Раят на клошарите пред Общината "хлопна кепенци", превръщат го в "Зелен остров"
Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството
Пейките, намиращи се пред сградата на Община Бургас на пл. "Атанас Сиреков", бяха премахнати заради множество сигнали за това, че там постоянно седят пияни клошари, които освен, че представляват нелицеприятна гледка за бургазлии и гости на града в разгара на сезона, но и замърсяват и чупят местата за сядане.
Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството, намиращо се в сърцето на морския град, която носи работното име "Зелен остров".
Флагман се свърза със Светлана Танев, главен експерт по озеленяванет към администрацията. Тя потвърди за проекта и даде подробности.
Всъщност площта пред сградата на Общината не е ремонтирана от ранните години на 21 век, още по времето на бившия червен кмет Йоан Костадинов. Тогава освен фонтана, бе устроено и малкото паркче с чешмичка и пейки, което се намира на мястото на бившата сграда на Община Бургас, съборена през 1975 г.
Наместо клошарите и несретниците, скоро там ще има красива нова зелена площ. За проектирането ѝ вече има обявен архитектурен конкурс. Повече подробности вижте в нашия видеоматериал:
Краят на август сбъдва стара мечта на две зодии
Емили Тротинетката показа новия си любим от Истанбул: Казва се Танк
Ограничават движението по АМ "Тракия" към Бургас на 6 август
Слънчевото затъмнение на 12 август отваря нов път пред 5 зодии
Шокиращо: Син държал тялото на баща си във фризер 2 години и половина заради пенсията
Държавата затяга контрола: Треньорите вече упражняват регулирана професия
Парламентът заделя над 1 млн. евро за самолетни билети, в списъка е и Москва
Екшън: Мъж бяга от полицията със самоделно електрическо бъги (СНИМКА)
Германия губи работниците от Източна Европа: 45 000 повече си тръгнаха
Пленерът „Добротворци“ в Поморие събра над 3500 евро за деца в нужда
Родители след първите профилактични прегледи в Детската болница: Бургас се гордее с вас!
Пилот на "Малайзия Еърлайнс" заловен със 70 114 таблетки екстази след полет

Правилно. В Рим да съборят Колизеума и да направят остров с ламарини и бетон. Сал и той е от едно време!
Старата фрегата да не пречи на съня му зян стана, щеше да я възстановява този, който нареди да я запалят.. та едни клошари и борчета ще им се опънат.
Ако се провери по "обществените поръчки" ще са единствените. Корупционери.
Кому е нужна железница от гарата до Сарафово???
А с клошарите пред коневръза на електро какво правим????? И там ли остров.? То само на зелени острови станахме. Целият град е само асфалт и бетон. Унищожиха всички стари дървета във Възраждане. Бургас няма зелени площи. Това което трябва да мине за такива е пълна бутафория. През морската и в парковете непрекъснато се движат автомобили под предлог, че трябва да зареждат заведенията. Зеленото се превърна в интериор на кръчмите и кафета превзели парковете в Бургас. В белите държави няма такова нещо. Паркът си е парк. Няма никакви автомобили, а ако изобщо има заведения те са 1-2 и то покрая. Не става въпрос разбира се за кръчми.
Кога я върнаха пак? Всяко чудо за три дни?
Зеленият "остров" пред общината ще включва ли все пак и някакви дървета, или това вече не е модерно?
Всички разбрахме, че си пълен идиот, не е необходимо да го доказваш повече.
А то в града не идват хора точно заради боклуци като теб, а не заради пенсионерите по пейките ... сигурно и родителите си биеш защото не ти е приятно да ги гледаш.