Титлата на "Уимбълдън" е в Чехия
Барбора Крейчикова, която е смятана за специалист в играта на двойки, в каквато комбинация има седем триумфа в "Големия шлем", днес донесе втора поредна титла на своята странa
Барбора Крейчикова е новата шампионка при дамите в Откритото първенство на Великобритания по тенис. 28-годишната чехкиня преодоля огромна криза в играта си и спечели финала срещу връстничката си от Италия Джасмин Паолини с 6:2, 2:6, 6:4 след 1:56 ч. битка на Централния корт в Лондон. След като спечели първия сет с много подредена и същевременно агресивна игра, във втората част ритъмът на Крейчикова се разпадна и се стигна до огледално развитие в полза на Паолини. В решаващия сет обаче чешката специалистка в тениса на двойки отново се събра и загуби само седем точки на собствен сервис, шест от които в последния гейм. А италианката рухна в сюблимен момент, допускайки решаващия пробив с двойна грешка в седмия гейм. И макара да успя да отрази първите две шампионски точки на противничката си, трябваше да се примири с втори пореден загубен финал в Големия шлем след този на "Ролан Гарос" срещу Ига Швьонтек миналия месец.
За Крейчикова титлата е общо трета на "Уимбълдън", но първа на сингъл. Досега тя беше триумфирала два пъти в "Ол Ингланд Клъб" на каре - със сънародничката си Катерина Синякова през 2018 и 2022 г. Също така за чехкинята това е втори трофей поединично в Шлема след купата от "Ролан Гарос" през 2021 г. И общо девети "мейджър" трофей на двойки, където тя има кариерен Голям шлем с титли още от Australian Open (2022, 2023), "Ролан Гарос" (2018, 2021) и US Open (2022). Чехия пък вече има четири различни шампионки при жените в Откритото първенство на Великобритания след Яна Новотна (1998), Петра Квитова (2011, 2014) и Маркета Вондроушова (2023).
Професии според зодията
Професии според зодията
20/06/2026, Събота 11:40
1
Защо са тъжни пенсионерите
Влак падна от мост в Германия
Домашни пържени картофи: Рецепта и тайни трикове
Исторически червен картон: Правилото "Винисиус" влезе в сила на Световното
Прогноза за времето: Жегата настъпва
Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)
Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация!
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
1
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
