×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Продават 5-звезден комплекс в Свети Влас за 15 млн. лева


Продават 5-звезден комплекс в Свети Влас за 15 млн. лева
Собственикън на Зорница Сендс от години има проблеми с кредитори
13 Юли 2024, Събота, 22:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Имотът се намира на брега на морето и е с площ над 9 квадратни метра

5 звезден хотел на брега на морето е обявен за продан за над 15 млн. лева от частен съдебен изпълнител Ивелина Божилова. Това се вижда на портала за продажби на камарата. Търгът е за хотел „Зорница Сендс”, който се намира в курорта Свети Влас, община Несебър и е обявен за втори път. В обявлението за продажбата е описано, че публичната продан е за погасяване на дългове към община Несебър, а длъжникът е фирма „Хелт енд Спа Холидейс“ ЕООД.   

Имотът се намира на брега на морето и е с площ над 9 квадратни метра. Хотелът е на пет етажа заедно с партерен. В двора има и басейни, които са с изглед към плажа.

Точно година по-рано е направен първи опит за продажба на хотела, тогава за него искаха 16,901 млн. лева.

„Зорница Сендс“ е собственост на „Хелт енд Спа холидейс“ ЕООД, което се свързва със столичния бизнесмен Георги Георгиев, става ясно от справка в Търговския регистър. Според медийни публикации в регионални сайтове Георги Георгиев е популярен столичен бизнесмен, който е известен в публичното пространство с близостта си с бившия енергиен министър Румен Овчаров, който му е кум.

Георгиев развиваше впечатляващ бизнес при управлението на Тройната коалиция (2005-2009), а чрез „Пиринска туристическа компания“ реализира няколко мащабни проекти. Чрез дъщерна фирма на това дружество построи и стопанисва „Зорница Сендс“. Хотелът притежава и пречиствателна станция, за която ще се наддава отделно. Стартовата цена е 348 800 лева.

Това не е първият обект на Георги Георгиев, който е обявен за продажба заради дългове, писа преди време banker.bg. През ноември 2022 г. частен съдебен изпълнител направи опит да продаде друг апетитен имот на строителния предприемач за 17 млн. лева. Собствеността се водеше на фалиралата „Гео пет М“ АД, където основен акционер е Георгиев. Става дума за два терена, разположени на петдесетина метра от плажната ивица в “Слънчев бряг”. Единият имот е 14 декара и бе оценен на 10,56 млн. лв., а другият – за 6,292 млн. лева.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
20
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 3
Емел МАХМУД Нови цени на винетките - вижте тарифите Нови цени на винетките - вижте тарифите 01/08/2026, Събота 14:54 1
20
Коментара по темата
20.
Мура
23.07.2024 00:07:28
0
0
Като отидат в съда искат документи за собственост на земята сградата е незаконно построена няма акт 16 и до тука.Колкото си искат търгове да правят опират до съда...
19.
Хитър Петър
21.07.2024 11:25:24
0
5
ЗА 9 КВАДРАТНИ МЕТРА ПЛОЩ 15 МИЛИОНА АБСУРД ДА ДАМ..
18.
Наблюдателен
20.07.2024 13:55:19
0
1
С площ над девет кв.метра,това колиба ли е?
17.
Несебърлия
20.07.2024 05:47:12
0
3
То има и други запорирани хотели, но не знам кога ще ги обявят за продажба. Визирам Ч.А. Вътре е с двата крака. Руснаците ги няма и няма приходи, а банките не чакат !
16.
No Name
19.07.2024 14:16:43
1
5
Какъв е този хотел от 9. (девет) м2 ?
15.
Сергей
19.07.2024 12:53:44
0
4
На кого е на маргинити ли?
14.
292
14.07.2024 23:14:58
0
3
Добавете коментар
Вашето име:
292
Коментар:
Значи, както компетентно твърдят от флагман, цената на един квадрат по принцип е 1500 евро, сиреч 3000 лева по карнобатсткия курс. И непрекъснато нараствала. 15 000 000:3000=5000 квадрата. Има-няма 50 апартамента. В туй нЯщо от снимката са поне 300-400. Без да броим басейните, паркоместата, фойаетата, ресторантите, кафенетата и т.н. фръц-пръц флинтифлюшки. Та да питам компетентите. Колко, всъщност е цената на квадратен метър? Не по принцип, а по същество.
13.
Хм
14.07.2024 16:00:23
0
5
Доколкото знам съседния парцел който е самостоятелен обект е вече продаден от друг ЧСИ и независимо от това се пуска на търг отново. Целта е имота да не се продаде в ущърб на кредиторите. А замесените ЧСИ могат да отидат на прокурор.
12.
Емо
14.07.2024 12:25:39
1
16
Целиот комплекс е горе-доле колко мойта спалня ;)
11.
*********
14.07.2024 12:21:39
0
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
10.
До Шлегман
14.07.2024 09:48:37
1
26
Шлегми наемете си редактор! То е ВИДНО, че всички сте завършили помощно училище Паисий Хилендарски.
Нека кака Катя отпусне някой лев за редактор на правописните и пунктуационните ви грешки. Както и на словореда ви.
9.
Ойт
14.07.2024 09:25:37
1
22
Цели 9 м2. То ОГРОМНО, уа!
8.
9 kвадрата?
14.07.2024 08:25:51
1
26
Имотът се намира на брега на морето и е с площ над 9 квадратни метра
------
15 милиона за 9 квадрата ли ве? Уахахаха
7.
*********
14.07.2024 05:28:45
0
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
6.
Дада
14.07.2024 04:54:19
2
12
Апетитен имот но не струва толкова макс 2-3 милки
А и там има достатъчно бугати хора който могат да си го позволят и ако има далавера канадеца до сега беше го купил
5.
*********
13.07.2024 22:54:21
1
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Лъжагман
13.07.2024 22:37:21
0
21
2916 кв.м площ в бивш земеделски имот с променено предназначение. Сградата е 6-етажна, като всяка от 244-те ѝ стаи има изглед към морето

Пак менте новини от 2023г
3.
Флагманииии
13.07.2024 22:17:05
1
68
Купете си го вие за 15 милиона, 9 кв. м. Вие гледате ли какво публикувате бе идиоти ? Знаете ли колко са 9 кв.м ?
2.
ББД
13.07.2024 22:14:25
2
49
15 000 000 лв / 9 м2 = 1 666 666.7 лв/м2

Браво, Флагман! Само тук, ексклузивно, може да се научи за този хотел
1.
Неграмотен журналист
13.07.2024 22:06:57
1
67
Бахти хотела.....цели ДЕВЕТ КВАДРАТНИ МЕТРА!!!! МУАХАХАХ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване На 1 август 1926 г. празничният влак потегля от Сарамбей към Лъджене и поставя началото на железопътния транспорт в Родопите Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал Камионът на българския водач преминал през разделителната преграда, а другият шофьор загинал при опит да избегне сблъсъка Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Шефката на СГП върна Лексуса на несебърски прокурор, спретнал циничен скандал на бензиностанция Преди 6 години Велков бе представен пред медиите като новата надежда за повече обвинения срещу престъпниците в Слънчев бряг, но бързо опроверга тези думи   Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма Местните отново поставят предупреждения след смъртта на две деца и техните баба и дядо, но знаците изчезват или се оказват счупени Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж Велислава Делчева атакува промените, при които година работа на 4 часа ще носи около шест месеца стаж Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Още един екип на Спешна помощ започва работа в Несебър от днес Допълнителните медици ще подсилят реакцията при инциденти в най-натоварения месец на туристическия сезон Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея Певицата не разкри какво е наложило медицинската помощ, но увери последователите си, че няма повод за паника
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море Огнен ад в Гърция: Трактори спасяват Микена, стотици бягат по море 254 жители и туристи са изведени с лодки от обградено крайбрежно селище, а древният археологически комплекс беше евакуиран превантивно Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Симона Пейчева: Оказвам съдействие на разследването, няма да превръщам смъртта на Владимир Янков в публичен дебат Според разследването Пейчева е била последният човек, който се е срещнал с бизнесмена Янков  
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори