"5kmrun" записа сериозен успех в Царево
Финиширалите първи при мъжете, жените и децата получиха награда - буркан Манов мед
В Царево се проведе първото бягане, част от календара на веригата 5kmrun - най-популярната верига за свободно, но организирано бягане, съобщават от Общината. В събитието взеха участие 89 бегачи, като всички до един избягаха дистанцията от 5 км под жаркото царевско слънце. Инициативата е част от "Царево спортува 2024".
От администрацията на кмета Марин Киров, който също се включи в състезанието, изказват благодарности към Васил Динев от 5kmrun Бургас, който дойде със своето семейство и напълно безвъзмездно ни подсигури техника за времеизмерване, класиране и всичко необходимо, за да можем да се похвалим с тази чудесна проява
За сигурността на събитието пък отговаряха служителите от РУ-Царево.
Финиширалите първи при мъжете, жените и децата получиха награда - буркан Манов мед - защитено наименование за произход в района само на Странджа планина.
Бяха раздадени и специални награди през томбола на случаен принцип. Печелившите бяха изтеглени от една от най-малките участнички в събитието.
Нигерия обвини шофьора на Джошуа за опасно шофиране
Българи капсулират левовете за вечни времена в рамка и албум (ВИДЕО)
40% от новородените деца във Виена не са австрийски граждани
Първото пълнолуние за 2026 носи голям късмет на тази зодия
Спортният тотализатор вече работи само в евро
Карлос Насар избра България пред милионите - морален шампион в ерата на сделките
Голямо индивидуално признание за Везенков
Пожарникари спасиха българче, паднало в пропаст
Салата "Столична" - чудна рецепта с вкус на домашна трапеза
Човек на Путин: Фон дер Лайен ще работи още по-усилено за самоубийството на Запада
Жесток скандал: Не приеха плащане с евро в аптека
Притеснително: Второ земетресение до Благоевград
