Автошествие в памет на загиналия таксиджия
Десетки коли, водени от катафалката, преминаха по централните улици на Велико Търново
Колеги на загиналия преди дни при зверска катастрофа на пътя София – Варна таксиметров шофьор Огнян Георгиев го изпратиха с автошествие по последния му път. Десетки коли, водени от катафалката, преминаха по централните улици на Велико Търново и през Арбанаси достигнаха до гробищния парк в Горна Оряховица, където присъстваха на погребението. Таксиметровите шофьори ще съберат средства за подпомагане на семейството му.
При катастрофата на главен път София – Варна, в района на стражишкото село Кесарево, на 8 юни рано сутринта 17-годишен водач без книжка предизвика инцидента, навлизайки в насрещното платно за движение. Там удря таксиметров автомобил, шофиран от загиналия Огнян Георгиев на 66 години, който загива на място с брат му Стилиян Георгиев на 68 години. Двамата мъже отивали на риба.
"Огнян беше изключително толерантен във всяко едно отношение, много коректен човек, уважаван от хората във Велико Търново и Горна Оряховица", заяви Анета Лазарова, която близо 5 години и половина живеела на семейни начала със загиналия водач. Почернената жена призова младите хора да бъдат по-отговорни, а родителите им да обръщат повече внимание на възпитанието на децата си. На неправоспособния 17-годишен младеж, който е в болница с фрактури на краката, вече е повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост на две лица. Родителите му също могат да влязат в затвора, ако бъде доказано, че съзнателно са предоставили автомобила на своя син.
Алтернативите на поскъпващите горива – реални и невъзможни
Икономисти предупреждават: Държавната намеса в цените ще вдигне разходите
Вълнуващ бинарен урок по ИТ и философия в СУ „Н. Й. Вапцаров” в Царево
Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома стартира през май
Когато небето се разрази: Как да се предпазим при гръмотевична буря
Зарков: Спирането на политическото влияние в съдебната власт не е само въпрос на норма, а и на съзнание
Лили Иванова пожела успех на Дара на "Евровизия": България се гордее с теб!
Рокадите продължават: Кабинетът освободи Деньо Денев от ДАНС
МС смени и шефа на дирекция „Отбранителна политика и планиране“
България предава на Германия издирван шеф на авиокомпания
Светът полудя по обувките на папата
5 зеленчука, които може да гледате в саксия на терасата
