×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Раят на клошарите пред Общината "хлопна кепенци", превръщат го в "Зелен остров"


Раят на клошарите пред Общината "хлопна кепенци", превръщат го в "Зелен остров"
Кметът Димитър Николов ни възложи да направим концепция за облагородяване на терена, каза Светлана Танева - гл.експерт по озеленяване
11 Юли 2024, Четвъртък, 20:00 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ

Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството

Пейките, намиращи се пред сградата на Община Бургас на пл. "Атанас Сиреков", бяха премахнати заради множество сигнали за това, че там постоянно седят пияни клошари, които освен, че представляват нелицеприятна гледка за бургазлии и гости на града в разгара на сезона, но и замърсяват и чупят местата за сядане.

Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството, намиращо се в сърцето на морския град, която носи работното име "Зелен остров".

Флагман се свърза със Светлана Танев, главен експерт по озеленяванет към администрацията. Тя потвърди за проекта и даде подробности.

Всъщност площта пред сградата на Общината не е ремонтирана от ранните години на 21 век, още по времето на бившия червен кмет Йоан Костадинов. Тогава освен фонтана, бе устроено и малкото паркче с чешмичка и пейки, което се намира на мястото на бившата сграда на Община Бургас, съборена през 1975 г.

Наместо клошарите и несретниците, скоро там ще има красива нова зелена площ. За проектирането ѝ вече има обявен архитектурен конкурс. Повече подробности вижте в нашия видеоматериал:


В категории: Бургас


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
44
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама 24/06/2026, Сряда 13:00 3
44
Коментара по темата
44.
*********
13.07.2024 23:31:03
0
15
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
43.
*********
13.07.2024 23:08:57
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
42.
До 28
12.07.2024 16:04:25
1
13
Како, приюти бол, няма пиене там. Секса с дъртата клошарка е табу. Половината ги кефи така да живеят. Всичко им е безплатно почти. Няма и казино в приюта,че и работа им намират на мързелите. Изобщо не ги съжелавам. Половината като им предложиш да им купиш ядене, вместо да им дадеш пари скачат на бой.
41.
Да си спомним за Пейо
12.07.2024 12:54:43
0
17
Светлана Танева е един от хората, които властта умело покри, когато Пейо си отиде! Смъртта му нека тежи на нейната и съвестта на всички като нея спуснати калинки и некомпетентни чиновници! СКРИВАЙТЕ Я!
40.
МОРСКИ
12.07.2024 11:00:47
0
13
А фонтан няма?Това дето го наричате "фонтан" е някаква пародия.Всеки уважаващ себе си град в централната част има поне един фонтан.Само Бургас няма.А там наистина е мръсно.По ул."Индустриална" чистят повече чистачки отколкото пред Общината. И сега големите специалисти от Общината ще проектират "нещо". Поредното .....
39.
Milf Hunter
12.07.2024 10:31:48
1
14
Леля Светла е добре… устнички напомпала и гръДта е повдигнала. Браво, с удоволствие ще я взема.
38.
Атанас
12.07.2024 09:11:00
0
21
За да не гледаме пиянките предлагам от Общината да си ги приберат вътре в сградата с нищо няма да се различават от служителите, най-много да ги объркат.
37.
Айде, че те знаем
12.07.2024 09:07:40
2
12
Че та тази е първа кипра с клошарите и пиянките целия град я знае, че редовно ходи да си проси да я черпят с водка и е приятелка с другото дърто пиянде с виното.
36.
Браво
12.07.2024 08:14:45
2
25
Градинката била от времето на Йоан и затова трябвало да се събори.
Правилно. В Рим да съборят Колизеума и да направят остров с ламарини и бетон. Сал и той е от едно време!
35.
правилно решение
12.07.2024 08:10:48
3
25
Не може кметът слънце , кмет на най-добрия град за живеене да гледа под носа си бедни и гладни хора.
34.
Хахаха
12.07.2024 07:20:58
2
26
Миналата година бяхме във Виена по Коледа. Една сутрин минах покрай Хофбург. Полянките бяха заринати с боклуци. Имаше двама спретнати чистачи и обираха всяко боклуче. Дори най-малките. Озненадата ми явно е била видима и единият служител сви рамене и каза "Всяка сутрин е така". И добавям, че всеки ден е чисто. И никой не се оправдава. Тези главочи в общината да започнат да мислят най-накрая! Заплатите не ги получават за да търкат столове!
33.
До 32
12.07.2024 07:17:50
0
28
Абе те цял дом за сираци събориха и изградиха хасиенда на дерибея от близкия хотел между морската и пристанището.
Старата фрегата да не пречи на съня му зян стана, щеше да я възстановява този, който нареди да я запалят.. та едни клошари и борчета ще им се опънат.
32.
?
12.07.2024 07:05:59
5
25
Те повечето клошари измряха,Отново прах в очите на хората.Всичко е замислено отдавна още с отсичането на борчетата.А озеленителката на Бс не знам дали има роднинска връзка с цветаря милионер,защото той има 2 дъщери,които са с хотели в Сл.бряг....Но нищо случайно няма тази може да е някоя братовчедка...И пейките не бяха кой знае колко окаяни,че да ги махат.Но не беше поддържано,а мръсно.....Къде бяха оранжевите жилетки...12г не видях един да посмете там После клошарите били виновни.Синът на 1 големец от Бс се разкарва в Лондон с охрана в една скъпарска сграда ....някой знае ли как стават тези работи и защо ходят с охрана...Страх ги е от хорската любов ?!
31.
До 30
12.07.2024 06:10:43
1
29
Това не е ли дъщерята или снахата на ония с цветарската фирма, цял одел в общината са негови роднини. Те затова режат, после ще има кинти за поставелия ги там.
Ако се провери по "обществените поръчки" ще са единствените. Корупционери.
30.
*********
12.07.2024 00:09:20
0
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
*********
12.07.2024 00:07:03
0
19
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
28.
Как'Сийка
11.07.2024 23:57:07
3
42
Вместо да трошат пари за глупости, да вземат да направят повече детски площадки и един приют за бедни, защото все повече ще стават клошарите, поради некадърното управление и нехайство на т.нар. "държавници" (прости Господи).
Кому е нужна железница от гарата до Сарафово???
27.
ТТ
11.07.2024 23:55:12
0
46
Някой разбра ли как зеленият остров ще спре клошарите да не се събират там????? Може би няма да доплуват до него????
А с клошарите пред коневръза на електро какво правим????? И там ли остров.? То само на зелени острови станахме. Целият град е само асфалт и бетон. Унищожиха всички стари дървета във Възраждане. Бургас няма зелени площи. Това което трябва да мине за такива е пълна бутафория. През морската и в парковете непрекъснато се движат автомобили под предлог, че трябва да зареждат заведенията. Зеленото се превърна в интериор на кръчмите и кафета превзели парковете в Бургас. В белите държави няма такова нещо. Паркът си е парк. Няма никакви автомобили, а ако изобщо има заведения те са 1-2 и то покрая. Не става въпрос разбира се за кръчми.
26.
*********
11.07.2024 23:55:03
1
24
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
25.
Господи
11.07.2024 23:39:58
1
35
слез и си събери версиите начело с озеленяването в община Бургас
24.
ТАЗИ Е
11.07.2024 23:37:39
1
29
ПЪЛЕН СМЯХ.
23.
недоволна
11.07.2024 23:09:43
3
23
А някой от озеленяването иликмета, не може ли да разгледа тротоарите около Възраждане или към автогарата да види какви треви има и шофиорите не могат да гледат като пресичт или завиват такава висока растителност ,но няма кой да я окоси ,. Или тез със косачките няма кой да им нареди да окосят защото ходят без шеф над главата им
22.
Ц
11.07.2024 23:04:44
4
49
Няма нито една детска площадка по протежение на центъра и Богориди. Няма нито един фонтан, няма атракция, няма нещо, което да е притегателно за гостите и жителите. Един часовник има и зад него поизгнилите дъски на един подиум с корабче. Големите голи площи по тройката, около общината и дюзите с пара не са атракция и са безинтересни. Един град с развиващ туризъм, но с център като на Ямбол.
21.
работа работа работа
11.07.2024 22:56:25
2
34
Чич Кмет явно в 37 гр ЖЕГА му е светнало че БЕТОНА и асвалта не могат да охлаждат в жегите а е нужно ЗЕЛЕНО дървета
20.
А
11.07.2024 22:51:09
3
34
Целия град е "боядисан" от птиците, особено централните улици.
19.
До13
11.07.2024 22:27:41
5
27
Конкретно на тея ,които са там просто им се пие и не им се работи
18.
*********
11.07.2024 22:22:47
4
31
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
17.
*********
11.07.2024 22:11:36
1
34
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
До 10
11.07.2024 22:09:50
2
41
Сметище е меко казано.Има места който изобщо не се чистят.Отврат и гнус.
15.
292
11.07.2024 22:08:21
3
70
Клошарите чупели и цапали баш пред общината. Ами за чий ... тогава е общинска полиция. Те там като не могат да осигурят ред, къде? На касата за получаване на заплати, ли?
14.
Клошара
11.07.2024 22:08:11
3
52
Ми той целия град е един голям клошарник тъпанари
13.
*********
11.07.2024 22:06:39
8
33
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
*********
11.07.2024 21:53:36
2
36
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Възмутен
11.07.2024 21:52:00
5
36
Най-накрая на това гнусно място в сърцето на града, намиращо се пред сградата на общината, което от 20 години събираше клошари и пиянки и смърдеше и е заринато с боклуци, бутилки, занемарено ще се промени! Срам и позор какво чакаха до сега това да се случи?! Защо не го обновиха и цивилизоваха с ремонта на Александровска преди години?! И да засадят нова елха пред общината на мястото на отрзяната!
10.
Най-мръсен град
11.07.2024 21:51:14
4
56
Не е само тази градинка пред Общината. Целият град е заринат в отпадъци, комплексите "Лазур", "Изгрев", "Зорница", "Славейков", че и по-централните квартали, не са чистени от месеци. Навсякъде се търкалят фасове, пластмасови бутилки, хартии, опаковки, тазове, празни кенчета от какво ли не и т.н. И това е в разгара на туристическия сезон! За какво плащаме местни данъци, които на всичко отгоре всяка година са все по-високи, след като не получаваме дължимите услуги от общината даже на елементарно ниво? На много места липсват кошчета за смет. Отвратителна мръсотия навсякъде! Междублоковите пространства по комплексите са сметища. Иначе, градинката пред Общината беше замислена и направена добре, но не се поддържаше, както май всичко в града. Сега не съм сигурен дали няма да направят поредната грозотия в града, че в последните години се проектират и изпълняват само нефункционални и грозни проекти!
9.
Ъ
11.07.2024 21:20:08
1
60
Таз гУспужа Светлана не беше ли уволнена след един грандиозен панаир с отсечено дърво в Морската градина, дето не е трябвало да го сече?
Кога я върнаха пак? Всяко чудо за три дни?
Зеленият "остров" пред общината ще включва ли все пак и някакви дървета, или това вече не е модерно?
8.
ТБС
11.07.2024 21:18:31
8
60
Може ли имбецилите от общината първо да направят референдум, какво точно искаме ние данъкоплатците, а не като частна собственост да присвояват нашите средства и да рушат? Може би е крайно време да пуснем един граждански иск и да ги съдим за своеволията. Тая е толкова малоумна, колкото всички паразити назначени там. Също така е крайно време да се гласува.поименно, та да знаем с чий избор тези уроди съсипват града от 19 години.
7.
Всеки истински Бургазлив
11.07.2024 20:55:36
4
52
Знае че на Тея в общината IQ е под 20
6.
S
11.07.2024 20:53:52
0
52
Там винаги е било събирателен пункт за тежки алкажи и мангали
5.
пенсионер
11.07.2024 20:42:51
2
41
Въпросната госпожа Светлана Танева гл.експерт към администрацията в общината се загрижила за тази градинка която е пред очите и вероятно ежедневно ги наблюдава тези неприятни сцени кАТО СПЕЦИАЛИСТ ПО ОЗЕЛЕНЯВАНЕ Кога ще намери време да се по разходи из най големия парк в града като този на к-с Изгрев Вероятно чака да се по захлади .Подмениха пейките но че храстите около младите дръвчета избуяват анякой започнаха да съхнат поради засушаване .Посятия рай грас отдавна се е изгубил а там къ дето все още дава признак на живот изгаря от слънцето .Ведин период се мяркаха едни жени които се грижеха за чистотата но от скоро ите вероятно от жегите се покриха въпреки че в парка има дебели сенки но това не ги съблазнява да се мяркат ..Сега когато всичко е изгоряло от палещото слънце мине се не мине седмица косачите с трактори въртят върхи черната земя да изкоренят и това което е останало от райграса .
4.
БурГъз до 3
11.07.2024 20:39:37
5
37
Като няма какво да кажеш, по-добре замълчи и ни остави със съмненията, че си идиот, вместо да се обаждаш и да разсееш всякакви съмнения.

Всички разбрахме, че си пълен идиот, не е необходимо да го доказваш повече.
3.
Бай....
11.07.2024 20:35:45
34
10
Недей ми се отваря, келеме! Ще хапнеш от дръвцето и ще цвилиш след това!
2.
БурГъз до 1
11.07.2024 20:33:27
8
57
"Не е лицеприятно за гостите на града да гледат ... и пенсионери!"

А то в града не идват хора точно заради боклуци като теб, а не заради пенсионерите по пейките ... сигурно и родителите си биеш защото не ти е приятно да ги гледаш.
1.
Бай....
11.07.2024 20:24:56
43
34
Този път е правилно решението на кмета. Не е лицеприятно за гостите на града да гледат клошари и пенсионери . Скамейките на пл. "Тройката" също трябва да бъдат премахнати .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кулинарна дипломация: Бургас става сцена за автентичния вкус на Словакия Кулинарна дипломация: Бургас става сцена за автентичния вкус на Словакия Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца България ще продължи да задълбочава стратегическото си партньорство със САЩ в сферата на отбраната, енергетиката и високите технологии Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Криминогени и съмнителни лица притесняват живущите, а това не е първият случай, жалват се собственици, зоват за незабавни действия от Четвърто РУ-Бургас Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Става въпрос за самостоятелно ПТП Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Докато държавното дружество тъне в одити и финансови неволи, проверките извадиха нова информация как директорката с 14 000 евро заплата си устройва коктейли на Френската Ривиера NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi Все повече домакинства у нас търсят климатик за целогодишно отопление, нисък разход на ток и сигурна работа през зимата Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Калин Врачански и Асен Блатечки представят мащабната комедийна продукция на благоевградския театър на 6 юли Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори