2023 г., съобщи dnes.bg.
След тази неуспешна контраофанзива Русия бавно завзема територии в Източна Украйна, тъй като войските на Киев се борят с недостига на боеприпаси и жива сила.
През май руските войски започнаха да атакуват и в района на Харков в североизточната част на страната. Напредъкът им обаче спря бързо, след като Украйна вкара подкрепления, оставяйки я уязвима на други фронтове.
Президентът Владимир Путин заяви, че е готов да обсъди мирните условия, ако украинските сили се изтеглят напълно от четири региона в Източна и Южна Украйна.
Русия твърди, че е анексирала напълно четирите региона. Те обаче са със статут на частично окупирани. Тези искания бяха отхвърлени от Киев и неговите западни поддръжници.
САЩ, Израел и Катар на историческа тристранна среща в Ню Йорк-ключови разговори за Газа
Синът на Тръмп атакува Киев: „Украйна е по-корумпирана от Русия“ и намеква за отстъпление на Вашингтон
Кризата с боклука в София ескалира: „Люлин“ настоява за спешни мерки
Арестуваха 29-годишен с 8 килограма дрога, съхранявал марихуана в буркани и чували
ПП скочи и на новия бюджет, зоват: Подайте си оставката преди сряда!
Новият кмет на Букурещ Чиприан Чуку – рокаджия, фен на Майкъл Джордан
Студентите в България празнуват днес, честит 8 декември

Z