Бургаски каратеки се доближиха до олимпийския връх
Към треньорския състав се присъедини и Боримир Петков, кондиционен треньор, чийто тренировъчна програма и треньорски труд стоят зад успехите на велики спортисти, като Тервел Пулев, Стоян Копривленски и Станимира Петрова
В навечерието на откриването на Олимпийските игри, бургаските каратеки от Карате клуб Сансай се включиха в едноседмичен карате лагер с олимпийската ни шампионка Ивет Горанова. В Разлог тя проведе международен тренировъчен лагер за талантливи деца.
Към треньорския състав се присъедини и Боримир Петков, кондиционен треньор, чийто тренировъчна програма и треньорски труд стоят зад успехите на велики спортисти, като Тервел Пулев, Стоян Копривленски и Станимира Петрова. За да се усети още по-силно олимпийския дух в един от дните каратеките се срещнаха и с Весела Лечева, която разказа за своя олимпийски път и ги насърчи никога да не се отказват.
В карате лагера взеха участие състезатели от България и Румъния. Двуразови карате тренировки, игри, походи и много състезателен хъс съпътстваха децата.
Ивет Горанова успя да предаде своя опит и запали още по-силно искрата и любовта към този спорт. С типичния за нея професионализъм, тя спомогна за усъвършенстване на бойните умения на състезателите, а Боримир Петков им помогна да надградят своите кондиционни умения.
„Това бяха едни изключително вдъхновяващи и много надграждащи уменията ни, пет тренировъчни дни. Ако се целиш във върха, трябва да работиш с хора, които вече са били там, затова аз благодаря на Ивет за предоставената възможност да се включим в този лагер. Надявам се той да стане традиционен всяка година, защото Ивет е човек, от който има много да се научи“ каза Йован Атанасов, треньор на Карате клуб Сансай.
Иран иска да контролира и световния интернет
Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда
Кой е мъжът на Дара, каква “опасна” професия има и как се запознават
Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция
Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море
Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид
18/05/2026, Понеделник 13:59
0
Почина майката на бившата кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева
Сгответе дроб по венециански с карамелизиран лук и полента, ще си оближете пръстите
Радев назначи още четирима зам.-министри
Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея
Революция в европейския транспорт: ЕК премахва пречките пред пътуването с влак
Мъж стреля с прашка по деца във Велико Търново, има пострадали
