Продава се имот в центъра на село с църква в него като бонус
Поземленият имот, който е в регулация, се намира в центъра на селото и има ток и вода
Изгоден имот се продава с бонус в него църква, но с ангажимента да се грижиш за нея. Това е офертата за бъдещия собственик, който трябва да брои 50 000 евро за 800 квадрата в пловдивското село Руен.
Поземленият имот, който е в регулация, се намира в центъра на селото и има ток и вода. Необичайната оферта бе публикувана в група за продажба на недвижими имоти и веднага предизвика оживени коментари, пише Марица.
"Атрактивен имот, единствен по своя вид, с църква в с. Руен до Пловдив. Църквата не се продава, тя е бонус към имота!", гласи буквално предложението. "Всичко сме виждали, но храм да се предлага като екстра, не сме чували", заявиха от няколко агенции за имоти.
Брокерът Стефан Попов, който търси потенциални клиенти за необичайната оферта, обясни, че наистина става дума за много нестандартен имот. "Църквата не се продава. Който купи терена, ще я получи като дарение, но ще има ангажимент да я поддържа", уточни Попов.
Храмът е съвсем нов, в перфектно състояние, без необходимост от ремонти. Собственост е на семейство, което дълги години е работило в чужбина и с част от спечелените средства решава да изгради параклис в имота си. За целта те регистрират сдружение и вдигат параклиса, който обаче се оказва доста по-голям и е по-скоро с размерите на малка църква. Според Попов храмът е изграден според всички православни канони и е отворен по всяко време за посещение от миряните.
Собствениците се опитали да го предоставят на Пловдивската митрополия, но с условието те да дарят построения храм, а епархията да купи терена в съседство.
След като получили отказ, а и поради напредналата си възраст, предложили имота за продажба на фирма за недвижими имоти.
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура
Представиха проектобюджета на Несебър
Водеща от бТВ слезе от ефир, защото е бременна. Всички питат кой е бащата
Офертите заваляха: Хотелиерите очакват септември да изпревари август по морето
След „Левски“ - към клуба от родния му град: Мило Борисов преговаря да вземе „Берое“
„Акулите“ хвърлиха Sharky в битката за талисман на „Евровизия 2027“ в Бургас

Иначе представете си как ще идват хора по цял ден, няма да има свещенник защото църквата няма да прати там свещенник което е тъжно, някак си цялата идея да живееш с храм в двора... Не е лесно никак. А иска подръжка. Средства..... Не можеш да печемил от свещи..