×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Раят на клошарите пред Общината "хлопна кепенци", превръщат го в "Зелен остров"


Раят на клошарите пред Общината "хлопна кепенци", превръщат го в "Зелен остров"
Кметът Димитър Николов ни възложи да направим концепция за облагородяване на терена, каза Светлана Танева - гл.експерт по озеленяване
11 Юли 2024, Четвъртък, 20:00 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ

Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството

Пейките, намиращи се пред сградата на Община Бургас на пл. "Атанас Сиреков", бяха премахнати заради множество сигнали за това, че там постоянно седят пияни клошари, които освен, че представляват нелицеприятна гледка за бургазлии и гости на града в разгара на сезона, но и замърсяват и чупят местата за сядане.

Експерти от Общината са изготвили концепция за облагородяването на пространството, намиращо се в сърцето на морския град, която носи работното име "Зелен остров".

Флагман се свърза със Светлана Танев, главен експерт по озеленяванет към администрацията. Тя потвърди за проекта и даде подробности.

Всъщност площта пред сградата на Общината не е ремонтирана от ранните години на 21 век, още по времето на бившия червен кмет Йоан Костадинов. Тогава освен фонтана, бе устроено и малкото паркче с чешмичка и пейки, което се намира на мястото на бившата сграда на Община Бургас, съборена през 1975 г.

Наместо клошарите и несретниците, скоро там ще има красива нова зелена площ. За проектирането ѝ вече има обявен архитектурен конкурс. Повече подробности вижте в нашия видеоматериал:


В категории: Бургас


Димитър КИРЯКОВ Автор
Димитър КИРЯКОВ
44
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
Емел МАХМУД Горещините в Европа се придвижват на изток Горещините в Европа се придвижват на изток 27/06/2026, Събота 13:00 2
44
Коментара по темата
44.
*********
13.07.2024 23:31:03
0
15
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
43.
*********
13.07.2024 23:08:57
0
11
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
42.
До 28
12.07.2024 16:04:25
1
13
Како, приюти бол, няма пиене там. Секса с дъртата клошарка е табу. Половината ги кефи така да живеят. Всичко им е безплатно почти. Няма и казино в приюта,че и работа им намират на мързелите. Изобщо не ги съжелавам. Половината като им предложиш да им купиш ядене, вместо да им дадеш пари скачат на бой.
41.
Да си спомним за Пейо
12.07.2024 12:54:43
0
17
Светлана Танева е един от хората, които властта умело покри, когато Пейо си отиде! Смъртта му нека тежи на нейната и съвестта на всички като нея спуснати калинки и некомпетентни чиновници! СКРИВАЙТЕ Я!
40.
МОРСКИ
12.07.2024 11:00:47
0
13
А фонтан няма?Това дето го наричате "фонтан" е някаква пародия.Всеки уважаващ себе си град в централната част има поне един фонтан.Само Бургас няма.А там наистина е мръсно.По ул."Индустриална" чистят повече чистачки отколкото пред Общината. И сега големите специалисти от Общината ще проектират "нещо". Поредното .....
39.
Milf Hunter
12.07.2024 10:31:48
1
14
Леля Светла е добре… устнички напомпала и гръДта е повдигнала. Браво, с удоволствие ще я взема.
38.
Атанас
12.07.2024 09:11:00
0
21
За да не гледаме пиянките предлагам от Общината да си ги приберат вътре в сградата с нищо няма да се различават от служителите, най-много да ги объркат.
37.
Айде, че те знаем
12.07.2024 09:07:40
2
12
Че та тази е първа кипра с клошарите и пиянките целия град я знае, че редовно ходи да си проси да я черпят с водка и е приятелка с другото дърто пиянде с виното.
36.
Браво
12.07.2024 08:14:45
2
25
Градинката била от времето на Йоан и затова трябвало да се събори.
Правилно. В Рим да съборят Колизеума и да направят остров с ламарини и бетон. Сал и той е от едно време!
35.
правилно решение
12.07.2024 08:10:48
3
25
Не може кметът слънце , кмет на най-добрия град за живеене да гледа под носа си бедни и гладни хора.
34.
Хахаха
12.07.2024 07:20:58
2
26
Миналата година бяхме във Виена по Коледа. Една сутрин минах покрай Хофбург. Полянките бяха заринати с боклуци. Имаше двама спретнати чистачи и обираха всяко боклуче. Дори най-малките. Озненадата ми явно е била видима и единият служител сви рамене и каза "Всяка сутрин е така". И добавям, че всеки ден е чисто. И никой не се оправдава. Тези главочи в общината да започнат да мислят най-накрая! Заплатите не ги получават за да търкат столове!
33.
До 32
12.07.2024 07:17:50
0
28
Абе те цял дом за сираци събориха и изградиха хасиенда на дерибея от близкия хотел между морската и пристанището.
Старата фрегата да не пречи на съня му зян стана, щеше да я възстановява този, който нареди да я запалят.. та едни клошари и борчета ще им се опънат.
32.
?
12.07.2024 07:05:59
5
25
Те повечето клошари измряха,Отново прах в очите на хората.Всичко е замислено отдавна още с отсичането на борчетата.А озеленителката на Бс не знам дали има роднинска връзка с цветаря милионер,защото той има 2 дъщери,които са с хотели в Сл.бряг....Но нищо случайно няма тази може да е някоя братовчедка...И пейките не бяха кой знае колко окаяни,че да ги махат.Но не беше поддържано,а мръсно.....Къде бяха оранжевите жилетки...12г не видях един да посмете там После клошарите били виновни.Синът на 1 големец от Бс се разкарва в Лондон с охрана в една скъпарска сграда ....някой знае ли как стават тези работи и защо ходят с охрана...Страх ги е от хорската любов ?!
31.
До 30
12.07.2024 06:10:43
1
29
Това не е ли дъщерята или снахата на ония с цветарската фирма, цял одел в общината са негови роднини. Те затова режат, после ще има кинти за поставелия ги там.
Ако се провери по "обществените поръчки" ще са единствените. Корупционери.
30.
*********
12.07.2024 00:09:20
0
17
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
*********
12.07.2024 00:07:03
0
19
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
28.
Как'Сийка
11.07.2024 23:57:07
3
42
Вместо да трошат пари за глупости, да вземат да направят повече детски площадки и един приют за бедни, защото все повече ще стават клошарите, поради некадърното управление и нехайство на т.нар. "държавници" (прости Господи).
Кому е нужна железница от гарата до Сарафово???
27.
ТТ
11.07.2024 23:55:12
0
46
Някой разбра ли как зеленият остров ще спре клошарите да не се събират там????? Може би няма да доплуват до него????
А с клошарите пред коневръза на електро какво правим????? И там ли остров.? То само на зелени острови станахме. Целият град е само асфалт и бетон. Унищожиха всички стари дървета във Възраждане. Бургас няма зелени площи. Това което трябва да мине за такива е пълна бутафория. През морската и в парковете непрекъснато се движат автомобили под предлог, че трябва да зареждат заведенията. Зеленото се превърна в интериор на кръчмите и кафета превзели парковете в Бургас. В белите държави няма такова нещо. Паркът си е парк. Няма никакви автомобили, а ако изобщо има заведения те са 1-2 и то покрая. Не става въпрос разбира се за кръчми.
26.
*********
11.07.2024 23:55:03
1
24
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
25.
Господи
11.07.2024 23:39:58
1
35
слез и си събери версиите начело с озеленяването в община Бургас
24.
ТАЗИ Е
11.07.2024 23:37:39
1
29
ПЪЛЕН СМЯХ.
23.
недоволна
11.07.2024 23:09:43
3
23
А някой от озеленяването иликмета, не може ли да разгледа тротоарите около Възраждане или към автогарата да види какви треви има и шофиорите не могат да гледат като пресичт или завиват такава висока растителност ,но няма кой да я окоси ,. Или тез със косачките няма кой да им нареди да окосят защото ходят без шеф над главата им
22.
Ц
11.07.2024 23:04:44
4
49
Няма нито една детска площадка по протежение на центъра и Богориди. Няма нито един фонтан, няма атракция, няма нещо, което да е притегателно за гостите и жителите. Един часовник има и зад него поизгнилите дъски на един подиум с корабче. Големите голи площи по тройката, около общината и дюзите с пара не са атракция и са безинтересни. Един град с развиващ туризъм, но с център като на Ямбол.
21.
работа работа работа
11.07.2024 22:56:25
2
34
Чич Кмет явно в 37 гр ЖЕГА му е светнало че БЕТОНА и асвалта не могат да охлаждат в жегите а е нужно ЗЕЛЕНО дървета
20.
А
11.07.2024 22:51:09
3
34
Целия град е "боядисан" от птиците, особено централните улици.
19.
До13
11.07.2024 22:27:41
5
27
Конкретно на тея ,които са там просто им се пие и не им се работи
18.
*********
11.07.2024 22:22:47
4
31
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
17.
*********
11.07.2024 22:11:36
1
34
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
До 10
11.07.2024 22:09:50
2
41
Сметище е меко казано.Има места който изобщо не се чистят.Отврат и гнус.
15.
292
11.07.2024 22:08:21
3
70
Клошарите чупели и цапали баш пред общината. Ами за чий ... тогава е общинска полиция. Те там като не могат да осигурят ред, къде? На касата за получаване на заплати, ли?
14.
Клошара
11.07.2024 22:08:11
3
52
Ми той целия град е един голям клошарник тъпанари
13.
*********
11.07.2024 22:06:39
8
33
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
12.
*********
11.07.2024 21:53:36
2
36
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Възмутен
11.07.2024 21:52:00
5
36
Най-накрая на това гнусно място в сърцето на града, намиращо се пред сградата на общината, което от 20 години събираше клошари и пиянки и смърдеше и е заринато с боклуци, бутилки, занемарено ще се промени! Срам и позор какво чакаха до сега това да се случи?! Защо не го обновиха и цивилизоваха с ремонта на Александровска преди години?! И да засадят нова елха пред общината на мястото на отрзяната!
10.
Най-мръсен град
11.07.2024 21:51:14
4
56
Не е само тази градинка пред Общината. Целият град е заринат в отпадъци, комплексите "Лазур", "Изгрев", "Зорница", "Славейков", че и по-централните квартали, не са чистени от месеци. Навсякъде се търкалят фасове, пластмасови бутилки, хартии, опаковки, тазове, празни кенчета от какво ли не и т.н. И това е в разгара на туристическия сезон! За какво плащаме местни данъци, които на всичко отгоре всяка година са все по-високи, след като не получаваме дължимите услуги от общината даже на елементарно ниво? На много места липсват кошчета за смет. Отвратителна мръсотия навсякъде! Междублоковите пространства по комплексите са сметища. Иначе, градинката пред Общината беше замислена и направена добре, но не се поддържаше, както май всичко в града. Сега не съм сигурен дали няма да направят поредната грозотия в града, че в последните години се проектират и изпълняват само нефункционални и грозни проекти!
9.
Ъ
11.07.2024 21:20:08
1
60
Таз гУспужа Светлана не беше ли уволнена след един грандиозен панаир с отсечено дърво в Морската градина, дето не е трябвало да го сече?
Кога я върнаха пак? Всяко чудо за три дни?
Зеленият "остров" пред общината ще включва ли все пак и някакви дървета, или това вече не е модерно?
8.
ТБС
11.07.2024 21:18:31
8
60
Може ли имбецилите от общината първо да направят референдум, какво точно искаме ние данъкоплатците, а не като частна собственост да присвояват нашите средства и да рушат? Може би е крайно време да пуснем един граждански иск и да ги съдим за своеволията. Тая е толкова малоумна, колкото всички паразити назначени там. Също така е крайно време да се гласува.поименно, та да знаем с чий избор тези уроди съсипват града от 19 години.
7.
Всеки истински Бургазлив
11.07.2024 20:55:36
4
52
Знае че на Тея в общината IQ е под 20
6.
S
11.07.2024 20:53:52
0
52
Там винаги е било събирателен пункт за тежки алкажи и мангали
5.
пенсионер
11.07.2024 20:42:51
2
41
Въпросната госпожа Светлана Танева гл.експерт към администрацията в общината се загрижила за тази градинка която е пред очите и вероятно ежедневно ги наблюдава тези неприятни сцени кАТО СПЕЦИАЛИСТ ПО ОЗЕЛЕНЯВАНЕ Кога ще намери време да се по разходи из най големия парк в града като този на к-с Изгрев Вероятно чака да се по захлади .Подмениха пейките но че храстите около младите дръвчета избуяват анякой започнаха да съхнат поради засушаване .Посятия рай грас отдавна се е изгубил а там къ дето все още дава признак на живот изгаря от слънцето .Ведин период се мяркаха едни жени които се грижеха за чистотата но от скоро ите вероятно от жегите се покриха въпреки че в парка има дебели сенки но това не ги съблазнява да се мяркат ..Сега когато всичко е изгоряло от палещото слънце мине се не мине седмица косачите с трактори въртят върхи черната земя да изкоренят и това което е останало от райграса .
4.
БурГъз до 3
11.07.2024 20:39:37
5
37
Като няма какво да кажеш, по-добре замълчи и ни остави със съмненията, че си идиот, вместо да се обаждаш и да разсееш всякакви съмнения.

Всички разбрахме, че си пълен идиот, не е необходимо да го доказваш повече.
3.
Бай....
11.07.2024 20:35:45
34
10
Недей ми се отваря, келеме! Ще хапнеш от дръвцето и ще цвилиш след това!
2.
БурГъз до 1
11.07.2024 20:33:27
8
57
"Не е лицеприятно за гостите на града да гледат ... и пенсионери!"

А то в града не идват хора точно заради боклуци като теб, а не заради пенсионерите по пейките ... сигурно и родителите си биеш защото не ти е приятно да ги гледаш.
1.
Бай....
11.07.2024 20:24:56
43
34
Този път е правилно решението на кмета. Не е лицеприятно за гостите на града да гледат клошари и пенсионери . Скамейките на пл. "Тройката" също трябва да бъдат премахнати .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Чужденците в Слънчев бряг се оциклиха от цените: Забравиха за ресторантите, минаха на дюнери по 8 евро Чужденците в Слънчев бряг се оциклиха от цените: Забравиха за ресторантите, минаха на дюнери по 8 евро Шокиращото поскъпване по родното Черноморие принуди летовниците да ядат евтина пица на крак Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори